Ballina | Lajme | Përmirësim i ujit të pijshëm në Preshevë nga ujësjellsi i Zhunicës

Përmirësim i ujit të pijshëm në Preshevë nga ujësjellsi i Zhunicës

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font

Pas një periudhe të gjatë me probleme të ujit të pijshëm nga ujësjellësi i Zhunicës  ku furnizohet  një pjesë e qytetit të Preshevës, dita e nesërme pritet të ketë  furnizimi me ujë të pijshëm. Pasi që sot në orët e hershme të mëngjezit kanë filluar punimet për ndërrimin e pompës nga ekipi i punëtorëve të ujësjellësit  në Ndërrmarrjen Publike Moravica në Preshevë. Reshat Selimi shef i ujësjellësit  ka thënë për TVP se ndërrimi i pompës në ujësjellësin e Zhunicës bëhet për arsye të furnizimit më të mirë me ujë të pijshëm që furnizohet një pjesë e qytetit të Preshevës. Gjithashtu z.Selimi thotë se këtë objekt e rrethojnë kushte të vështira  për punë andaj kërkojnë mbështetje financiare për objektin e ujësjellësit të Zhunicës. Pritet që nesër pjesa e qytetit e cila furnizohet nga ujësjellësi i Zhunicës të ketë furnizim me ujë të pijshëm.

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (5 Publikuar)

avatar
Luta 23/02/2012 16:20:44
800 euro mu paskan djeg cka e kom ndu hidroforin me rezervoar n
avatar
Buki 23/02/2012 15:50:14
Haha pa zhunic nuk kini Jet ska me zhunic veq kush ja ka inati
avatar
abejaaa 23/02/2012 13:48:30
ishalla don zoti e bohet mir se ne rrugen ku unwe jetoj nuk ka plot e nje vite e mos po bohet mir se valla edhe me burimet qe i kemi(Bunaret) jemi lisht gjate muajve te veres mir pom vjen qe kojshija paska deklaru se do ket uje te mjaftushem ta shohim ne detet e ardhshme
avatar
Baterija 23/02/2012 13:34:03
Ohooooo sa mka gzu .... YESSSSSS

Me heret: Der tash SHTYPJA me ka diktu mu kur mujtna me bo TUSH

Tash: Un boj tush kur tdu vet me u pastru.Shpresoj me qene i veretet ky lajm e provojme kur te vi ne preshev mas njo 10 diteve.
avatar
uji 23/02/2012 11:10:14
Nuk do ta permiresoni ujin por do ta shtoni kapacitetin e ujit te pijshem. Sepse pompat vetem e nxjerrin ujin nga nentoka , e nuk bejne edhe pastrimin , permiresimin e kualitetit te ujit.Mire eshte qe kompania ta kontrolloj kete uje ne aspektin fiziko kimik dhe bakteriologjik a eshte ne rregull dhe a i plotsin standardet per te u perdor si uje i pijshem.
Total: 5 | Treguar: 1 - 5

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

1.00
Presheva Web Portal