Ballina | Hi-Tech | Harduer | Samsung prodhon tastierë për PC me germa shqip

Samsung prodhon tastierë për PC me germa shqip

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
Samsung prodhon tastierë për PC me germa shqip

Firma e njohur jug-koreane Samsung ka prodhuar tastierë me të gjitha germat e gjuhës shqipe, përfshirë edhe ato 'ë' dhe 'ç', të cilat shpesh është dashur të përdoren me anë të ndihmës së alt+135 dhe alt+137 apo me shenja të tjera të tastierës, që pastaj është dashur të zëvendësohen me replace.

Tastiera shqip, sipas standardit të Microsoft-it, nuk dihet nëse ka mbërritur edhe në ndonjë nga dyqanet në Prishtinë, por mediet tiranase informojnë se atje kanë mbërritur në dyqanin Optimal në Tiranë dhe se çmimit i një tastiere të tillë kushton 8 euro.

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (0 Publikuar)

Total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

5.00
Presheva Web Portal