cheap football shirts cheap football kits cheap football shirts cheap football kit cheap football shirts cheap football kit cheap football shirts cheap football kit cheap football shirts cheap football kit cheap football shirts cheap football kit


Cana do të pensionohet nga kombëtarja vitin e ardhshëm /foto/

Cana-DeBiasi

Lorik Cana ka njoftuar se nuk do t’i thotë lamtumirë Kombëtares shqiptare në ndeshjen ndaj Spanjës, e cila luhet me 9 tetor në Shkodër. Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, lexo...

Atletico Madrid – Bayern Munich, formacionet e mundshme

ateltico-bayern

Atletico Madrid dhe Bayern Munich do të përballen sonte, nga ora 20:45, në kuadër të Grupit D të Ligës së Kampionëve. E përditshmja sportive  Mundo Deportivo, ka lexo...

CR7 i lumtur me barazimin ndaj Dortmundit

cr7

Cristiano Ronaldo, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka zbuluar se është i lumtur me barazimin e arritur ndaj Borussia Dortmundit (2:2) në Ligën e Kampionëve. Portugezi lexo...

Mos u nxitoni me iPhone 7 së shpejti iPhone 8

iphone82

  Pas prezantimit të iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus me cilësitë e përditësuar si rezestentë ndaj ujit, një buton lexo...

iPhone 7 krijon radhë pa fund para dyqaneve

Customers wait beside their tents outside an Apple store to buy the newly released Apple iPhone 7 at Kurfuerstendamm boulevard in Berlin, Germany, September 12, 2016. REUTERS/Fabrizio Bensch

Customers wait beside their tents outside an Apple store to buy the newly released Apple iPhone 7 at Kurfuerstendamm lexo...Caj-Kafe Larg stresit duke konsumuar një kafe ose një çaj në ditë

Sipas disa shkencëtarëve, konsumimi i sheqerit mund të çoj në limitimin e hormonit kortizol, i cili...

pc Ja si të mbroni sytë nga kompjuteri

“American Academy of Optometry” ka hartuar një lloj udhëzuesi për të shpëtuar sytë e njerëzve nga...

Karota, përmirëson shëndetin e mëlçisë dhe zorrëve

Karotat janë perime me prejardhje mesdhetare, me tul dhe e fortë, e pasur me provitamina A...

Uragani i ndërprerë

Shefat

Në një kohë jo shumë të largët, të cilëm brezi ynë i ri se ka njohur, por i ka dëgjuar vetëm emrin lexo...

Mos rrej more Esat Pashë Toptani i Brojës

Tash që Serbia zyrtarisht ta mori Veriun, tash të çojnë çetnikët e Millosheviqit edhe në burg. Kosova zyrtarisht u nda, sot!..

Pavarësia e Kosovës nga Shqipëria

​ Kosova ka patur dhe ka dy pengesa për të qenë plotësisht e pavarur: njëra është politike dhe tjetra kulturore. E..

Ermina Lekaj Prljaskaj: “Dilni votoni numrin 4,vëllezër e motra, që të mos e humbim zërin tonë për të mirën shqiptare”

erminalekaj-01

Intervistë ekskluzive me zonjën, Ermina Lekaj Prljaskaj, ish deputete dhe tash më kandidate për deputete lexo...

Kurteshi: Serbia po e realizon pa pengesë pastrimin etnik në Luginë, dy shtetet shqiptare po e ndihmojnë integrimin e Serbisë në Evropë

Deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Ismail Kurteshi në një intervistë eksluzive për Presheva.com flet për rëndësinë e protestës së 1 shtatorit, a..

Cila është situata e të rinjve sot në Preshevë?-për presheva.com flet Altin Boriçi

​Intervistë me koordinatorin Zyrës për të rinjtë për Preshevë Altin Boriçin. Presheva.com: Cila është situata e të rinjve sot në Preshevë?..

Ferri erdhi në mbrëmje

Books-10   ku të filloj. Më lejo ta kujtoj se edhe Herodoti, që tërë jetën e shkoi duke shënuar virtytet e popujve..

Prej dispozitave të menstruacionit (II)

Woman-02 II Allahu thotë: ”Të pyesin ty për menstruacionin (hajdin) thuaj: Ajo është gjendje e neveritur, andaj largohuni prej grave gjatë menstruacionit..
Cana-DeBiasi

Cana do të pensionohet nga kombëtarja vitin e ardhshëm /foto/

Lorik Cana ka njoftuar se nuk do t’i thotë lamtumirë Kombëtares shqiptare në ndeshjen ndaj Spanjës, e cila luhet me 9..
Schumi

Familja e M.Schumacher shet makinën e tij të preferuar për terapi

Gjendja shëndetësore e Michael Schumacher vazhdon të jetë e pandryshueshme, ndërsa familja e tij nuk preferon të japë komente rreth këtij..
10834022_10205319325004684_629714200_n

iPresheva

Nëse keni hasur në ndonjë dukuri, lajm apo ngjarje, na dërgo nëpërmjet formularit, duke dërguar fotografi dhe video të incizuara personalisht..