Ballina | Lajme | KDNJ: Përkahim protestën "Hiqni tarifat"

KDNJ: Përkahim protestën "Hiqni tarifat"

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font

Këshilli për të Drejtat e Njeriut në Preshevë duke marrë parasysh kauzën e protestës së  17.marsit të 2012 të paralajmruar nga „Lëvizja e re“, njëherit duke u bazuar në parimet e të drejtave te neriut, deklarohet  hapur pro kësaj proteste, e cila në parim ka levizjen e lirë të qytetarëve te Luginës së Preshevës, gjë e cila është e cunguar me polisiën e sigurisë të vendosur nga autoritetet e Republikës së Kosovës. 

Prandaj, llogaritur në vlerën e kësaj polise jo demokratike, gjendjen sociale dhe ekonomike të qytetarëve te Lug.Preshevës , KDNJ fton të gjithë qytetarët  që në mënyrë sa më masovike ti përgjigjen kësaj ftese për  proteste e cila do të mbahet me 17.3.2012 në ora 14:00 në pikë kalimin kufitar në Muqibabë, thuhet në deklaratën e KDNJ-së.

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (7 Publikuar)

avatar
oki 20/03/2012 01:20:28
amo na kane ndihmu me kete protesteleje qe s vyten sen po na bonen me pasosha me hi ne kosove,sot ne ora 4 ka hy ne fuqi ky ligje...
avatar
ai 16/03/2012 02:16:30
shka jon tu bo ceta kosovaret,kete as shkit nuk e kan bo
avatar
16/03/2012 00:00:46
ooo zinja rrugen serbis oooo te menqur,mos ja zeni rrugen vehtes.
nje fmi do te u thonte"ba..a..v..o,,"
Ksaj i thone:idhnov kalit e bir samarit*
PROTESTONI KUNDER SERBIS SE AJO IKA FAJET ASPO UA QET AAAAA?
avatar
Gazetari 15/03/2012 22:46:20
Kjo protest duhet t
avatar
presheva 15/03/2012 22:22:06
deri tash kemi mbajt protesta kunder serrbis tash jemi kthy shiptart ndermet veti po mbajm protesta aja vlen kjo mu bo per shiptar ? qaq kan ftyr kosovart edhe eakn bo me tarifa te larta per cfar arsyje kjo bohet per ne???
avatar
qytetari 15/03/2012 21:15:36
me falni por a nuk ka ndonje autobus aa vet me kerrat ton patjeter duhet me shkuu,, se un skam kerr po nesee ish organizuu dhe denii autobus per me shkuu atje ish kon shum mire se kisha dasht dhe un me mar pjes ktuu.. JU lutem tregonii
avatar
Rahovica 15/03/2012 20:54:42
Nuk mjafton vetem perkrahja ,ketu duhet vepruar zoterinj.............???
Total: 7 | Treguar: 1 - 7

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

5.00
Presheva Web Portal