Ballina | Lajme | Larja në Pendën e Rahovicës në temperaturë -10 gradë celsius /video/

Larja në Pendën e Rahovicës në temperaturë -10 gradë celsius /video/

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font

Profesori i edukatës fizike Ylber Haliti, ka marrë një aktivitet i cili për shumicën e qytetarëve është i pazakontë. Ai, në kohën kur temperaturat ishin në -10 grad Celsius, në Pendën e Rahovicës, ka thyer akullin i cili ishte rrethë 50 cm me gjerësi dhe është futur për të notuar në ujë të ftohtë. 

Këtë aktivitet të tij e kanë përcjellë edhe disa banorë të fshatit Rahovicë dhe shumë të tjerë.

Siç ka referuar z. Ylberi, kjo zhytje në ujë të ftohtë për të është një gjë normale, sepse edhe më herët ka bërë një gjë të tillë. 

Para se të hynte në pendë siç shihet edhe në video, ai ka bërë nxëmjet e zakonshme duke vrapuar dhe me aktivitete tjera fizike, në mënyrë që temperature e trupit të përballojë ujin e ftohtë. 

Ai ka marë motivin nga dëshira për ti përballuar faktorëve negative të natyrës nga disa misione në Rusi përkatësihtë në Siberi, ku njerëzit notonin në temperature ekstreme. 

Shikojeni:

 

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (47 Publikuar)

avatar
22/02/2012 20:33:49
WOW shume intersante :P
avatar
nxenesi 21/02/2012 19:31:49
Veprim i guximshem dhe i rrall! Te lumte profesor,te pershendes shume.Ish nxenesi i joti.
PS.O shqiptar tmjer edhe ktij pi ja keni inati a me Unlike? Teper qe e doni baben e juv ju !!!
avatar
nga belgjika 21/02/2012 17:24:34
Bravo valla i koft prof.ylberit se kur kush nuk rrezikon si aj Bravoooo!!!!!!
avatar
Senad 21/02/2012 02:15:04
Brawo Ylber
avatar
TaTi 20/02/2012 23:25:16
Te Lumt zotri Ylber i vetmi ne lugin q
avatar
betim ajdini 19/02/2012 21:56:34
profe te lumt valla se ky osht nje problem i madh me bo ket teperatur te ftoft me hy ne ket akull po vetem ty e bon kete te lumt dhe te pershendes shumm
avatar
ekrem 19/02/2012 21:10:40
bravo be dajo je legend ma i miri prsh ekremi
avatar
zavraki 19/02/2012 15:05:14
ska bravo e ska koment ylberi se ka ba per ju te shkruni te thash e te thana po shkoini e provone o turreca
avatar
Norcalija 19/02/2012 05:12:41
cdo rrespekt per profesorin Ylber
avatar
gjimnazi 19/02/2012 04:13:54
na lige profe
avatar
ABDYLAZIZI 19/02/2012 04:01:12
TE LUMT O PROFESOR PO VADHA KA PE SHOF TU NEJT SOBE PU NARDH E JOSE ME HI NE UJ NE KET TEMBERATUR TE FTOFT PO VEQ OSHT SHUM I FORT TE PERSHENDES ABDYLAZIZ NGA ZVICRA
avatar
irfan 19/02/2012 01:33:21
hallall te koft profe na duhen edhe shum si ti
avatar
18/02/2012 23:07:49
te lumte
avatar
Sylejmani 18/02/2012 22:35:08
Te Lumt Ylber je i pa zavendsueshem.
avatar
almedina 18/02/2012 22:31:13
te lumt daja ylber je i mrekullushem te pershendesim nga ternoci
avatar
presheva 18/02/2012 22:03:13
bravoooo.i fort je
avatar
miratoca1 18/02/2012 21:47:49
o karadaku prof.ylberi nuk eshte vetem ne lugin po me ket gjest ne gjith shqpitarin ka hy ne histori
avatar
beqa 18/02/2012 21:45:00
te lumt o bel jekon je dhe dot jesh po sikur ti kishe mar edhe politikant e presheves e ti kishmi pa cilit poja ma me hi se let neper karrika ish kon ni test shum imir
avatar
R... 18/02/2012 20:49:43
Bravoo
avatar
. 18/02/2012 20:48:55
Bravoo
avatar
Fatmir Zeneli 18/02/2012 20:42:34
O Ylber vertet ke qen dhe ke me mbet nje legjend e perjetshme lum Rahovica e lugina qe tkemi.suksese gjithmon.
avatar
muharremi 18/02/2012 20:12:00
eee daja ylber bre,legend je,bravos,persh nga zvicrra
avatar
unne 18/02/2012 19:33:31
bravo bravo
avatar
Florent 18/02/2012 18:34:00
Ju pergezpj prof.ylber ji deshiroj gjithcka ne jete
avatar
te lumt 18/02/2012 18:14:56
Te lumt Ylber. Te lumt edhe presheva com qe na mundson qe te shohim edhe njehere .Sa per RTP ku drejtori i ndaloi lajmet e 22 per shkak te nje reagimi, nuk e kishim pa me.
avatar
Nderim 18/02/2012 17:47:24
Rrespekt ylber rahovica Te lumte
avatar
rinor 18/02/2012 17:30:27
cdo rrespekt per profesorin Ylber ,i uroj shendet dhe lumturi ne jet ; duhet te krenohemi qe kemi nje njeri te till ne lugin dhe t tregojm te gjithve se edhe ne mundemi ... RRESPEKT;
avatar
ZIJA 18/02/2012 17:18:37
E PABESUESHME KJO
avatar
isa fazliu 18/02/2012 16:14:50
te lumt profesoriii im je am imiri met vertet je shum ifort kete rrall kush mund ta bej
avatar
Ylberi,, Wels Austri 18/02/2012 14:14:23
legjend ke qen dhe ke me qen,cysh si profesor i jem ne vitin 1989 je tregu se je legjend, ju pershendes perzemersisht,,ju uroj shendet te mir dhe cdo te mir ne jet ,krenohemi me ty ,nga diaspora,,,,
avatar
Arsim 18/02/2012 14:09:08
Ju pergezoj per ket veper te vecant.
Ju lumt, ju jeni person mbi gjitha me karakter t
avatar
TONI 18/02/2012 13:50:43
legend e xhall YLBERI; nga RAHOVICA LLEGJENDARE
avatar
azi 18/02/2012 13:35:16
bravo profi zemer e qelikt a isht ftoft pash zotin se shkova edhe ta provoj
avatar
xhaferi nga zvicra 18/02/2012 13:27:15
suksese ilber mburemi me ty cetkena ne fshat vetem vazhdo tlumt suksese ne jet zoti ta dhasht fuqin vetem te para pershendetje zoti tbekoft
avatar
veton 18/02/2012 13:07:23
i nderuari kusheri te gjith gosponicalit kudo qe gjindemi ne preshev,corrotic,rohovic,miratovc,zhunic,bilac,kumanov,shkup,gjilan,prishtin e diaspor krenohemi me ty
avatar
Rahocal-ee 18/02/2012 13:06:27
te lumt heh
avatar
trajneri 18/02/2012 12:53:43
bravo z.Ylber,cysh t kam ushtru,ashtu ke vepru...hahaha
avatar
ylberi mesuesi 18/02/2012 12:51:57
Beli e kam dite se je legjend dhe i ke dhene shembul edhe tjereve sportista si perballohet edhe ftohti, pishtar i lugines se ne kete moshe i then disa rekorde qe nuk ika arritur askush ne lugin e me gjere te deshiroj suksese tjera dhe shendet urime.
avatar
Rahmi Hyseni 18/02/2012 12:20:06
T urojm suksese Prof.Ylber te pershendes per zemersisht mu kujtue kur isha femije e Prof .Ylber me bajke ne shpind neper uje te brana deri kah mesi i branes nuk i harroj ato dit kurre se si me mesojke me notue te fala XHEKI NGA RAHOVICA
avatar
agim 18/02/2012 12:17:04
mua ne dhom po me vjen ftoft ka po te shof ty, je i papar te lumt Z.Profesor
avatar
18/02/2012 12:15:43
nuk ka koment ........................................... te lumt Z.Profesor
avatar
18/02/2012 11:55:51
bravo profesor i nderuar
avatar
rahovicalia 18/02/2012 11:47:25
Dihet se prej ku dalin legjendat,Rahovica do tju jap edhe me shum surpriza.
avatar
karadaku 18/02/2012 13:22:51
ti rahovicali mos i hap shum krahet se per ve
avatar
blerta 18/02/2012 11:35:19
po mir oshte shum per shendet me hi ne akell dimrit se uen jetoi ne finalnde edhe finlandezt hin mas pari ne saune tani hi keshtu ne akell si ky zotria ylberi oshte mir per shendet per zotin uen kam hi edhe vet
avatar
mergimtari 18/02/2012 11:09:58
Profe. bravo legend je ti,suksese dhe shendet te deshirojm
avatar
preshevali 18/02/2012 03:23:53
Urra per prof.ylberin i deshirojm cdo te mir ne jete
Total: 46 | Treguar: 1 - 46

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

3.00
Presheva Web Portal