Ballina | Lajme | Babë e birë nga Tetova kapen në Itali me 300 kg drogë

Babë e birë nga Tetova kapen në Itali me 300 kg drogë

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font

 

Babë e birë nga Tetova janë arrestuar dje në Bari, pasi që në kamionin e tyre u gjetën rreth 300 kilogram drogë marihuanë.

Ata u ndaluan pas informacioneve paraprake që Ministria e Brendshme e Maqedonisë i kishte dhënë Ministrisë së Brendshme italiane, bën të ditur INA. Sipas njoftimit të MPB-së, kamioni i tipit "Mercedes" me targa të Tetovës që drejtohej nga A.I (1954) nga Tetova u ndalua në portin e Barit. Kamioni sipas dokumentacionit transportonte ferronikël nga Maqedonia përmes Shqipërisë në Itali.  Sipas burimeve policore, droga e llojit marihuanë ishte transportuar në një lokacion të Shqipërisë. 

Menjëherë pas mbërritjes së kamionit në portin e Barit, policia italiane ka bërë kontrollin e detajuar duke gjetur drogën prej 227 pakove të fshehura në brendinë e rimorkios. Sipas vlerësimeve të para, vlera e marihuanës në narko-tregun evropian arrin në 900 mijë euro.

 

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (14 Publikuar)

avatar
Rrena trrillime 23/02/2012 20:27:20
Pse a spo ju doket njers kjo a?hahaha,ma njers ska ku me shku,nejse rrnoft burgu vlla,droga osht shum sen i rrezikshem e sidomos per rini,normal qe e bojn edhe plot tjer po kurkush hajrin sja ka pa dhe ska me ja pa.
avatar
dugi 23/02/2012 13:59:34
aj qe ika ra aq shum ka edhe permas dikan mus ja bani ju gajlen ....
avatar
dugi 23/02/2012 13:59:25
aj qe ika ra aq shum ka edhe permas dikan mus ja bani ju gajlen ....
avatar
22/02/2012 23:56:21
sigurisht paska pas me martu djalin e ma ja ble njo 10 kile alltan
avatar
mergimtari 22/02/2012 21:33:06
ti ternocalija edhe bravo pi thu ktynve njerzve qe ju shesin drog a,ti vet kokshe i pandershem siq jan kta qe miren me ket pun,por ty qysh te vjen meja shit ndonj antari te familjes tande?po ti pom duket spaske dallim prej ktynve qe jan zon! ti a nuk po e sheh qe vetem ne bujanoc dhe preshev sa te ri jan infektu me ket thoj droge edhe pi bravo ktynve.
avatar
karamani 22/02/2012 19:51:02
ooo fadil livadhi aty po shkun se jan te tetoves e jo te terrnovcit po si paske as dy masdreke shkoll
avatar
fadili 22/02/2012 18:27:15
o ju terrnoca kejt drogirash jeni
avatar
ternocalija 22/02/2012 17:20:04
Po kjo ashte pun e paster bre ket duhet mus me denu se kjo ashte ma e mir se qajo qka poja nxoj ka 30 40 e deri 100gr ki ka mendu per krejt italin haveri e jo per 2 e 3 veta bravo i qoft ishalla ka fat tjerav her.....
avatar
Black&White 22/02/2012 18:33:02
O Zot, jep ku s'ka!!!
avatar
oooooooooo 22/02/2012 17:04:23
e paske cakatu be ka menu se bon pare shuma a
avatar
Sadushi 22/02/2012 15:43:53
KY PASKA PAS ME I RA PAREVE PO SJA PASKA RROK HESAPI
avatar
flamuri-ch_miratoc 22/02/2012 14:36:17
e mashalla mashalla a spate hala ma shum a
avatar
22/02/2012 20:27:53
pravo ikof edhe pse ekan xon paska edhe per ata edhe per veti fat te mir o bur
avatar
blerim 22/02/2012 19:14:09
o haram unis edhe haram bitiset per vec njerses ska mamir
Total: 11 | Treguar: 1 - 11

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

0
Presheva Web Portal