Ballina | Lajme | Thaçi pretendon sharkimin e Edita Tahirit?

Thaçi pretendon sharkimin e Edita Tahirit?

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
Thaçi pretendon sharkimin e Edita Tahirit?

Paralajmërimet se bisedimet e ardhshme Kosovë-Serbi nuk do të jenë të karakterit teknik por të atij politik, dhe se njëra nga temat e bisedimeve do të jetë veriu i vendit, kanë shtyrë kryeministrin e vendit, Hashim Thaçi, që të mendojë për ndërrimin e delegacionit të bisedimeve.

Burime të afërta me Qeverinë e Kosovës, i kanë thënë “Zërit” se shefi i qeverisë kosovare është duke menduar që ta “pensionojë” kryenegociatoren e deritashme, Edita Tahiri, dhe ta zëvendësojë me një person tjetër.

“Kryeministri po pretendon që ta shkarkojë Editën, e në vend të saj ta emërojë Enver Hoxhajn. E në Ministrinë e Jashtme do të vijë ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Mimoza Kusari-Lila, me çka AKR-ja do ta marrë edhe një ministri të re, përveç Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë të cilën gjithashtu do ta udhëheqë kjo parti”, ka thënë burimi.

Ky person sqaron se vërejtjet që i ka shprehur opozita e shoqëria civile në shumë pika që kanë të bëjnë me zëvendëskryeministren Tahiri, qoftë sjellja e saj karshi Serbisë, apo shpenzimet e mëdha, duke përfshirë edhe udhëtimin në Shqipëri për 8 mars ku janë shpenzuar pesëdhjetë mijë euro, ia kanë mbushur mendjen kryeministrit që të mendojë për ndryshime. 

atikulli

v4.7

Regjistrohuni për komente Komente (12 Publikuar)

avatar
njeriu i thjeshte 25/03/2012 03:54:09
Pershendetje gjithe shqiptareve kudo qe jane (me perjashtim te 97% te politikaneve). Sa i perket temes, nuk eshte per t'u cuditur sepse ai qe te ngarrkon per nje pozite apo nje nje funksion ai edhe te shkarrkon(pamvaresishte arsyeve),keshtu qe nese Thaqi eben nje gje te tille mos u cuditni...por mos u cuditni kur nje dite shkarkohet edhe Thaqi nga ata nga te cilet eshte ngarkuar....asgje dhe askush nuk eshte e perjetshem pervec Zotit...dhe gjerat ftillohen(dalin ne shesh, ne ketjete apo ne diten e gjykimit...kur te gjithe do japim llogarrite...deri ateher mirembetshni!
avatar
Hasan El Basriu 24/03/2012 16:28:32
O ju komentues o poeta,
leni politikant ne punet e veta.
Kur ke koha me per trimni
u mushen kampet me burra te zi.
Komandat bllaca e stankoveci
i u bo tash krejt mileti.
U dasht me rreh hekrin sa u kon i nxet
jo me ndejt dru kryq e me flejt.
Presheva u bo hambar
per naviaca edhe tuxhar.
Leni keto pune se jom te kalume
me kumanove te nenshkrume.
leni kto pune se jon fatnazia
me gjumasha nuk bashkohet shqypnia
Duhet te rinjt me u bo musliman
me ja nis me punu me Kur'an
Mu cu heret me fal sabahin
mu mesu ciraki me ngu ustahin
n'udh t'drejt me u perkushtu
pastaj shkavin me sfidu

selam tonve Hasani
avatar
Oj Presheve 24/03/2012 00:38:07
Oj Presheve , Presheve
krenare , nuk tduhet ty ndihma kosovare, se ata sjon burra fare,nuk bojn as per dy pare, thrasim Salen qe ka burni , se nkosov sdojm hunt mi shti , rroft Shqiperia e Ilirida ,se Kosova u marru, me ket hashim qi u pagu.
Se sjon burra per shqiptari , por jon mjeshter per hajni e poshtri.
Oj Kosove stu hjek gazepi , se ju vidhni nderjmet veti, edukate skeni fare, ishni kon nzor veq per pare, thu se skeni lexu kurr abetare qi osht buk hiq pa pare.
avatar
I mllefosuri 24/03/2012 00:25:19
O Hashim , Hashim bajati , ku ki me shku ti i ngrati, kur tkersase ty dajaki,
avatar
Adolfi 23/03/2012 23:47:05
E kon pe ndoni bre a mos keni me te mir a ?, po leni more njerzit rahat le ta kryn punen e vet po shka dini more ju se shka esht tu u zii ne kusi . i vjen radhe edhe atynve tjerve dhe e shohim po ju qe po kritikoni keni me ja fillu me kritiku prap edhe ata te tjeret, dhe skeni me qen te vet dishem me kuptu se nuk esht problemi te ata por problemi esht tek ju ne kokat e juve. Deri sa ne nuk e respektojm kryetarin apo ministrin ,profesorin doktorin inxhinjerin kolonelin apo me nje fjal oficirat apo policin e shteti,deri sa ne i shajm te njejtit neper rrug ja bejm llafin atynve na nuk kemi me pas as shtet as ushtri as polici as kurxho chohet kurkush hichi aty shka i ka rujt dhent e dhit i tregon nje doktori se ku duhet mu operu aj njeri chohemi na ktu dhe thojm se THachi ja paska bo mir Edites se po dojka me e largu,ku e dim na se shka esht tu u zii aty rrini kshyrni punet e juve ka kush i kshyr kto hesape mos u boni ju me te menchur se ata se prej ktu po e di se sdin kurxho vech shkrimin kur po ta shoh po e di se ku je che per shembull ta marrim ket komentin e fundi qe e ka shkru ky tipi pa emer thot: - Mi hek sa me shpejt behet me mir , Ku po e din ti se behet me mire po mu bo me keq shka thu ti. TUTI ALBANEZI TUTI KOMANDANTI.
avatar
McRB 23/03/2012 19:17:24
O nderroni boni cka te doni se neve te lugines nuk po na ha ... mo per Kosove.
avatar
blerimi 23/03/2012 19:08:17
brravo thaqi edhe atifeten mujsh me hek ish kon hala ma mir
avatar
beni 23/03/2012 18:31:03
Buke ka njerze nuk kane me ngren e as shtepi mbi koke e kjo 50 mije euro i ka harxhuar per qefe turp qeveri e korruptuar jeni bere sikur ata komunistat vetem per xhepin e juaj turp ik e shpordhu qeveri.
avatar
hakiu 23/03/2012 12:11:53
po kjo as gru as burr,kshyr thes berdhogu,ani kjo PESDHJET MIJ EURO,per tet mars,o jo me shkakrku me fut ne burg,e le te shohe se
avatar
SempreBarca 23/03/2012 12:02:10
Qysh pe shkarkon Editen kur jeni si non e bir. Qypa tdyt.
avatar
Hazir Limani 23/03/2012 11:39:00
Mbas Edita Tahirit menjiher duhet me shkarku Hashim Thaqin....
avatar
23/03/2012 21:04:48
mi hek sa ma shpejt behet me mir
Total: 11 | Treguar: 1 - 11

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

3.00
Presheva Web Portal
v4.7
v4.7
v4.7