Ballina | Lajme | Berisha: Nuk ka pasur guerilë më të mirë se ata të 2001-shit në Maqedoni

Berisha: Nuk ka pasur guerilë më të mirë se ata të 2001-shit në Maqedoni

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
Berisha: Nuk ka pasur guerilë më të mirë se ata të 2001-shit në Maqedoni

Këto janë fjalët e kryeministrit Sali Berisha në intervistën e zhvilluar të enjten mbrëma në emisionin Opinion me Blendi Fevziun në Tv Klan. Duke folur mbi incidentet e fundit në Maqedoni, ai e ka cilësuar të rëndë dhe komplekse situatën e fundit në Maqedoni, duke shtuar se vlerëson reformat që ka ndërmarrë qeveria e Maqedonisë, njofton Portali Albeu.com. 

Zoti Berisha incidentet e fundit jo drejtpërdrejt i lidhë edhe me albanofobinë e lartë në Maqedoni. Ai shprehet se është fatkeqësi që të gjithë fqinjët e Shqipërisë kanë frikë nga shqiptarët dhe se sipas tij, arsyeja e kësaj frike qëndron në faktin se ata i kanë marrë tokat Shqipërisë. 

Zoti Berisha nuk ngelet pa vlerësuar edhe rolin u UÇK-së në luftën e 2001-shit në Maqedoni: 

"Nuk ka pasur guerilë më të mirë dhe më preciz se ata të Maqedonisë të cilët luftuan për të marrë të drejtat të cilat u ishin mohuar pa të drejtë", u shpreh në fund Z. Berisha.

 

atikulli

Powered by Vivvo CMS v4.7

Regjistrohuni për komente Komente (13 Publikuar)

avatar
simnica gv 24/03/2012 17:08:34
PO Z BERISHA LUFTRAT E GJITH SHQIPTAREVE QE LUFTUAN PER LIRI DHE PER TU VET MBROJTUR NGA DORA E ZEZ SLLAVE KAN QEN TE PASTERTA DHE SHUM TE DREJTA POR SI DUKET POLITIKA JUAJ NA SHKATROJ KURSE SLLAVI BERI GJENOCID NDAJ SHQIPTAREVE DHE ENDE PO BURGOS DHE DERDH GJAK SHQIPTARI KURSE JU AS KERKUAT QE SERBIA TE DENOHET PER GJENOCID JU POLITIKAN SHQIPTAR JENI SHUM TE DOBET PER TUCUDITUR POLITIKANI SHQIPTAR ILIR META SHKON PER VIZIT NE SRBI PER TJU PERKUL SERBIS VRASESE TURP PER VEPRAT E POLITIKES SHQIPTARE NE PERGJITHSI ENDE I JAPIN SERBIS HAPSIR PER VEPRA KRIMINALE QE SERBIA TE BURGOS CLIRIMTARET TAN TURP KURSE SERBIA KRIMINELET QE ENDE ERA GJAK UBIE NGA DUART QE KRIJUAN MASAKRAT NE BALLKAN ATA MBROHEN NGA SHTETI SERB DHE JAN TELIR DHE PUNOJN NEPER ISTITUCIONET E SHTETIT GJENOCID BERES SEBI
avatar
masari nga belgjika 23/03/2012 19:22:05
o shok neve na kan harru edhe mos pritni se kosova e ka cliru bethen e vet e tash jon tu kshyr cysh mu miqsu me shkijet se po ju mungojn shum po ju rrini e knacnu caty ku jeni ,ma mir me serbt se me shqiptart e kosoves o vet si liteshtajni o aty ku jemi .se kto biseda pi politikanve tan jon sa per sy e faqe se o koha e zgjedhjeve se sa per popull sju intereson fare ;po leni politikant e politiken po kshyrni punt e juva se sjju ndimon as kush se shqiptart mu pas kon bashk e kishin pas gjysmen e evropes po shqiptar kur e kurtalisin bethen e vet e shesin edhe nonen e vet me falni ndoshta e kom tepru po jom shum i lodhur me politikant shqiptar se nuk ju interesojn punt e popullit po te vetat tung ju pershendes nga belgjika
avatar
beni 23/03/2012 18:26:33
Po te mire po ,pse nuk po i mbroni drejtat e tyre jeni antare i natos e nuk ngreni zerin aspak per incidentet e fundit ne sllavomaqedoni turp per juve se kam pritur ma shume si shtet amee ju po fleni ne nje gjume te gjate .
avatar
bennbenn 24/03/2012 02:03:03
politikant shqiptar ne pergjithsi ta them me bukfalisht ( Kape njanin e mshoi tjetrit )
e sidomos ata te Maqedonis pretendojn se kan diqka ne duart e tyre por genjeshtraaaaa
se incidentet po ndodhin ne Maqedoni partia shqiptar qe eshte ne pushtet BDI nuk prishet me kualicionin e vet sepse ne zgjedhjet e ardhshme mund te bej kualicion dhe shqiptaret kadal dal diskriminohen jo nga maqedonet por nga vet POLITIKANT SHQIPTAR
avatar
Rufat Zhunica 23/03/2012 18:19:40
Hallall qoft Zotri Kryeminister se ma burr t'shtetit qe t'ka Shqiptaria,
Se veq burxhlite te bojn Zullum per me mshe Historin Shekullore.
avatar
lisi 23/03/2012 18:18:06
tokat shqiptare jan coptu qe ne kongresin e berlinit,ne paqen e shen stefan, ne londer e versaj , ne luften edyt e ne anojin .Fajtoret sjan politikajt e sotit o trima te komenteve.Ama se politikajt e sotit duhet me punu me shum ,e qarte,por mos akuzoni .pytne vehten qka keni be ju per tokat shqiptare dhe qka kan bere baballaret e juaj.sai kan sherbye jugosllavis.ATEHER DELNI TE REZULTATET.
avatar
Folsi 23/03/2012 16:55:37
Atehere,z.Kryeminister pse nuk i mbron tokat qe ju kane marre Shtetit Shqipetare,pse nuk i njohni ne politiken e qeveris tende te gjitha Tokat qe ju kane marre etnitetit Shqipetare?
Pse zoti Berisha nuk vepron ne realitet dhe nuk ke nje vizion per Shqiptaret ne teresi.
Keto guerila qe ti i lavderon jane rezultati i qeverive shqipetare neper kohe,e sa te sukseshme jane shihet nga vet emri ,,Guerile,,.
Pra Guerila eshte fryt i mossukseit te qeverive Shqipetare ne pergjithesi.
Mos u beni qesharak z.Kryeminister si ne fillimin e karieres suaj politike ,nuk ju a lejon mosha si dhe 20 vje
avatar
ss-bw 23/03/2012 21:12:26
Nuk e di pse k
avatar
23/03/2012 19:27:39
Me te drejt e ke . por nuk eshte aspak e leht te mbrohen se ne jemi armiku i secilit shtet edhe tek ne nuk eshte as nje me nje
si Greqia Serbia Maqedonia Italia dhe Mali i zi punojn nate e dit qe te na bejn zullum neve
10 kunder 1 eshte shum
avatar
23/03/2012 13:28:47
ti je veq burimi me siguri aj di me bo ket koment bravo i madh je
avatar
shiptar 24/03/2012 12:14:33
hahahahahahaha.po jo mor!!! po mos luj telebingo ne presheva.com
avatar
norca 23/03/2012 02:50:26
Ku je more sali trimi,pse po shuni more e po pritni kaq shum...
sikur te rrahen tre serb diku ne ballkan tadiqi kerkon seanc te jashtezakonshme ne OKB.
kurse neve na u vjodhen tokat shqiptare,na vran dhe se fundi po na rrahin nxenesit shqiptar dhe politikanet po flejn....

pse more pse kaq te pergjumur o saliiii... zgjohu ngreje zerin se edhe presheven e ke diku ku vetem po izolohet lugina dhe nuk degjohet nje lider shqipetar te na mbroj.
se pari na ndan me kumanoven na bllokuan per te na percar ,kurse tash na izoluan duke na ndar edhe me kosoven. dikur paguni depozit maqedonis tash 60 euro ne kosove.

a ka diskriminim me te madh ...
avatar
23/03/2012 01:41:25
hallal tkoft
Total: 9 | Treguar: 1 - 9

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

3.80
Presheva Web Portal
Powered by Vivvo CMS v4.7
Powered by Vivvo CMS v4.7
Powered by Vivvo CMS v4.7