Ballina | Lajme | Policia serbe në Merdar, arreston ish-pjesëtarin e UÇK-së

Policia serbe në Merdar, arreston ish-pjesëtarin e UÇK-së

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
Policia serbe në Merdar, arreston ish-pjesëtarin e UÇK-së

Në pikën kufitare në Merdar, Policia e Serbisë e ka arrestuar kosovarin Burim Talaku, ish-pjesëtar i UÇK-së të cilin Beogradi e akuzon për "krime kundër civilëve serbë" në Prizren më 16 qershor 199.

‘Talaku akuzohet se ka hyrë në një shtëpi të serbëve me armë automatike dhe me thika, duke e abuzuar fizikisht familjen bashkë me disa persona të tjerë, duke i vjedhur ata dhe duke i larguar ata me forcë nga apartamenti i tyre në 

Ortakoll të Prizrenit”, ka thënë zv/prokurori serb Bruno Vekaric, raporton indeksonline. 

I dyshuari po mbahet në Pozharevc. Vekaric ka thënë se ai do të dërgohet në Beograd për gjykim, dhe se do të kontakohet familja "viktimë" për të dhënë dëshmitë.

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (9 Publikuar)

avatar
Baci 25/03/2012 14:03:04
O nuk i ka fajet qeveria, po fajin ma te madh e kan vet populli i Kosoves. Thaqi bon keq, e populli hesht, ai prap bon keq, kta prap heshtin. Duhet me u cu ne kom i madh e i vogel e me rrexu ket qeveri per toke.
avatar
haxhija 24/03/2012 22:45:07
O ku je hashim trimi,,shume ishe kon tu luftue me zon nji karrik e jo me mbrojt popullin, per dit e ma teper je veq tu e rrit fukarallakin papunsin ushtaret e UCK burgosen ,qeverija e kosoves as nuk fol per kto pun, zvicra e burgosi nji shqiptar me zor edhe ja qoj serbis,tu e dit mire se serbija veq shqiptart i burgos,Hashim thaqi as nuk fol,asnji her ska fol per te miren e UCK, po shifet se ka ra klluq hashim thaqi,veq del si kukell,a kurgjo ska bo qe sa eshte minister,e shkatrroj popullin pa faj, xhandarmerija serbe hi ne kosove dhe i mer me zor shqiptart pa faj dhe i burgos,,policija e kosoves ikin mshehen kishe nuk pi shofin xhandarmerine,. KLM
avatar
hakiu 24/03/2012 15:15:27
esht i akuzuar per krime lufte,i paska pla
avatar
jetoni 24/03/2012 12:29:34
jo qe jan te verteta qeto fjal qa ja kan montu kty zotrije po keto e ka bohn dacici per shkak se ne gilan ja muren ata te mup-it e tash ky po ja kthen si ata ande po nxerr hak hee shkit e nones nuk mledhin mend ktaa :@
avatar
23/03/2012 23:39:20
ani ani a ka hala me shku nserbi tu e dit qe esht i kerkum e mi ra ngoj te ukit veq na e bojm po teri kur dot mbushim mend na
avatar
u... 23/03/2012 22:44:50
HE MAREE KOSOVAR KSH
avatar
adi 23/03/2012 20:52:48
o burim o vlla shka lype nmerdar tu e dit
avatar
cata 23/03/2012 22:42:16
bash valla, cka lypi edhe ky, ne goje te ukit....
avatar
Irfan 23/03/2012 18:52:10
Deri kur kshtu mor popull i nemun,o zot qa
osht ka ndodh me neve,e kjo qeveri e brisht
flen ende.
V vendoje for ever and ever.
Total: 8 | Treguar: 1 - 8

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

2.67
Presheva Web Portal