Ballina | Kulturë | Festivale | Rona Nishliu përfaqëson Shqipërinë në Eurosong /video/

Rona Nishliu përfaqëson Shqipërinë në Eurosong /video/

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
Rona Nishliu përfaqëson Shqipërinë në Eurosong /video/

Rona Nishliu me këngën “Suus” është shpallur fituese e edicionit të 50-të të Këngës në RTSH. Si fituese e festivalit, Rona Nishliu fiton të drejtën për të përfaqësuar Shqipërinë në Festivalin Evropian të Këngës që do të zhvillohet në Azerbajxhan në maj të vitit 2012. 

Teksti i muzikës i përket këngëtares ndërsa muzika dhe orkestrimi, Florent Boshnjakut. 

Kështu, Rona Nishliu bëhet e para këngëtare kosovare që përfaqëson Shqipërinë në Festivalin Evropian të Këngës (Eurosong), që në 2012-ën do të zhvillohet në kryeqytetin e Azerbajxhanit, Baku. 

Vitin e kaluar, Aurela Gaçe përfaqësoi Shqipërinë më këngën “Feel the pasion”, por nuk arriti sukses. 

Ky ishte edicioni i 50-të jubilar i Festivalit të Këngës në RTSH.

 

atikulli

v4.7

Regjistrohuni për komente Komente (2 Publikuar)

avatar
Albi 03/01/2012 07:04:25
mos harro moj preshev me votu
avatar
134 29/12/2011 19:51:14
qe ka zo ka....po teksti pa kunifar kuptimi....nejse urime o e kosoves duhet me perkrahe...edhe pse qaaaaaje ...teksti u dasht me shkrujt..... jo kjo....
Total: 2 | Treguar: 1 - 2

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

5.00
Presheva Web Portal
v4.7
v4.7
v4.7