Ballina | Kulturë | Art | Miss Universe 2012 mund të mbahet në Kosovë?

Miss Universe 2012 mund të mbahet në Kosovë?

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
Miss Universe 2012 mund të mbahet në Kosovë?

Bukuroshet e botës ka gjasë të mblidhen vitin e ardhshëm në vendin tonë. Kosova duket ta ketë fituar të drejtën për të organizuar spektaklin më të madh të bukurisë në botë, Miss Universe. 

Në përshkrimin e zgjedhjes së Miss Venezuelës, agjencia britanike e lajmeve Reuters thotë se konkursi i radhës i Miss Universe do të mbahet në Kosovë në verën e vitit të ardhshëm, raporton “indeksonline”.

Më herët u raportua se fotografi Fadil Berisha po lobonte për të organizuar këtu konkurs këtu, por konfirmim zyrtar ende nuk ka në faqen e Miss Universe. Afërdita Dreshaj hyri në Top 16 këtë vit në Miss Universin e mbajtur në Brazil. 

 

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (1 Publikuar)

avatar
Lenoo 12/02/2012 16:51:50
Nga njera ane prphogandooet ndalimi i duhanit dhe e alkoolit dhe nga ana tjeter reklamat jane aq te fuqishme.Ketu ne England po ben kohe qe eshte ndaluar pirja e duhanit ne publik, si edhe do te hyje ne fuqi ndalimi i alkoolit me 1 Qershor 2008!
Total: 1 | Treguar: 1 - 1

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

0
Presheva Web Portal