Ballina | Intervista | Fatlum Musliji nga Bilaçi shumë afër SuperTalentit në Zvicër

Fatlum Musliji nga Bilaçi shumë afër SuperTalentit në Zvicër

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
Fatlum Musliji nga Bilaçi shumë afër SuperTalentit në Zvicër

Fatlum Musliji, një 20 vjeçar nga Bilaçi i Bujanocit momentalisht po garon në garën e gjysmë finales të "Die Supertalente aus der Ostschweiz" në Zvicër. Ai me 13 mars do të jetë në gjysmëfinalen e madhe. Në një intervistë ekskluzive për presheva.com tregon për sukseset e tij që ka treguar kudo ku është paraqitur për të vallëzuar.

Presheva.com: Përshëndetje Fatlum, lexuesit e portalit presheva.com kanë kënaqësinë të lexojnë për shqiptarët e Luginës që po tregojnë talent në Zvicër. Ku jetoni ju momentalisht? 

Fatlumi: Ju faleminderit për përshendetje, njëherit me lejoni ti përshendes të gjithë bashkëkombasit e mi në Luginën e Presheves si dhe vizitorët e web faqes më të lexuar në diasporë. Kam nderin dhe knaqsi tju pergjigjem pyetjeve, momentalisht unë jetoj dhe punoj ne Bazenheid kanton st.gallenit ne Zvicer.

presheva.com: Ne fillim na flisni pak për veten tuaj, kur filluat të mirreni me kërcim dhe çka ju shtyri që të merreni me kërcimin?

Fatlumi: Quhem Fatlum Musliu nga fshati Bilaç, jam 20 vjeçar dhe jetoj ne Zvicër. Për here të parë kam filluar me kërcim nga mosha 14 vjeçare. Inspirimin e kam marrë nga filmi i cili quhet "You Got Servet",  me pelqeu pa masë, dhe që nga ai moment me lindi ideja për vallzuar, por me ca ndryshime ne stil "popping", "electroboogie", "robbot", "Hip Hop", duke ja shtuar edhe një bormashin. Po ashtu dua ta theksoj se e kam edhe prindin, i cili është një valltar i mrekullushëm në valle popullore.

presheva.com: Kohën e fundit jeni duke marrë pjesë në një spektakel të quajtur "Die Supertalente aus der Ostschweiz". Na flisni pak më shumë rreth këtij Spektakli?

Fatlumi: Po, kohën e fundit jam duke marrë pjesë në spektakel e quajtur "Die grössten Schweizer Talente" në Zvicer, ku me 11 dhjetor 2010 i mbajtur ne Zürich, aty arrita të kualifikohem në gjysëm finale në kercim, i pritur jashtëzakonisht mirë nga publiku dhe jurija e famshme si DJ Bobo, Christa Rigozzi dhe Roman Kilchsberger, të cilet më quajtën "Diamant".
Tani jam duke u pregaditur për gjysëm finale që mbahet me 13 Mars, në Kreuzlingen që transmetohet drejtpërdrejt nga Televisioni Publik i Zvicres "SF1".

presheva.com: Eshte e veshtir të mirresh me kercim, posaçëristh me stili që ti kërcen, si dhe a mendon se do te arrish deri në finale?

Fatlumi: Po çdo fillim i ka vështirsit e veta, por kur e mer me seriozitet dhe vullnet nuk është aspak vështirë, sidomos kur ke perkrahje familiare apo shoqërore, te une personalisht nuk mungon as njëra tjetra dhe shpresoj më në fund t`ia arrij qëllimin dhe dëshiren që kam filluar deri në piken e fundit për në Finale.

presheva.com: Pas përfundimit të këtij spektakli, a do te vazhdosh të mirresh me kercim?

Fatlumi: Po, pas përfundimit të këtij spektakli do vazhdoj edhe me tutje të mirrem me kercim.

Ju faleminderit Fatlum, suksese nga presheva.com shpresojm të arrish në finalen e madhe dhe pse jo, Lugina të ketë një Super talent në zvicërr.

Fatlumi: Ishte knaqsi e madhe tju pergjigjem pytjeve tua mu ne fund me lejoni tju pershendes juve dhe gjith kombasit e mi dhe vizitorët e presheva.com 

Intervistoi: Amir Ajeti /presheva.com/

 

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (69 Publikuar)

avatar
Gzim 14/04/2011 13:53:55
Pershendetje Luumii nga Bilaciii Je ma i mirriii ;)
avatar
29/03/2011 04:15:38
o shok e ka kry ky finalen po ishalla ktine ja kan lon
avatar
sheki 19/03/2011 18:23:07
urime per arritejn deri ne gjysme finale
e suksese me tutje...
avatar
leon 19/03/2011 15:33:09
nje herit falemenderoje Zotin qe ta kan dhon ket talent te mir suksese ne gjith jeten
avatar
leon 19/03/2011 15:33:06
nje herit falemenderoje Zotin qe ta kan dhon ket talent te mir suksese ne gjith jeten
avatar
Eli 16/03/2011 08:59:14
uirme fatlum ishalla e fiton qmimin e par te urojm shum sukses familja esati nga bilaciiiii i pershendesmi gjith familjen musliji
avatar
14/03/2011 17:58:26
fatlum na ki zbardh ftyrn edhe n amerik po ta bojn llafin good job you da man nipat nga kumanova bilaci arbnori arianiti prshndetje nga usa
avatar
meli 12/03/2011 17:21:28
urime lumi ishalla fiton eprshendes dhe ardian bujupin qi na knaqi ketu ne gjermani me zerin eti te kendshem ju uroj fat qete dive tung preshev e bukur
avatar
toni berlin 09/03/2011 08:44:49
pershendetje nga toni-nasalca dhe te uroj sukses fatlum dhe paqsh fat edhe ne te ardhmen se jam i lumtur kur kem super talenta ne zvicerr te kosoves lindore te lumt pershendetje edhe per ardijan bujupin i cili merr pjes ktu ne gjermoni 2 ve ju deshiroj suksese dhe qdo tmira tschüss nga berlini
avatar
VALTON 08/03/2011 15:14:42
PRSHNDETJE FATLUM SUKSESE TLUMT LUMI.
avatar
altinbilaci 07/03/2011 10:42:58
mfal PRESHEVARJA. un nuk thash dic te kece per juve edhe mua me vjen mir si gjith ju se ghith jemi shqiptar pa mar parasysh nga je vetem aje shqiptar,re mua me rrit zemra kur ndi nje nga lugina ce esht ne nifat finale pa mar parasysh se ne cka asht ju lumt gjuth jemi me ty vetem SUKSESE si po edhe aj tjetri ne gjermani
avatar
preshevarja 06/03/2011 02:51:15
pershendetje per fatlumin edhe suksese te metutjeshme ishalla fiton e saper komentuesin altinbilaqi mos thuj o vlla se kejt bilaqi eshte me tu po thuaje se e gjith lugina jemi me ty e krenohemi kur del nje njeri me emer nga lugina siq eshte FATLUMI suksese vella preshevar ishalla fiton jemi e gjith shqiptarija me ty siq ata qe jetojn ne ch po edhe ne ktu ne vendlindje suksese suksese suksese
avatar
r 05/03/2011 18:42:49
suksese Lumi té déshiroj faté shumu shum
avatar
shaban corrotic 05/03/2011 15:58:54
hallall te qoft o fatlum,
avatar
lorina 05/03/2011 14:25:07
Fattlum turoj me gjith zemer qe ti te fitosh se e meriton mu kon nje talent i vertet je nr 1 sipas mendimit tem bohu edhe maj fort kalle zvicrren tone hajde ne österreich kallxoj qka ka talent shqiptariii mpuqqq nga lorina nga austria
avatar
mendi 04/03/2011 17:14:05
suksese //e inshalla fiton
avatar
mafijashiii 04/03/2011 13:09:22
bravo Lumi je 1sh fare....;)
avatar
regjepi nga curihi 04/03/2011 09:46:51
bravo bre fatlum se na flakrove je shum i mir veq perpar ....................................
avatar
100% BILACALIA 03/03/2011 17:16:56
bravo BILACALIJA ma i forti vec te para ishalla e fiton finalen e i tregon te tjerve kush o BILACI forzzzzaaaaaa BILACI suksesssseeeeeeeee
avatar
fitim 03/03/2011 16:38:41
Suksese Nipooooo
avatar
fitore 03/03/2011 08:16:23
SUKSE LUMI.........
avatar
lilii 03/03/2011 07:13:21
SUKSE LUMI TE DESHIROJ FATT..
avatar
altinbilaci 02/03/2011 20:57:50
me vjen mire ce pasmi nje talent te mire na ktu te bilacit te uroj suksese ne finale edhe me tutje.e gjith Bilaci eshte me ty,vetem te para fatlum se edhe emrin e paske me fat me gjith se nuk po te njohe por me vjen mire ce je Vendasi jem
avatar
zaimi 02/03/2011 16:53:58
te uroj shum fat o fatlum nga zaimi austri
avatar
miloti 02/03/2011 15:49:12
te uroj shum suksese perfinalen,dhe te pershendes miloti nga belgjika.......
avatar
linda rexhepi 02/03/2011 14:46:10
oooooooohh.. shuuum miiir fatluuum..
wünsh der viiiel erfolg wiiterhii und hoff das gwönnshh =) lg uus Glarus :) hihi
avatar
goni 02/03/2011 14:01:57
E cka don me thon bormashina e zvicrress...
avatar
miratoc gjermani 02/03/2011 13:49:50
ju lumt me vjen shum mire qe nje shqiptar nga lugina arrit qe te vije ter ketu me vjen shum mire kure shoh dic te mire nga popullata shqiptare krenona vetm me zotsi dotjet mire po lus zotin qe te fitoni ne finale ju uroj shum fat ty fatlum ne ch---- dhe epershendes ardijan bujupin ne gjermani edhe ati i uroj sukses ne super star ne gjermani ju lumt tepara
avatar
lorina 02/03/2011 13:49:47
gjemna bre msn e ktina djalit phaaaaaaaaa se deka.com
avatar
venera erin 02/03/2011 13:48:58
SUKSE LUMI TE DESHIROJ FATT..........
avatar
ariana zurich 02/03/2011 12:31:11
ama nime bash LLOKUM je se jo mahi ,,, bash si loqk je , urime egzofsh fitoren
avatar
02/03/2011 12:01:59
urime fatlum ishalla te realizohet endrra yte por duhesh te jesh shum i sjellshem se shqiptaret gjithmon i rrxojn ne finale vetem pse jemi shqiptar
avatar
02/03/2011 11:47:56
sukseseeeeee
avatar
02/03/2011 11:41:56
suksese ne gjysme finale ishallla je ti aj fituesiii
avatar
strezocaa 02/03/2011 11:37:30
sukseseeeeeeeee fatlum ishalla gjithmon je i sukseshem ne te adhurojna kemi nderin per ju qaoo strezoca
avatar
ilir 02/03/2011 11:23:18
Suksese Fatlum nga presheva
avatar
02/03/2011 11:22:06
SuuuKkkkSSSsssEEEssssssss....! te uroj
avatar
Familja Sulejmani SG 02/03/2011 10:18:28
E pershendesim Fatlumin dhe i urojme shum suksese ne te ardhmen dhe shpresojme te jet i pari ne Supertalent CH.
avatar
zorraxhija ma i vram aaaaaaa 02/03/2011 09:33:17
hy patriotat e norçes bre kujeni more
avatar
Patrioti i Norqes 02/03/2011 08:57:49
Suksese Bilaçi Bravo veq te para...
avatar
vali ceshk 02/03/2011 08:37:29
brvao fatlum se edhe emrin epaske ashtu si ban dishka ,,,,urime suksese
avatar
dalina 02/03/2011 08:32:26
suksese walla paske talent veq kush taka inatin urime eshum sukseseeeeeeeeee
avatar
pershendetje 02/03/2011 08:29:10
sukse fatlummm
avatar
x 02/03/2011 08:09:51
shum mir bravo
avatar
Vjollca 02/03/2011 08:09:01
SukkSeeeSeeee..
avatar
zorraxhija ma i vram aaaaaaaaaaaaaaaaaa 02/03/2011 07:39:21
eh burmashin e loqk krejt tek koke fac sikur gac pom vije mire qe po dishe me kercye sikur une.
po qka me boe qe te na nuk kan qit ksi programi se edhe une bilem kercej ma mire sikur tye.
suksese bre bashk vendas ishalla emer vendin e pare.
avatar
genci 02/03/2011 07:26:47
BRAVO BRE ej nje propozim e kom per ty LUMI , pasi qe ne interviste tha se edhe babi juaj eshte valltar i valleve popullore , bone nje mix bashk me at edhe del perfekt per finale edhe fitroja e sigurt , trenoni zvicrrant se ata po mendoj se na shiptar nuk dim sen . suksese e veq te para
avatar
Erini vogel 02/03/2011 07:15:30
suksese shum shum, bejo te deshiroj fattt...
avatar
florjon 02/03/2011 07:09:02
suksese
avatar
xijo 02/03/2011 06:33:58
bravo bravo.............talenti ..
avatar
arjeta bern 02/03/2011 06:22:21
shum i mir je shumm sukseseeeee nga un te pershendes shummm.sukseseee........:D
avatar
lorina 02/03/2011 05:58:24
hmm.... me shikim te par e dashurova ket djal a mundesh ti ajo me ma dhon msn e nipit tond bitteee shpresoj se ke mem kuptue jam edhe un nga presheva
avatar
bbbb 02/03/2011 07:38:54
Per te shikuar Ne web faqet fatlum Musliun nga bilaqi qe gjindet ne Zvicer... mun te klikoni ne google me emrin lumi llokumii...dhe ishikoni spotet e Lumitt
avatar
fitim 02/03/2011 05:28:37
Ohhhhh Fatlumm Te pershendes Daja Fitim nga Bukuroca . Fatlum ekam 1 Bindje ne Zemer Se dota Fitojsh Jo pse te Kam Nip..po Emeriton Se je TALENT...Ureeee Fatlummm
avatar
Xhim Presheva 02/03/2011 05:26:56
Hahahaha, Fatlum medvërtet ke talent, dhe un te uroj shum suksese,
avatar
Preshevarja 02/03/2011 05:00:03
shum ii miir jeee...:D
sukseseeee sukseseeeeeeeeeee

Pershendetjee nga Shoshaja xD
avatar
Femi 02/03/2011 04:42:23
gjithashtu edhe une i deshiroj suksese Fatlumin sepse qka e pash me duket se paska nje Talent shum te mire
Urime Vendas Ishalla e Fiton Finalen Jasha Bilaci Jashaaaaaaa .:)
avatar
Mehmeti 02/03/2011 05:02:31
Bravo Fatlum ,prezentim te jashtzakonshem te lumt edhe pse nuk te njoh por krenohem per nje bashkevendas kur ben nje pune te mrekullueshme,ke kercyer fenomenal
avatar
bilaqi 02/03/2011 04:05:06
urime veq te para se keme kan fitus i super talentit te pershendes nga bilaqi
avatar
armend hasani 02/03/2011 04:03:58
Suksese fatlum je ma i miri.ishalla e fiton finalen edhe nje sukses i madh per presheven dhe gjith luginen.tung klm
avatar
genta 02/03/2011 03:51:39
urime e suksesee,,, urimeeee ishalla ne finale vendin e pare edhe i merr nja 100 mij franga
avatar
kLg12312 02/03/2011 00:36:15
suksese...
avatar
ZhunicaLee 01/03/2011 20:20:03
Brawoo :D Vec Te para :D
avatar
toljaa 01/03/2011 19:36:18
suksese
avatar
01/03/2011 19:35:36
suksese
avatar
01/03/2011 19:30:02
sukseseeeeeeeeeee
avatar
Bilaqi.. 01/03/2011 19:14:10
Fatlum veq te para se ke me fituu pershendetje nga Bilaqi Madh ..
avatar
Rahovicaliaa NL 01/03/2011 19:10:00
Bravo bre Fatlum suksese po edhe edhe emrin e pahe Fat - lum eh ishallla te ndihmon fatii e je fitus i Super Talentit
avatar
02/03/2011 11:23:50
:D sSukseseee ne super talentin fatlum
Total: 66 | Treguar: 1 - 66

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

3.40
Presheva Web Portal