Ballina | Hi-Tech | Softuer | Android kryeson me aplikacione pa pagesë

Android kryeson me aplikacione pa pagesë

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
Android kryeson me aplikacione pa pagesë
Dashamirësit e prodhimeve të ndërmarrjes Apple zakonisht kanë dëshirë të mbledhin aplikacione për pajisjet e tyre, por kur bëhet fjalë për aplikacionet që janë pa pagesë, Android kryeson sa i përket kësaj çështje.

Por për sa përqind kryeson? Më shumë se gjysma e aplikacioneve në dyqanin Android Marketplace janë falas, në krahasim me aplikacionet për iOS, ku më pak se një e treta e tyre janë falas. Edhe në dyqanin e Apple, që ëshët Appstore, edhe në atë për Android janë përafërisht 130,000 aplikacione falas, të gatshme për shkarkim, me kryesim të platformës Android; Appstore ka 121,845 aplikacione, ndërsa Marketplace ka 134,342 sosh. Ajo se çfarë e bën më të rëndësishme këtë është se si Android ka tërhequr aq shumë aplikacione pa pagesë dhe kjo si duket ka ndikuar mjaft shumë në kulturën për Android.

Për më shumë, ju mund të shikoni statistikën e mëposhtme që përfshin ndryshimet në zhvillimin dhe njohjen që e kanë arritur aplikacionet për iPad.

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (0 Publikuar)

Total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

0
Presheva Web Portal