Ballina | Hi-Tech | Softuer | iPhone 4S dhe iPad2 me "Jailbreak"

iPhone 4S dhe iPad2 me "Jailbreak"

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
iPhone 4S dhe iPad2 me "Jailbreak"
Shfrytëzuesit të cilët duan të kenë më shumë liri në kuptim të asaj që të bëjnë ç’të duan me telefonin e tyre të shtrenjtë, iPhone 4S, mund t’i gëzojë informata që më në fund u paraqit jailbreak i pandërprerë (untethered) për këtë aparat (dhe për iPad 2). 
Një kohë në fillim sajti që hostonte jailbreakun ishte i ngarkuar tepër por ekzistonin edhe alternativa tjera, ndërsa më vonë situata u normalizua. Jailbreak është quajtur GreenPois0n Absinthe dhe duhet të instalohet në iOS 5.0 ose 5.0.1, në fillim ekzistonte vetëm versioni për Mac OS X por tani ekziston edhe ai për Windows, ndërsa vlen vërejtja që instalimi i ndonjë versioni të ri të ardhshëm të iOS do ta anulojë këtë jailbreak. Natyrisht, për shkak të jailbreakut mund ta humbni garancinë për telefonin tuaj.
atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (3 Publikuar)

avatar
Iphone 4 29/01/2012 14:29:57
Nuk hupp garanci po vec mes e hupni at te kartices origjinale
avatar
Emy 29/01/2012 18:25:52
M'fal shoki a munesh mu kon ma i qart se nuk pe kuptoj per qfar kartice e ki fjalen?se un e kam 4S e podu me bo jailbreak po jam ka tutna shkaku garancionit?!
avatar
wwww 27/01/2012 12:37:56
ma i forti niher per niher
Total: 2 | Treguar: 1 - 2

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

0
Presheva Web Portal