Ballina | Lajme | Sot fillon regjistrimi i shkollarëve për klasën e parë

Sot fillon regjistrimi i shkollarëve për klasën e parë

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
Sot fillon regjistrimi i shkollarëve për klasën e parë

 

Regjistrimi i nxënësve që do të vijojnë sivjet klasën e parë në shkollën fillore do të fillojë nga sot, me 2 prill dhe do të vazhdojë deri me 1 shtator.

Të gjithë ata fëmijë që janë të lindur nga 1 mars 2005 e deri me 1 mars 2006 do të vijojnë në klasën e parë për vitin shkollor 2012/2013.

Regjistrimi duhet të përfundojë deri në fund të muajit maj, mirëpo për prindërit të cilët nuk arrijnë në këtë afat kohor ta regjistrojnë fëmiun e tyre, iu është mundësuar që në afat deri me 1 shtator të përfundojnë regjistrimin.

Për regjistrim, sipas rregullores duhet të posedoni çertifikatën e lindjes, çertifikatën e mjekur për gjendjen shëndetsore të fëmiut si dhe vërtetimin për mbarimin e entit parashkollor.

 

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (1 Publikuar)

avatar
blerina 04/04/2012 16:26:16
fua qe te regjistrohem ne klas te par
Total: 1 | Treguar: 1 - 1

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

0
Presheva Web Portal