Ballina | Intervista | Drenusha Latifi: Më ka pëlqyer Lugina e Preshevës

Drenusha Latifi: Më ka pëlqyer Lugina e Preshevës

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
Drenusha Latifi: Më ka pëlqyer Lugina e Preshevës

 

Presheva.com: Drenusha, për vizitorët e Presheva.com, së pari duam të dim se cilat janë aktivitetet e tua momentalisht? 

Drenusha: Aktualisht kanë filluar xhirimet e vitit të ri, dhe unë marr pjesë në disa nga xhirimet e këtij programi festiv.

 

Presheva.com: Ju keni shumë këngë, të cilat janë tejet të pëlqyera te publiku, po ju vetë, cilën këngë e veçoni ? 

Drenusha: Faleminderit për këte mendim, mu më pëlqen balada "Ato ditë", ku e kam kënduar ne festivalin "Çelësi muzikor 2008" ne gjilan.

 

Presheva.com: Mendon se një këngëtare duhet të jetë patjetër sensuale në skenë?

Drenusha: Po sensualiteti e veçon femrën, dhe aq më sume sensule të jetë aq me femrore duket.

 

Presheva.com: Cilat janë ambiciet në botën e muzikës, deri ku shkojnë dëshirat e t’ua. Çfarë doni të arrini?

Drenusha: Nuk jam ambicioze si tip, po jeta me ka ofruar shumë gjëra te bukura dhe gjera qe me kan sjell deri këtu ku jam andaj i faleminderohem Zotit për këtë mundësi që ma ka dhane. Unë dua te eci ngadal dhe te jem stabile pa ambicie.

 

Presheva.com: Përveç zhanrit që ju përfaqësoni, çfarë lloj muzike ju pëlqen tjetër? 

Drenusha: RNB dhe HIP HOP..... 

Presheva.com: Më heret ju keni mbajtur dhe një koncert në Preshevë me Gold AG, si ju duk publiku Preshevar, jeni ndarë e kenaqur me të?

Drenusha: Me të vertet më ka pelqyer shumë Lugina e Preshevës gjatë kohës sam kam qëndruar atje.

 

Presheva.com: Si e kaloni kohën, nëse iu tepron dhe me kë shoqëroheni më shumë?

Drenusha: Kam filluar pakez me shumë të dal në përjashtim me vitet e tjera që skam dal fare 4 vitet e fundit, këtë vit kam vendos që të shijoj edhe unë lokalet dhe diskot e Prishtinës, por unë dal edhe shumë në Shkup vikendeve.....shoqërohem me njerez te ndryshem te kategorive te ndryshme por kohëve te fundit personi që më së shumti e ndai kohen me të është Valza Bajra.

 

Presheva.com: Çka presim nga Drenusha në të ardhmen?

Drenusha: Nuk dua të zbuloi sekretet sepse po më vonohen planet hehhheh, do ketë me siguri diçka e re.

 

Presheva.com: Disa fjal për vizitoret e Presheva.com ?

Drenusha: Ju uroj bashkim sa më të shpejt te gjitha trojeve shqiptare, e në veçanti Preshevës, uroj ti shoh adhuruesit e mi sa më shpejtë në Preshevë me ndonjë mbrëmje rinore.

 

Nje puthje për të gjithë Preshevën.

 

Ju faleminderit Drenusha që gjetet kohë për këtë intervist. /Intervistoi : Krenar Halimi, Presheva.com 2011/

 

 

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (4 Publikuar)

avatar
Koni 13/11/2011 14:40:30
Po qfar rëndësie ka nëse i ka pëlqye ksaj Presheva....Presheva.com më ka pëlqye shum faqja juaj, por mos e banalizoni me ksi lloj lajmesh ju lutem....
avatar
Kela 13/11/2011 12:14:16
Nese te ka pelqy presheva aje dakord te jesh nuse e presheves me ndonje djal Preshevar
avatar
GEZIMI 13/11/2011 11:53:56
Ohh drenushe , po shume mire qe po na ben qefin, po shka me pa te mire ne preshevene tone !!!! ska kurgjo ne rregulle , por spo kem qka me bo
avatar
agi 13/11/2011 08:47:05
drenushe flm per urimet dhe fjalet e mira per luginen andaj edhe ne te pershendesim me rezultate te shumfishuar ne jete
Total: 4 | Treguar: 1 - 4

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

5.00
Presheva Web Portal