Ballina | Kulturë | Festivale | Ka përfunduar finalja e madhe e Këngës Magjike 2011, fiton Redon Makashi /video/

Ka përfunduar finalja e madhe e Këngës Magjike 2011, fiton Redon Makashi /video/

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
Ka përfunduar finalja e madhe e Këngës Magjike 2011, fiton Redon Makashi /video/

Redon Makashi & Arb me këngën “Më lër te fle” kanë fituar çmimin kryesor të edicionit të sivjetmë të këtij festivali.

Pirro Çako dhe Vedat Ademi kanë zënë vendin e dytë, ndërsa Besa Kokëdhima u rendit e treta.

 

Lista e plotë e fituesve:

 

Kontributi në Kënga Magjike 2011: Alberie Hadërgjonaj - Vetëm ty

 

Best Performance: Rezarta Shkurta - Te jesh e mirë s’mjafton

 

Best Balad: Devis Xherahu -Akoma s’e besoj

 

Best Ft: Ronela Hajati & Visari - Neles

 

Çmimi Televiziv: Era Rusi - Një Lamtumirë

 

Çmimi Diskografik: Rozana Radi dhe Mc Kresha - Jabadabadu

 

Magjia e parë: Adelina Tahiri- Mos u kthe

 

Çmimi i Internetit: Noizy - Shooting Star

 

Çmimi Best Dance: Ermal Mamaqi - Vetëm beso

 

Çmimi: Best Hip Hop Big Basta & Angelo- Si Melodi

 

Çmimi Çesk Zadeja: Jonida Maliqi -Thesar pa emër

 

Çmimi i Interpretimit: Greta Koci- Pyes veten

 

Kënga Hit: Dr. Flori -S’ma ndjen

 

Çmimi i Kritikës: Besa Kokdhima - Botën do ndryshoja

 

Çmimi Best Lyrics: Rosela Gjylbegu - Sikur të isha ti

 

Çmimi Best Vokal: Kejsi Tola - Më jeto

 

Çmimi Kantautori: Redon Makashi & Arb - Më lër të fle

 

Çmimi i Pruduksionit: Leonora Jakupi - Këngë e pa kënduar

 

Çmimi AMC: Olta Boka - Anna

 

Çmimi Tendencë: Eranda Libohova & Aldo - Pa Problem

 

Çmimi Kënga Stil: Pirro Çako & Vedat - Bujë vetëm bujë.

 

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (2 Publikuar)

avatar
flaka 21/11/2011 07:52:49
fituesi imerituen je vetem tiii
avatar
rora 20/11/2011 14:19:38
bravo e ka meritu
Total: 2 | Treguar: 1 - 2

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

0
Presheva Web Portal