Ballina | Lajme | Lista e shteteve që do ta kenë të pamundur ta marrin azilin politik në Belgjikë

Lista e shteteve që do ta kenë të pamundur ta marrin azilin politik në Belgjikë

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
Lista e shteteve që do ta kenë të pamundur ta marrin azilin politik në Belgjikë

Qeveria e Belgjikës e ka aprovuar një listë të vendeve të sigurta. Vendimi është paraparë për të ndihmuar në procedimin më të shpejtë të kërkesave për azil në këtë vend.

Shumica e vendeve në listë ndodhen në Ballkan. Shqipëria, Bosnja, Kosova dhe Serbia të gjitha në pjesë e saj.

Ndodhja e tyre në këtë listë praktikisht nënkupton se shtetasit e këtyre vendeve do të kenë pothuajse të pamundur të sigurojnë azil politik në shtetin belg.

Maggie De Block, sekretare e Shtetit për Azil, ka thënë se lista duhet të ketë një efekt frenues, dhe duhet të çojë në një rënie të konsiderueshme të numrit të kërkesave për azil.

Në të ardhmen, kërkesat për azil në Belgjikë nga shtetasit e vendeve që ndodhen në këtë listë duhet të procedohen brenda 15 ditëve.

Një e pesta e të gjithë azilkërkuesve në këtë vend vitin e kaluar vinin nga shtetet e Gadishullit Ballkanik dhe nga India.

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (11 Publikuar)

avatar
torantino 30/03/2012 00:59:47
dilni krejt hhahahahah a shipe loqk jeni
avatar
bobi-b 29/03/2012 22:22:22
valla gjynah po qka mi bo dikush po mer shumica po kthehen pi vetes.masi po ja nalin socialnon.se pi qefit skan dal.kerkush nuk man 1 familje 4-6 antarsh pa kulifar te ardhme.zoti i ndimoft atynve inshallah bohet mir.se serbija ka kanditur per evrop.nja prej kushtev esht rritja rooges.edhe kjo mund te sjell shum investisor ner serbi per hapje pune.se ketu evrop po mshilen firmet po ikin prej taksav..
avatar
shkelzen 29/03/2012 14:16:53
valla ti x shum klloshar i madh koke qudi qysh ti paskan jep ty se se ty jo me te kthy me avion po te kisha shti kom me hec hec more majmun mos mu shit ketu me letra gjinja po i kajn hallet ktu e ti po me shet men e ke shenu qaty fshije mos te sheh kush
avatar
29/03/2012 05:18:34
I LUTNA CITI PERSONI ME CIKET KOMENT QE E KA SHKRU '' i lutna te gjithe te rite e presheves qe e lexojne kete,te dalime ne proteste te gjithe ata qe jemi pa pune,te kerkojme drejtat tona se na myti fukaralleki,ti lutemi qe mose te investojne ne rruge e parke ,po keto pare ti investojne ne ndonje fabrike qe te punsohen te rite,nese keni mundesi ju lutem juve personalishte preshevs.com qe te jape ne telivizione kete rrekllAME DHE TE KERKOJE PREJE TE GJITHEVE SE BASHKU TE DALIME NE PROTESTE .le ta caktojne nje dite vete ATA JU LUTEM SE FMIJA PO NA HEKINE PER BUKE PER BARNA......DUAM VENDE PUNE NE LUGINEN TONE E NUKE DUAM TE SHKOJME AZILANETA ,E AS TE BASHKOMOMI ME KOSOVEN PO PUNE VETEM PUNE SE E ARDHMJA JONE ESHE NJE KATASTROFE E MADHE'';;;;SE PRESHEVA LE TE NDERTOHET EDHE PARKA EDHE FABRIKA .PO PER MENDIMIN TIM PO NE TE RIT KEM QEF ME GJET NJE PUN ME NDONJE FABRIK APO MINI FABRIK ME KETO QE I KA PRESHEVA, ISHALLA E GJEJ NJE PUN E E MAR NJE RROG ISHALLA FABRIKA SKA PUN E ME MAR NJE RROG TUNEJT SNA MER AS KUSH ME PUNU NEVE TE RIVE.SE UN DI KETU NE KOMUNEN TE PRESHEVES BIZNESET E VOGLA KAN NEVOJ PER PUNTOR.
avatar
x 28/03/2012 21:52:23
un jam kon azil belgjik per tre muj mi kan dhen udht.mem kthy po fati igraha ose, ose pe dini mo dhe imora letret.me letra me qen mir esht per pa letra nuk ben vllazni se dyjat shijova,tash mir flm .
avatar
28/03/2012 20:46:58
ti mare x mos i neqmo njerzit komente po jipe mendimin tond komenti osht sicili me dhon mendimin e vet e jo mi ofedu njerzit qi met vertet kan halle mdhaja
avatar
28/03/2012 16:55:00
i lutna te gjithe te rite e presheves qe e lexojne kete,te dalime ne proteste te gjithe ata qe jemi pa pune,te kerkojme drejtat tona se na myti fukaralleki,ti lutemi qe mose te investojne ne rruge e parke ,po keto pare ti investojne ne ndonje fabrike qe te punsohen te rite,nese keni mundesi ju lutem juve personalishte preshevs.com qe te jape ne telivizione kete rrekllAME DHE TE KERKOJE PREJE TE GJITHEVE SE BASHKU TE DALIME NE PROTESTE .le ta caktojne nje dite vete ATA JU LUTEM SE FMIJA PO NA HEKINE PER BUKE PER BARNA......DUAM VENDE PUNE NE LUGINEN TONE E NUKE DUAM TE SHKOJME AZILANETA ,E AS TE BASHKOMOMI ME KOSOVEN PO PUNE VETEM PUNE SE E ARDHMJA JONE ESHE NJE KATASTROFE E MADHE
avatar
xxxx 28/03/2012 11:04:21
Analfabetiz
avatar
28/03/2012 03:42:40
Mos u nisni o vllezer shqiptar per ne belgjike se ska sen ktu,une
avatar
shkelzen 27/03/2012 16:43:21
ma bre se shum i keq osht gurbeti <<>> babai im ka nejten 11 vjet ne gurbet edhe me ne fund i boni letret po te bon shum njeri qeter fol vet me vete shum udh e keqe osht po apete ja di juve se per zor po dalni edhe babi jem ka dal per zor
avatar
27/03/2012 16:19:07
mos u mashtroni me ardh o shiptar mo azil ska kurgjo mo veq kush mashtohrt mo
Total: 11 | Treguar: 1 - 11

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

1.00
Presheva Web Portal