Ballina | Lajme | Fusnota e komplikuar

Fusnota e komplikuar

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
Fusnota e komplikuar

Lehtësuesit evropian në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Robert Cooper, mund t’i kenë shkuar ndërmend tingujt e muzikës kur ta ketë vendosur në qafë kravatën me një klarinetë. Por, delegacionet e të dy vendeve nuk kanë dhënë edhe shumë arsye për të festuar të mërkurën në Bruksel, kur zhvilluan raundin e parë të bisedimeve për këtë vit.

Në Bruksel janë shprehur optimistë se Prishtina dhe Beogradi mund të arrijnë të pajtohen për përfaqësimin rajonal të Kosovës.

“Atmosfera ka qenë e mirë. Është arritur progres, por ende mbesin disa detaje për të cilat duhet të merremi vesh. Takimi do të vazhdojë të enjten në orën 9 e 45”, ka thënë një zyrtar i BE-së në kushte anonimiteti për “Express”.

Sido që të jetë, në BE thonë se dakordimi i marrëveshjes eventuale nuk do të jetë i lehtë.

“Ne shpresojmë se do të ketë marrëveshje. Sido që të jetë, detajet dhe fusnotat mund të jenë më të ndërlikuara. Duhet të ketë marrëveshje për gjithçka”.

Sipas pamjeve që janë shfaqur në uebfaqen e Këshillit Evropian, palët kanë filluar takimin me disponim të mirë. Por kësaj here kanë ndërruar pozicionet në tryezën e negociatave.

“Sot i paskemi ndërruar anët”, ka thënë Stefanovic.

Minutat para fillimit të takimit, Zëvendëskryeministrja Tahiri i ka shfrytëzuar për t’ua uruar Vitin e Ri bashkëbiseduesve serbë.

Por, dy delegacionet kanë hyrë në mënyrë të ndryshme në ndërtesën e BE-së. Stefanovic ka folur për mediat, derisa delegacioni i Kosovës ka shfrytëzuar një derë alternative për t’iu shmangur atyre. /express/ 

  

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (20 Publikuar)

avatar
Adolfi 24/02/2012 02:55:10
Ooo krejt po ju kuptoj por shtine ne koke njehere e per gjithmone se koha e Stalinit dhe Enverit ka vdek ka marr fund izolimi nuk esht i mire na ka pranu thuaj se e gjith bota jan nenshkru dokumente jan ndrru delegacione jan hap zyra te shteteve ne kosov si po mundeni me mendu nje gje se kosova do te kthehet prapa kosoves i jan njohur kufit pervech me marrveshja ska forc me qe mundet me ja ndrru kufit dikush aman bre ,per Serbin ende vlejn 1244 jo shtetesia e Kosovea jo republika e Kosoves, ne ende jemi zero per Serbine por me sa po e shoh une ngadale po i sjellet rrethi se edhe kta se shpejti kan me pajtu me bylbylin jo nga qefi por nga zori se Evropa ne krye me Ameriken ja kan vu litarin ne fyt dhe tash per chdo dit jan tu e shtrengu ka pak gjeri se te bertase boll ke mo se po i pranoj te gjitha.
.
avatar
bujku 23/02/2012 21:05:52
Ate qe efoli edhe para lufte hashim thaci ajo ndodhi , sa qe per derisa shum shqiptare ajo ishte vetem enderr qe kurre nuk kishin besuar se dote ndodhe kjo gje te jemi telire ,tash jemi te lire tash mundemi te flasim ete fyejm cka te duesh ,por disave ju ka hy friga ne koke e serbit,por edhe 7 europa te jene se hashim thacit eshte veshtire me i hudh pluhur syve por mereni veten metemir eeme saber eselamete se nese i vjen ndonji ekeqe prej juve qe po fyeni evarrosni per se gjalli ,po mendoj vetem neper mes komenteve se ai njeri eshte shqiptare ,por ne qe po efyejm ne nuk jemi shqiptare.tung
avatar
lugina 23/02/2012 18:51:34
ju qa kini shkruar komente ,, pom duket se se pasni as nji dit shkoll te plot ,.kto pun idin qeter kush ma mir se ju !!!!!!!!!
avatar
Toni 23/02/2012 18:34:48
Eee po keshtu eshte kur te udheheqe njeriu i pa shkolluar...! mjer kosova kush po e udheheq ncncnc. Ata qe jan te aft me udheheq kosoven nuk jan sken, se tuj montue cdo send per ata... e keta matrapazet po udheheqin, ju ka rrit mendja kan bo leke me hajni... turp valla.
I erdh radha prap shkive mi fut hund ne kosove, e me luajt me keta te pa aft... si macja me miun
avatar
ch 23/02/2012 17:01:00
Po nuk po ju vjen marre bre THaci i leshite po a mendon pake se dikujte ju ka djeg familja e ka then jeten per Kosoven e ti sod lune leshe me kosoven nese niset lufta prape ty duhet te parin met kall ccncnnccn marre marre duhet me ju ardhe Qeveri e kosoves ju jeni vetm per mi rujt kafshet edhe cato i humbni gjysate
avatar
tatatatkka 23/02/2012 20:46:02
ti be qe po thu me nis lufte edhe niher apet qaj thaqi an krye te ushtriks kurse ti e do tjer dote sillen neper bllaca e neper kukes veq me komentu mund secili po lexoni pak ma shum studioni se amerika nuk punon me matrapaza po punon me njerez qe dine me pune ne mnyre te fshehte edhe nmnyre ashiqare.
avatar
bujku 23/02/2012 20:37:32
O ti ch mere veten me te mnire se luften vec ne tv eke pa se ne mujtesh me ba dicka shko vlla thuj thacin ne prishtin cka eke marre ket turr kaq te madh prej shko fli pak se je lodh prej pune
avatar
ch 23/02/2012 22:08:17
Me fal ti Bujku po kure ka qen nevoja une e kam kape pushken e mu ka ci nona ne bor e sod lune aje me vvlezer tane po nejse qao
avatar
23/02/2012 16:35:18
krejt kame shit thaqi u mer vesh me tadiqin
avatar
23/02/2012 15:49:14
Kjo e paska dhon Kosoven
se per tenen e ksaj nuk ju ka myt kerkushi as burri e as fmija
qata koj e ka dhon shum let e per vete ku do koft jeton si ne Kosov e ashtu edhe ^Serbi se vet asht per keta shum pak pun se u derdh shum gjak iI DESHMORVE. Ty zoti henez ka met vra se je ka i hup krejt Deshmort e Kosoves cuBACA ADEM SE KESOVEN TA HUPEN KREJT APET POT JET NEN SUNDIMIN E SHKIJEVE.
avatar
mixha 23/02/2012 15:13:20
uba uba kosova po pranohet mixho nga serbia heeeeejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
avatar
24/02/2012 20:32:42
aha maj hymyz ti qe po pranohet...za 1 maj
avatar
ncnc 23/02/2012 15:00:19
DMTH EDHE PREJ GAZETARVE PASKA IK SE NUK KA PAS FTYR EDHE NUK KA DASHT ME PUBLIKU QE E PASKAN HONGER K..... KOSOVA.POM DHIMEN FAMILJET E DESHMORVE E INVALID E LUFTES,SE KTA QYSH E KAN LYP EDHE KAN ME GJET,JU KAN QERRU SYT MAS EUROOOVVEEEE SERBIA EDHE EVROPA ME EURO PI BLEN QEVERIN HASHIM K....NDOSHTA KENI NDI EDHE TAKIME TMSHEFTA KA PAS THAQI E TADIQ NE GREQII...NCNC
avatar
hoxha 23/02/2012 14:58:57
o serbia e ka ter evropen mbrapa,o mos e mashtroni veten o shqiptar,ata te gjith e kna pranu si REPUBLIKA E KOSOVES,e tahs hade po ja vejem 1244 kosovo,mjafton me ta vu ,e si do ta hjekin kjo jet per shekuj,por un po te isha ne vend te kosovarve,shum ma mir kish angul kemb ne REPUBLIK TE KOSOVES,e te izoluar se sa serbis ti mundsohet 1244 KOSOVO,e ti mundsohet hyrja ne EU,pra kosova me shekuj ka qen e izoluar e kushi se ka njoht,po t emundohemi edh epak ku e kan njoht 87 vende,pra na jemi msu me hjek pe rbuk,po ngulni kemb o THA
avatar
TerraN 23/02/2012 14:45:36
*
Nuk
avatar
nj1 23/02/2012 14:23:10
ec aty mos u perzini punt e amerikes.. e dine vet amerika se cka osht e mire per KS ,,,mos mu pas kon amerika sot ishmi nder dhe....mu ma ka pshtu jeten nuk e di per juve ...shtet kurre sen kishmi fitu...etj etj .po duhet mi thon FOREVER IN OUR HEARTS USA...USA USA USA AMERIKA ...,rrofsh per jete..LONG LIVE USA..
avatar
mergimtarja 23/02/2012 14:20:44
he moj edita mos pe te lyp takim privat stefanoviqi se qeter te ti nuk mbet vec edhe cajo po ik edhe prej gazetarve se ski ftyr mo he ftyren ta hokshin bletat mos pafsh mo
avatar
u kry kjo pun 23/02/2012 12:41:01
u kry kjo pun e paska pas kosova normal ci serbet jon mete mencur ne kryje se ploitikajt e kosovos shum shpejt ja paskan mart ment thacit e ksajn far ftyr papuces mjer ato familje shka kan hekur e mjer ata deshmor qe dhan jeten per ket vatan e tash kta hajdut nuk din se shka me bo o ma bet se shkijen jon kta plitikajt e ton
avatar
wwww 23/02/2012 12:34:06
po u knaqet e hajt ,hahaha hihihih tlumit na per juve kalle saaa saaa
avatar
beni 23/02/2012 12:29:26
E shiten kosoven thaciqi edhe beqarica, cohu bace Adem e shiko kosoven tende qe flijove edhe familjen.
Total: 16 | Treguar: 1 - 16

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

5.00
Presheva Web Portal