Ballina | Lajme | Thaçi: Jam takuar me Tadiqin

Thaçi: Jam takuar me Tadiqin

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
Thaçi: Jam takuar me Tadiqin

Edhe në Nju Jork jemi takuar. Jemi përshëndetur njerëzisht, unë kryeministër i Kosovës ai President i Serbisë. 

Ai ka mbrojtur qëndrimin e tij unë timin" , ka thënë Thaçi, sipas të cilit ai do ti përgjigjet pyetjeve të vetëvendosjes edhe në Kuvend. 

“Po jam takuar me Presidentin e serbisë (Borislav v.j.) Tadiq. Ato takime kanë ndodhur. Unë në delegacion kam qenë vetë i katërti . Të tjerë kanë qenë afër Tadiqit, por unë nuk i akuzoj”, ka pranuar për herë të parë takimet me Presidentin e serbisë, kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi. 

“Takohemi vazhdimisht sepse ne marrim pjesë në shumë forume rajonale e botërore, ku janë prezente edhe delegacionet nga serbia. Në takimet e tilla janë prezent edhe përfaqësues të SHBA-ve , BE -së, e tjera. Jemi takuar me tadiqin në Vjenë, ku nikoqirët kanë organizuar një darkë të përbashkët. 

Edhe në Greqi jemi takuar, ishin aty 20 presidentë e kryeministra europianë jemi takuar” ka thënë Thaçi dhe ka shtuar se ” Edhe në Nju Jork jemi takuar. Jemi përshëndetur njerëzisht, unë kryeministër i Kosovës ai President i Serbisë. Ai ka mbrojtur qëndrimin e tij unë timin” 

Sipas Kryeministrit të Kosovës ai fizikisht është takuar me Tadiqin edhe vjet në shtator në Nju Jork, por nuk është përshëndetur”. 

Vendet ku janë parë janë edhe Sofja, Londra e në shumë konferenca ndërkombëtare. 

“Të gjithat kanë qenë takime publike. Ne jemi takuar edhe me njerëz të Millosheviqit në Rambuje. Çdo herë angazhimin tim e kam shumë të hapur. Dhe ajo çka jam i bindur është se Kosova është ajo që ka fituar nga konferencat ndërkombëtare” , ka thënë Thaçi.

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (21 Publikuar)

avatar
gurbetqari 26/02/2012 14:56:50
Ju pershendes te gjithve qdo njeri ka te drejte me shpre mendimin e vet po me fy ndokend duhet me qen shum i paster vet.Po shoh disa shkrujne zi e me zi per kryeministrin historik te kosoves.
Jeni shum gabim o shoke se e kemi fatin qe kemi nje njeri si Thaci qe do ta qoj kosoven nga Europa.
ky ashte nje legjend e gjall we kombit shqiptar
avatar
miratoca & rainca 25/02/2012 17:23:52
a do ta ket hashim thaqi fatin e njejt si te ESAT PASH TOPTANIT ?
avatar
Black&White 25/02/2012 16:33:29
He bre popull, a kosovarve po ju marrni lakmi qe edhe ju spo i dalloni shkronjat a?

Nuk o THAQI po THA
avatar
kosova lindore 25/02/2012 15:39:16
thaqi me pushk luftoi kunder serbis , kurse me atom po lufton kunder kosoves ...
avatar
shuli 24/02/2012 21:11:49
po punen qi e paski boooooo
avatar
Toni New York 24/02/2012 20:15:20
Prsh te gjithve diofani mire i kishte cekur te gjitha, po keta jane shkijet e flliqur qe hon e don si thot populli na kan masakruar kurse ne po e harrojm te kaluaren turp per neve, na kan coptuar na ka ba pike e pese. Mare ketyne duhet krejt mia c... !!! se nuk ka popull mat flliqt ne ket rruzull toksor se cmos na kan bo.... E tash Hashimi don me u perkul para tadicit ose ose me lshu pee... nuk ben per hater te shqiptarise as mos me kqyr at mut e leje mi fol per dore... po keshtu na jemi shqiptaret... si ta ndim pak veten se njofmi askend .... Ne fakt po humbim ne cdo aspekt se per tryeza nuk jemi te aft, (duhet me qene i shkolluar per at post qe eshte z.kryeminister HashimThaqi me keqardhje po e them por e vertet eshte), dikujt ndoshta edhe i dhemb kejo... por me falni se ashtu eshte, ka njerez te shkolluar por nuk vin ne shprehje prej ketyre hajnave... turp per neve...
avatar
bardhi bushtran zh 24/02/2012 13:21:43
Ne S hqipetaret zdim ta dallojm te miren me te keqen,e mirja esht THAQI edhe vetem aj e te kqijat jan o po te kqija ka shum e nese ja nisi ti permendi me duhet nje koment maraton qe edhe ju lexues zdo te kishit nerva me e lexu.
avatar
Black&White 24/02/2012 13:14:01
Kush o bre THAQI?! une spe njoh!
avatar
raincalija 24/02/2012 12:10:55
ti Gezimi konke ma pis se pisi por nuk je i vet
avatar
SempreBarca 24/02/2012 13:12:40
Ke gabu prej fillim deri ne fund.
Kan shku mbi 12 nga lufta dhe dikush si ti ende mendon se Kosova e ka rrugen hapur drejt perendimit vec pse e ka ne krye njerin nga udheheqesit e ish UCK-se.
BE-ja lyp tru edhe pune, nuk ta lyp listen e njerzve qe kan qene pjese e UCK-se.
Ne qofte se Thaci paska luftu, ndertoja nje kasolle prej druri qe i ngjason kolibes se qenve, jepja nje penzi 38 euro, edhe heke qafes, se ne fakt po te njejten menyre sot Thaci i ? nderon ? ish bashkluftetaret e tij.
avatar
Diofani 24/02/2012 12:10:18
Deri sa po lexoja agjenden e takimeve publike
me fusnot
avatar
bujku 24/02/2012 21:19:36
Etere eshte dicka reale dhe me pelqej shkresa juaj ,po cka nuk me pelqen sa here te gjithe populli reagojme pasi te kryet nje veper ,pse nuk jemi te gatshem me pare ,pse keto shkresa nuk i bere publlike,ku ishe ,po te ishin bere me pare kishte edhe vlere me te madhe ,por prap evleresoj ket shkrese ,nuk duhet ta akuzojm ,por te kemi besim ne mes veti dhe te kemi rrespektim se gjerat kan ndryshar dhe jemi bere edhe ne large pames ,se edhe ne dime te bejme diplomacy,per ate duet pasur durim .
avatar
Njoni 24/02/2012 15:25:11
mos kallxo filma ketu... dikush ne kohe lufte takohej me Millosheviqin. e Thaqi nje patriot e atdhetar i deshmuar , qenka taku ne konferenca me Tadiqin , po pune e madhe... do te takohet ky dhe gjith te tjeret.. eshte e domosodshme.. cfar pritete ju..
avatar
miratocali 24/02/2012 11:36:08
o ti far gezimi pastro fjalorin se mi than dikujt pis te kushton shum. po ti
avatar
zeri 24/02/2012 10:48:47
thaqi nuk te kuptoj perse nuk ke pranuar se je takue kurse tash pranon kjo eshte tradheti sepse pote kishe deklarue me kohe se ke takue edhe ne populli te kishim kuptuar se ka raste por keshtu nuk ke kurrfar mbrojtje sepse ke bere me shume takime dhe tradhti si thot avni rrustemi tradhti fund e kry
avatar
gzimi 24/02/2012 10:04:55
ev ev thaq po na tragjton krejt kosoven ti nuk je tu taku me tadiqin per prona tuat po per tok te kosoves ti don me dal ma tradhtari ne ballkan qe po don mi shit tokat e kosoves e ke ba kosoves si afriken prejsi hine ti jep dorheqje se nuk je per ket post gzimi nga dubrava e istogut
avatar
gzimi 24/02/2012 10:01:00
valla thaq pisi sa hi je ka na qon per para kja ti nuk je tu da tok tane me tadiqin po tok te kosoves ma pis je ti se aj mu taku msheft po na tradhton o pis pisi
avatar
bujku 24/02/2012 11:18:41
o pis gzmi tiqenkshe pis i madh po ai njeri nuk u frigua para lufte ne lufte edhe pas lufte edhe apet sit asht nevoja ai ja c.... robt serbis ,por ti qenkshe tradhtare se spaske bese te shqiptarit ai nuk eshte vendin po ju po eshitni kryeministrin bre cyrrana spo ju vjen turp .
avatar
Ardi 24/02/2012 12:57:19
O bujk ti qenke vertet bujk quski , nese si thua ti Thaqi nuk u friksua pse tash po friksohet kur bile nuk jemi ne Luft dhe te shkoj e ta qliroj Mitrovicen ,po te citoj tash ty ......Ropt spo mundet me ja qi Serbis sepse i ka afer ne Mitrovic po nuk po ka **** me shku atje , e ky ka qu duart lart nga Shqiptaret e Lugines dhe i ka lene ne Meshiren e zotit ,ky eshte me shume se pis ...........
avatar
bujku 24/02/2012 20:51:22
Ardi evogelush kyfare bujk qysku po te thote dicka nese endiehen veten si patriot ekryeministrin tradhetare ate here po te citoj ty dicka .... Thaci ja beri me dije krejve se ku eshte me banim dil eshko bre burre shpetona se ne duar tu kemi mbet .... apo nuk pate cka me ba vec i shkrujte nja dy fjal cati ,por edhe pse i shkrun barem mos efyej popullin tend o cun.
avatar
qyti ardit 24/02/2012 18:19:10
po be po, mu pas kon ne poziten e Thaqit ti kishe vepru edhe zi e ma zi... se lehte eshte me komentu ne te thate. E qysi si ti, ka shume( qent me honger sot rrugeve)
Total: 14 | Treguar: 1 - 14

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

1.50
Presheva Web Portal