Ballina | Lajme | I jepet lamtumira e fundit voglushit nga Tërrnoci i Madh Endrit Elshani

I jepet lamtumira e fundit voglushit nga Tërrnoci i Madh Endrit Elshani

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font

Familjarë shokë dhe qytetarë të shumtë sot i kanë dhënë lamutumirën e fundit të ndjerit Endrit Elshanit i cili aksidentalisht humbi jetën dy dit më parë në lumin e fshatit. Varrezat e fshatit sot ishin përplotë hidhërim dhe lotë nga pjesmarrësit e ceremonisë së varrimit të cilët kishin ardhur për ta nderuar për të fundit herë 10 vjeqarin Endrit Elshanin. Varrimi i Endritit është bërë sot pas namazit të drekës, në varrezat e fshatit Tërrnoc.   

 

*************

 

Trupi i pajetë i fëmiut Endrit Elshanit, nga fshati Tërrnoc i Madh është gjetur në Lumin e fshatit. Endriti dje rreth orës 18:00 nuk është kthyer në shtëpi dhe nga ajo kohë ajo ai është kërkuar. Faleminderojmë të gjithë ata që ndihmuan.

Ngushëllime nga zemra familjarëve, miqëve dhe dashamirëve të familjes Elshani për djalin e tyre të vetëm.

 

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (346 Publikuar)

avatar
bujar hasani 15/10/2012 23:21:47
ngushllime familjes alishani edhe pse nuk e kam njohurr familjen e endritit po me erdh lajmi qe kishte ndrruarr jet endritit po dheu i qoft i let mbi trupin e ti e ishalla zoti ju ndomoft familjes se ti gjtih te mirr ne jet
avatar
Shkelzeni, Prishtine 20/04/2012 15:38:47
Ngushellime per prinderit dhe gjithe familjen e Endritit.
Shume prekes per mua ka qene edhe ngushellimi i shokut te tij te klases Sabedinit, gje qe s'kam mundur t'i ndaloj lotet..........
Zoti i'u dhashte gajret gjithe familjes tuaj.
avatar
16/04/2012 21:33:57
Sumeja Alishani; ditet po iken,netet nuk ndalen tik,taket e ores beje rrotullimeeeee e dhembja e humbjes se Endritit tone gjithnje shkon e rritete dasht ZOTI te na takoj ne xhenetin me te mire....AMIN
avatar
Fittimm. 13/04/2012 16:06:52
Ngushllime ENDRIT.:S:S
avatar
Raincaa.. 12/04/2012 18:24:48
Ngushllime familjes Elshani zoti nxhenet?..
avatar
11/04/2012 20:28:43
Ngushllime Familjes elshaniiii
avatar
enes 11/04/2012 12:55:34
o endrit ne kete dit o endrit familja e jote po murzitet se motra ppo vajton me lot o endrit
i shalla shkon ne xhenet
gushllime familja elishani.
avatar
familja hamdiu nga belgjika 11/04/2012 02:40:50
Ngushllime familjes alishani nga Familja Hamdiu nga belgjika ju ngushellojm nga zemra per voglushin e vogel 10 vjeqar engjullin e vogel dhe familjes alishani mos merzitje per voglushin qe ne mosh kaq te ri undau nga familja e tij e dashuri
avatar
familja hamdiu nga belgjika 11/04/2012 02:34:45
ju urojm ngushllimet e tona nga zemra per voglushin e vogel engjellin e zotin ngushllime nga familja hamdiu nga belgjika
avatar
fitim amidi 11/04/2012 01:17:32
e nderuara familje elshani dheu i qoft i let endrit elshanit ngushlime te sinqerta (FAMILJES -ELSHANI)
avatar
10/04/2012 10:18:24
Te Allahut jemi te gjithe dhe vetem Ai kthehemi (Kuran)

Allahu e shperbleft familjen e keti djaloshi per kete fatekeqesi e ua kompenzoft me diqka me te mire se kjo.Amin

Endritit te vogel Allahu ia past dhene graden e shehidit Amin....
avatar
Ejona 10/04/2012 02:02:02
Ngushllime familja elshani
avatar
Ejona 10/04/2012 02:01:07
Ngushllime familja elshani nuk mundem me paramendu shum keq me vjen me lot jam te shkru ngushllime familjes
avatar
Ragip Ruhani-Bern(CH) 10/04/2012 01:43:30
Pranoni ngushllimet e mia te sinqerta.
Ngushllime Familjes Elshani Allahu ne Xhehnet Endritin e vogel.
Me rrespekt nga une Ragipi me Familje.
avatar
CARI 10/04/2012 01:00:41
E E NDERUAR FAMILJA ELSHANI NGA NAIM PRESHEVA ME FAMILJE NE BELGJIK ME KEQ ARDHJE E MOREM LAJMI PER HUBJE E JETES BIRIT E DJALIT E VLLAUT E NPIT TUJA POR NE EMRIN GJITH FAMILJES TIME DESHTA TJU SHPREHI NGUSHLLIMEET ME TE SIQERTA KURSE TE DJERIN ZOTI ME XHENT E SHPERBLEFTI GUSHLLIME DHEU I LET I QOFT ENDRITIT TE VIGEL GUSHLLIME GJITH TE AFRMIVE ME RRESPEKT NGA BELGJIKA
avatar
familja memishi zvicerr preshev 09/04/2012 23:03:43
NGUSHLLIME GJITH FAREFISIT ELSHANI PER HUMBJEN E DJALIT ZOTI UAQOFT GAJRETI
avatar
Lundrimm Alishani 09/04/2012 23:02:45
Edhe ne keto dit te veshtira e gjejmmm Momentinn qe gjith ata qe na ngushlluan Ti Faliminderojmm E kurse ENGJULLIT tonn ENDRITIT I deshirojmm XHENETINN m
avatar
Lundrimm Alishani 09/04/2012 22:59:23
Edhe ne keto ditet te veshtira shfrytezoj rastin qe gjithe ata qe na ngushelluan me fjale ZOTI IA BOFTE KABULLLL e kurse engjullit tone ENDRITIT vogel shijoft xhenetin me t'bukur.....AMIN...........
avatar
presheva 09/04/2012 22:35:34
ngushllime te eprzemerta per familjen elshani
avatar
dia 09/04/2012 20:54:01
ngushllime familjes elshani mjer ajo familje qka eshte duke perjrtu
avatar
09/04/2012 20:52:18
ngushllime familjes elshani
avatar
nga belgjika 09/04/2012 20:47:25
ngushllime me vjen shum keq per ket djal te vetem qe e kini ngushllime nga kusherira s
avatar
SABEDIN VELIU TERNOVC 10/04/2012 00:53:48
I DASHUR VELLAU YNE ENDRIT.SOD KETO DITE TE MUAJIT PRILL KUR PRANVERA KA MBULUAR MR LULE ENATYRA ESHTE MBUSHUR PLOT BEHARZOGJET KENDOJNE NGASE GEZIMI DHE HAREJA VLON NE ZEMRAT ETE RINJEVE,ME KEQARDHJETE MADHE MOREM LAJMIN E ZI LAJMIN E MALLIT E TE PIKELLIMIT,LAJMIN QE ASKUSH SEKA BESUAR SE NE MESIN TON TI ME NUK DO TE GJINDESH
NGASE VDEKJA MIZORE TE RREMBEU PAPRITMAS;ENATYRSHME ESHTE SE VDEKJES ASKUSH NUK MUND TI DEL PARA POR PER NE ESHTE EPAKUPTIMT SEPSE ASKUSH NUK TAKA PRITUR VDEKJEN KAQ TE SHPEJT ASKUSH BILE PREJ NESH SHOKEVE TU TE KLASES NXENESVE TE SHKOLLES TONE DHE ARSIMTARET DHE NJEREZIT EKESAJ ANE NUK TA KEMI PRITUR NDARJEN EKETILL;LAJMI PER VDEKJEN TENDE KE AQ I SHPEJT SAQE NE SHOKET E TU TE PRITNIM EDHE METEJ TE ULESH NE BANKEN ESHKOLLES MIREPO NE KLASEN TONE DOTE JET NJE VEND I ZBRAZET' TI ME NUK DO TE JESH I PRANISHEM FIZIKISHT;POR KUJTIMET PER TY SJELLJET ETUA SHEMBULLORE PREJ NJE SHOKU TE VYESHEM ETE MIRE DOTE JENE GJITHMON NE ZEMRAT TONA;ENDRIT SHOK VELLA MIK DHE DASHAMIRI YNE I DASHUR KETA RRESHTA QE PO TI LEXOJ KETU NUK MJAFTOJNE TI THEMI TE GJITHA VYRTYTET ETUA TE LARTA POR EDIJME NJE GJE SE GJITHMON KE QEN DHE DOTE MBETESH BESNIK I URTE DHE BUJAR DHE KURR NUK DOTE NDRROJME MENDIMIN SE TI ME NUK JE ME NE;PERKUNDRAZI NE DOTE MBAJME NDERMEND DERI SA TE JETOJME SE EDHE NE DOTE JEMI ME TY NDONJEHER'SE VDEKJEN DUHET KUJTUAR NE XHDO MOMENT AJO ESHTE EPADITUR PERVEQSE ALLAHUT.ZOTI EDIN ME SE MIRI AI NA KRIJOI DHE TE AI DO TE KTHEHEMI,NE GJITHASHTU TE KUJTOJME DO TE KEMI NE ZEMRAT TONA TE NJOMA ASHTU SIQ ISHE TI MU SIKUR KTO LULE TE PRANVERES QE PER NE U MBUSH ME TE ZEZA KUJTIME''JEMI SHUM KRENAR QE TE PATEM NE MESIN TONE NJE SHOK SIQ ISHE TI ENDRIT I DASHUR DHE KURR I PAHARRUAR''PRA PER HER TE FUNDIT''LAVDI TE QOFT O SHOKU IM I PAHARRUR'NGA SHOKU YTE DHE BASHKFSHATARI YTE SABEDIN VELIU
avatar
dresden 09/04/2012 19:51:00
Ngushlime familjes alishani
avatar
gafurr bajrami 09/04/2012 18:43:31
ngushllime familjes elshani
avatar
GACA 09/04/2012 17:53:32
NGUSHLLIME NGA PRESHEVA ZOTI NXHENET
avatar
strezoca 09/04/2012 17:03:25
ngushllime familjes zoti ju ndimoft
avatar
hasan 09/04/2012 16:35:06
ngushllime pa mas familjes elshani
avatar
Menderezi 09/04/2012 16:12:20
Menderez Rufati dhe t
avatar
09/04/2012 16:00:02
ngushlime familjes elshani zoti xhenet preshev 09 04 2012
avatar
hamburgi 09/04/2012 15:02:26
ngushllime familjes elshani..
avatar
adem 09/04/2012 14:31:51
ngushllime familjes elshani
avatar
Fitim 09/04/2012 14:23:29
Ngushellime Familjes Elshani e zoti ja lehtesoft kete dite te veshtira.
avatar
At dit kur u ndam u pershendetem per 10 dit pushim, por nuk menduam se ishte pershendetja e fundit me shokun ton te dashur Endritin, por si te him ne klas pas pushimit pa shokun ton Endritin , ishte shok i sjellshem shoqerues .
Na mungon shum kur morem lajmin se ne at lum te trishtuaar kishte humbur jet shoku jon .
Ti do te jesh ne bankat , ne zemrat tona gjithmon , kurr sdo te harrojm ..Me mall do te kujtojm.
O zot Familjes se Endritit posaqerisht babait,nenes dhe motres se vet i shprehim ngushllime Zoti ja letesoft dhimbjen .. e Endritit dheu i qofte i lehte.. :S :S :( :(
avatar
At dit kur u ndam nga shkolla u pershendetem per 10 dit pushim,por nuk menduam se ishte pershendetja e fundit me shokun ton te dashur Endritin, por si te him ne klas pas pushimit pa shokun ton Endritin , ishte shok i sjellshem shoqerues .
Na mungon shum kur morem lajmin se ne at lum te trishtuaar kishte humbur jet shoku jon .
Ti do te jesh ne bankat , ne zemrat tona gjithmon , kurr sdo te harrojm ..Me mall do te kujtojm.
O zot Familjes se Endritit posaqerisht babait,nenes dhe motres se vet i shprehim ngushllime Zoti ja letesoft dhimbjen .. e Endritit dheu i qofte i lehte.. :S :S :( :(
avatar
Idriz 09/04/2012 13:49:51
Ngushllime familjes Alishani
avatar
genci 09/04/2012 13:45:34
ngushllime familjes elshani
avatar
lina 09/04/2012 13:18:58
Ngushllime...Allahu me Xhehnet e shperbleft inshallah
avatar
Nexhmedini 09/04/2012 12:23:15
Ngushellime familjes Alishani
avatar
azem 09/04/2012 11:46:08
ngushllime ngushllime per familjen alishani zoti e shperbleft familjen dhe ENDRITIN
avatar
Huttwil 09/04/2012 10:38:49
Ngushllime familj
avatar
J. Ahmeti 09/04/2012 09:58:18
Allahu xh.sh., ia dhurofte Xhennetul-Firdevsin Endritit , ndersa prinderve te tij dhe gjithe familjes ia dashte sabrin dhe gajretin ! Amin ja rrabbel -alemin ! TE LUTEM O ZOT I GJITHA BOTEVE PRANOJE KETE LUTJE !
avatar
Isa Mustafa Rainc-Norvegji 09/04/2012 02:23:05
E Nderuara familja Elshani...Pranoni ngushllimet e mia me te sinqerta..Urojm qe Zoti ta shperblej me Xhenet,Kurse prinderve te Endritit ti jap force dhe kurajo ....Me respekt Isa Mustafa Rainc-Norvegji
avatar
shenur 09/04/2012 04:06:43
zoti nxhenet e qoft ket djal te ri e ngushllime te gjithve familjarve ?
avatar
sonila 09/04/2012 02:12:30
o Zoti madh ndihmoju ksaj familje elshani
ngushllime familjes elshani
avatar
09/04/2012 01:51:19
zoti ne xhenet voglushin evogel ejuve fam Elshani durimin,boni gajret
avatar
ERBLINA 09/04/2012 01:50:07
NGUSHLLIME FAMILJES ENNDRITIN ZOTI NE XHENET
avatar
ERBLINA 09/04/2012 01:50:05
NGUSHLLIME FAMILJES ENNDRITIN ZOTI NE XHENET
avatar
09/04/2012 01:38:37
ngushllime familjes alishani nga terrnoci i madh allahi ishalla ne xhenet me at lule te rinis ngushllime nga familja jashari nga bukuroca gjermani
avatar
SEFA 09/04/2012 01:12:16
zoti me xhehnet ishalla allahu jav lehteson merzijat
avatar
Zejniu 09/04/2012 00:55:48
Falemenderojme miqte, shoket dhe te gjithe qytetaret e Lugines se Presheves, Kosoves dhe Maqedonise qe moren pjese ne vorrimin e Endritit. Falemenderojme mediat elektronike dhe te shkruara te cilat njoftuan opinionin me me te rejat gjate gjithe kohes. Ishte nje dite e rende per familjaret, farefisin dhe per te gjithe neve. Qante edhe qielli. Shpresojme te jete kjo tragjedia e fundit. I shpresim ngushllimet me te perzemerta familjes ALISHANI me rastin e humbjes se me te dashurin e tyre-ENDRITIN.
avatar
09/04/2012 00:41:57
ngushllime familjes elshani dhe zoti e shperbleft me xhehnet kurse familjes se tij zoti i dhasht kurajo
avatar
isuf 09/04/2012 00:16:21
ngushllime familja elshani
avatar
alma 08/04/2012 23:18:04
ngushllime familjes alishani
avatar
Nijazi 08/04/2012 23:10:09
Ngushellime se pari familjareve, te afermeve shokeve e miqve te familjes Elshani, Zoti ishalla e shperblefte me Xhennet e i leht i qofte dheu Endritit
avatar
08/04/2012 23:01:23
ngushullime per flmiljen alishani ka vdekur nje voglushe 10 vjeqare nuk ka prej or gjashte si ka dale nuk u kdhyer ne shtepi endrit alishani me ka dhimter nje femije
avatar
eron 08/04/2012 22:53:20
ngushllime familjes elshani
avatar
i 08/04/2012 22:51:10
me tu kajt valla
avatar
Miratoca 08/04/2012 22:33:41
Ngushllime familja elshani nga miratoca
avatar
naseri 08/04/2012 21:41:08
Ngushlime Familjes Elshani
avatar
Halim Ramadani 08/04/2012 21:22:14
Ngushllime familja elshani allahi ju boft te fort. Nga familja halim Ramadani nga Canada.
avatar
familja Rahimi nga corrotica 08/04/2012 21:12:07
Ngushllime Familjes Elshani
avatar
agon 08/04/2012 20:48:30
ngushllime familjes elshani zoti ja flladit zemrat me besoni kur e kam pa lajmin jam ndi shum keq ngushellime edhe niher familjes elshani
avatar
08/04/2012 20:39:36
ngushllime falilja elshani
avatar
08/04/2012 20:39:06
ngushllime falilja elshani
avatar
Miratoca 08/04/2012 20:29:58
Zoti nxheenet e qoft
avatar
Miratoca 08/04/2012 20:28:15
Ngushllime Familien elshAni nga miratoca
W
avatar
08/04/2012 19:54:39
Ngushllime familjes alishani zoti ja lehtsoft dhimbjet
avatar
musa 08/04/2012 19:40:01
ngushllime me te perzemerta familjes elshani nga terrnoci zoti ua dhasht sabrin dhe durimin per humbjen e djalit tuaj zonti ne xhenet e ju sa te mundeni beni gajret me rrespekt familja kamberi bushtran
avatar
08/04/2012 19:30:09
ngushllime familjarve
avatar
Familja Zejnullahi Nga Konculi 08/04/2012 19:29:50
Ngushllime zemersisht, familjes Elshani qe humben ket engjell te pranveres 2012.Gjithmon ne zemrat tona.....Ngushllime,nga familja Zejnullahi.
avatar
08/04/2012 18:37:05
ngushellime familjes alishani......zoti ia lehtsoft dhimjen
avatar
08/04/2012 17:53:10
Ngushllime me te sinqerta Familjes Alishani.........Zoti ja letsoft dhimbjen...
avatar
08/04/2012 17:48:15
ngushllime familja elshani mos u merzitni se zoti kathan kshtu ........
avatar
admir 08/04/2012 17:45:38
ngush
avatar
semehate 08/04/2012 17:29:08
semehati nga rainca ngushllime familjes se djalit zoti ne xhenet ishallah
avatar
semehate 08/04/2012 17:21:28
ngushllime familjes alishani nga terrnoci zoti ishalla ne xhehnet
avatar
nedim 08/04/2012 16:41:37
Nugshllime per gjith familjen e Endritit dhe per gjith shokt dhe dashamirt zoti ne xhenet.
avatar
selman gashi 08/04/2012 16:33:32
ngushllime familjarve te viktimes zoti ne gjenet
avatar
08/04/2012 16:29:54
ngushllime familjes elshani
allahu ja flladit zemrat prindve edhe gjith familjes inshalla ju bashkon allahu ne xhenet me at engjell me at lule tpranveres
avatar
Familja Xheladini nga Corrotica 08/04/2012 16:26:25
Ne emer te familjes Xhealdini nga Corrotica pranoni ngushllimet me te sinqerta!!!
All-llahu ne Xhennet!!!!
avatar
corrotica A. Xheladini 08/04/2012 16:23:34
All-llahu i Madheruar edhe ne kete menyre i merr roberit e Vet!!!!
Familjes Alishani i deshiroj durim per humbjen e djalit te tyre dhe inshall-allah All-llahu i takon ne Xhennet!!!!
Per cdo humbje te femise familjes All-llahu i nderton nje shtepi ne Xhennet!!!
Esselamu alejkum!!!!!
avatar
Muhamed.H nga Zvicrra PRESHEV 08/04/2012 15:58:41
ngushllimet me te sinqerta familjes ELSHANI ALLAHU e shperbleft me xhenett
avatar
Familja Murtezi nga Zvicra 08/04/2012 15:43:22
ngushllime fam. Alishani e endritin e vogel zoti e shperbleft me xhenet ket engjull. Ndersa fam. zoti ja flladit zemrat.
avatar
drilon 08/04/2012 15:39:25
ngushllime
avatar
Hevzi bukuroca-ch. 08/04/2012 15:33:53
Ngushllime familjes Elshani
avatar
mbesa 08/04/2012 15:32:16
ngushllime familjes elshani nga fsh. terrnoci madh zoti gejretin familjes e endritit gjenetin
avatar
vlllazrim 08/04/2012 14:53:01
i shprehim ngushllimmet te dhella familjes elshanite nga teernoci mi madhe kur morem lajmine per djalin e familjes elshanit ne morem nje plage ne trup tone se ishte nje femije shum i dashure per femije
avatar
vullneti 08/04/2012 14:35:28
ngushllime te perzzemrta per familjen elshani zoti jav flladit zemrat , e djalit tyne zoti ja sperbleft me xhehnet ......"NGUSHLLIME FAMILJES-ELSHANI".
avatar
08/04/2012 16:33:23
eselamu .alejkum o zot elhamdulilah qe jemi musliman dim edhe ket me prit zoti inshalla ne xhenet firdafs me endritin as kush o zot caktimin tend sun endal ti qka e ke caktu selam nga abdullahi nga terrnoci
avatar
semi 08/04/2012 14:22:33
ngushllime familjes elshani nga terrnoci
avatar
bukuroca 08/04/2012 14:17:48
ngushllime familjes zoti ne xhenet
avatar
lejla 08/04/2012 13:48:21
Ngushllime familjes Alishani,Zoti e shperbleft me Xhennet Inshallah.
avatar
musa lika 08/04/2012 13:38:06
allahu inshalla ja shton durimin familjes alishani kuse endritin inshalla allahu ne lule te xhenetit
avatar
08/04/2012 13:08:13
ngushllime familja Alishani
avatar
naser 08/04/2012 12:42:57
Ngushllime familjes Elshani.
avatar
08/04/2012 12:41:35
Ngushllime Familjes Alishanii Do te mbetesh ne zemren tonn Endritt
avatar
08/04/2012 12:36:33
Aliu ngushllime familjes te endrit zoti gajret familjes
avatar
austri 08/04/2012 12:28:32
ngushlime per familjen elshani qe e humben nje engjul te bukur.ishalla soti e shperbleft met mira..
avatar
Af 08/04/2012 12:28:14
Ngushllime te perzemerta te gjithe familjes ELSHANI nga Terrnoci ...
avatar
Liridon 08/04/2012 12:06:12
NGushllime Ngushellime familjes Elshani.
avatar
BESNIK RAMADANI 08/04/2012 11:36:05
Ngushllime familjes Elishani zoti ja lehtsoft dhimbjen familjes s tij "ZOTI NE XHENET ISHALLA"
avatar
BESNIK RAMADANI 08/04/2012 11:34:12
Ngushllime familje Elishani ishalla Zoti ja lehtsoj dhimbjen familjes Elishani " ZOTI N'XHENET INSHALLA"
avatar
Familja Azirii MiraToc 08/04/2012 11:31:58
``Ngushllime familjes Elshani Allahu ne Xhennet Endritin``
avatar
08/04/2012 11:27:22
Ngushllimee Familjes Elshanii

Zoti e shperbleft ne gjenet ket engjull
avatar
Nasalca 08/04/2012 11:23:42
Ngushllime Familjes Elshanii.


Zoti e shperbleft ne gjenet ket engjull...
avatar
Vjosa 08/04/2012 10:57:23
Ngushllime te perzemerta familjes Elshani ! :(
avatar
08/04/2012 10:12:13
ngushllime
avatar
Fam Pajaziti 08/04/2012 09:57:05
Ngushellime familjes Elshani zoti ua shtoft gajrerin . Me rrespekt fam Pajaziti nga Zvicrra
avatar
jetimi 08/04/2012 06:41:20
o allah ma mir mue me ma pas mar shpirtin se jam tu vujt se atyne ni drit ngushlime familjes se kto fjal po i them me gjith zemer ejo vec me shkru s erastesisht qilova ne internet e lexova lajmin me erdhi keq shum se vet jam rrit jetim e dua te vdes pa lan jetim ngushlime babait dhe nanes se djalit se lajm ma trishtushem skam ndi ala ne jet ne qofse ka vdek ni deshmor ka vdek per ideal e ne qofse ka vdek ni fmi ka vdek per deshir te allahut
avatar
A 08/04/2012 06:21:05
Ngush
avatar
Gazmend-Belgjike 08/04/2012 05:32:30
Ngushllime faamiljes Elashani,Zoti ne xhehnet Endrit ngushllme ngushllime
avatar
Arburim-aarau 08/04/2012 03:42:25
Ngushllime familes elshanit zoti jua lehtesoft dhimbjen ndersa voglushit te vogel endrtit zoti ne lula te xhenetit e qoft ngushllime ngushllime...
avatar
Qenan Sulemani 08/04/2012 03:19:52
Ngushllime familes Elshani ZOTI Ne Xhenet e Lshoft,,,,,,
avatar
doni Bukuroc 08/04/2012 03:12:35
Allahu ua Zbute zemrat e ua dhasht gajretin ,
Inshalla eshte ndermjetesues per familjen e juaj ne Xhenet .
avatar
rejhane bukuroca_ch 08/04/2012 02:31:44
ju shpreh ngushllime familjes elshani zoti jauv flladite zemrat e gajretin
avatar
Arsim bukuroca ch 08/04/2012 11:56:37
Ngushllime familjes Elshani zoti ne Xhenet voglushin e vogel ngushllime zoti jav largoft dhimbjen
avatar
Berni - Zvicer 08/04/2012 02:18:47
ngushllime familjes Alishani,Endritin e vogel ishalla zoti ne xhenet
avatar
11/04/2012 01:04:13
ngushllime
avatar
agron ajdini 08/04/2012 02:15:17
ngushllime familjes alishani per humbjen e me te dashurit te tynve Endritit Zoti Jav flladit zemrat e ja letsoft dhimbjen e te djalit te vetem
avatar
Sahit T 08/04/2012 02:14:56
Es-selamu alejkum shprehi ngushllime m
avatar
Nijazi Abdiu 08/04/2012 02:12:11
Ngushellime Familjes Elishani,inshallah zoti familjes i jep forcen dhe kurajon qe te perballen me ket humbje(dhimbje) te madhe dhe inshallah bashkohen ne Xhehnet...
avatar
arjeta nazifi shabani 08/04/2012 01:41:06
me shum keqe ardhje e mora ket lajm te trishtuar,qe ni engjull prap ne fshatin tim paska humber,ki lajm me kthehu koh mbrapa qe kur huben edhe shum tjer femi ne ate lumin ton te trishtuar,nga zemra i shprehi gushllime familjes alishani nga ternovci,zoti ju ndimofte prindve e gjithe familjes te bejn gajret per ket dajl te vetem qe ja ka nda aje lum i trishtuar,si ekan kalu naten mbrem e si do ikalojn netet tjera pa ate engjulle po allahu xheleshanuhu ju ndimofte zemrat ja forocofte ti kaloni keto dita te veshtira,e prindve ditete enetet ter jeten zoti ju meshirofte pa pranin edjalit juaje mundsonu ti kaloni me fjalet ezotit keto dhimbje te mdha,e edritit zoti me xhenet ate voglush.gushllime te perzemerta nga gjermanija prindve te endritit dhe famlijes ku do qe jan
avatar
Enver Haziri 08/04/2012 01:40:22
E nderuara familja Elshani ju lutem pranoni ngushll
avatar
Dafi Ternoc z 08/04/2012 01:26:06
Ngushllime familjes Alishani Zoti ne Xhenet.
nga familja Osmani ciri..
avatar
endrit 08/04/2012 01:06:11
ngushllime familjes alishani i shperbleft zoti me xhenet ishalla
avatar
agimi france 08/04/2012 00:55:39
Ngushllime familjes Elshani per birin e tyre te vetem zoti jav shtofte sabrin e Endritit e vogel zoti e shperbleft me xhenet.
avatar
skodi 08/04/2012 01:22:21
Per fatkeqesite qe na ndodhin,ato ndodhin me caktimin e ALLAHUT XH.SH nuk mund te jete ndryshe vetem sipas caktimit te Allahut.Nese te godet ndonje e keqe mos thuj:sikur te veproja keshtu e ashtu do te ishte keshtu e ashtu por thuj Kaderall-llahu ve ma shae feale.
avatar
SKODI 11/04/2012 23:34:48
Ju shprehim ngushellime te perzemerta,nuk jeni te vetem,ka edhe prinder te tjere qe e kane po te njejten dhimbje.Por ajo qe ne si prinder duhet te bejme eshte vetem durimi.E me DURIM te arrijme te takohemi me Engjujt tone ne dashte ALLAHU XH.SH.
Embelsira e kesaj bote eshte hidhetia e Ahiretit, ndersa hidhetia e kesaj bote eshte embelsira e Ahiretit.
avatar
altin ahmeti nga belgjika 08/04/2012 00:54:13
ngushllime familjes.ndersa ket voglush sigurisht qe zoti do ta shperblej me xhenet .se ka qen ne kohen e femeris.ngushllime ngushllime prinderve te tij dhe familjes se gjere.
avatar
zumberi nga corrotica 08/04/2012 00:39:02
zoti ne xhenet ngushllime familjes elshani
avatar
LULJA 08/04/2012 00:29:55
Ngush
avatar
preshevaa 08/04/2012 00:27:43
ngushllime familjes elshani
avatar
samolica 08/04/2012 00:24:49
Me lejoni ne emrin tim te ju shpeh ngushllime me te sinqerta familjes elshani kursi endritit te vol i let i qofet dheu inshalla e slemau alejkum ju persh gjithve
avatar
zumberi nga corrotica 08/04/2012 00:23:40
familjes elshani i shprej ngushllime me te sinqerta per djalin endritin e vogel 10 vjeqar allahu e qoft ne xhenet ngushllime tan familjes
avatar
samolica 08/04/2012 00:23:04
Me Lejoni Ne Emrin Tim Te Ju Shpeh Ngushllime Me Te Sinqerta Familjes Elshani Kursi Endritit Te Vol i Let i Qofet Dheu Inshalla E Slemau Alejkum Ju Pershendesi Gjithve NGUSHLLIME
avatar
Prof.dr.Beqir Hamidi 08/04/2012 00:09:07
Ngushllime Familjes Alishani
avatar
skender kanada 08/04/2012 00:03:45
ngushlime familjes elshani nga ternoci zoti shperbleft me gjenet
avatar
Konculi 08/04/2012 00:02:41
NGUSHLLIME FALMILJES ELSHANII
avatar
bila 08/04/2012 00:01:41
Ngushlime te perzemerta Zoti ja boft leht Familjes Alishani
avatar
zvicrra 08/04/2012 00:01:08
Si zog i vogel jam
po ri e vetmuar
ri dhe pres une
ENDRITIN ate per te takuar
te lutem ty o ENDRIT
ti mos u largo se une
jetim jam
zemra per ty me qan,
i pafajshm jam
jam krijese e perendise
se ti me ke sjelle
lumturi ne shprit,
keto duart e mia
ENDIRT gjdo nat ne endrr te ledhatojne
syt e tij te perlotur
si diamant i shkelqejne
ato fjalet e tua une
kure si haroj
keto fjale te embla
nga zemra ime kane
dale me sy te perlotur
per ENDRITIN tim po qaj
NGA ZVICRRA
avatar
riki ch 07/04/2012 23:48:24
me lejoni ne emrin tim te ju shpeh ngushllime me te sinqerta familjes elshani kursi endritit te vol i let i qofet dheu inshalla e slemau alejkum ju persh gjithve
avatar
Mefa j,Suedi 07/04/2012 23:38:09
Ngushllimet Familjes AlishanI
avatar
Fatmiri 07/04/2012 23:36:08
Ngush
avatar
tenyyyy 07/04/2012 23:31:12
Ne zemrat tona ''ENRIT ELSHANI'' O7-04.2012..
At dit kur edhe dyelli ndaloj rrezet...
Bashk me ne edhe qyelli qante per ty..
Ty te moren e ngjujt ene mbetemi ne pikellim..
Shpyrti yt plot drit fluturon ne amshim...
Nga familja u ndave bashk me lulen e rinis...
I shejt na ka mbet n'zemrat kujtimi yt...
Sa her qe e shohim lumin me lot na mbushen syt...
shyrti yt ne paqe u preft pergjithmon...
ty ''ENDRIT''Ske vdek por jeton ne mendjen ton...
Kalon nje dit..
Kalon nje muaj...
Kalojn shum stine..Ne jet jet...
Kor ty ne zemrat tona perjetsisht ke me mbet..
Krejt pi sho n'heshtje...
Diqka paska ndodhe...
Nje munges e madhe ne ket shkolle..
Me ty osht gjithmon familja e shoqnia...
N'zemrat tona ki me mbet gjithe ke mu kan..
Krejt u trondita kur mora vesh qe na ke lan..
Pse ty shkove na le me lot ne sy..
Duhet me bo gajret se edim qi smun mu kthy..
Pse s'nejte se paku edhe nje dite...
Edhe sa fmi kan me vdek...
Edhe sa nena kan me qajt...
Edhe sa zemra kan mu prek...
As gje ne jet s'qenka me veshtir...
Te vdes ''ENDRITI''te jetojm me kujtimet e tij...
Nuk ka vdek po pi ksaj bote ka shku...
Malli per ty kurr nuk ka mu shu..
I let qoft dheu ne boten e perjetshme...
N'zemrat e te gjithve ty je i pavdekshem....!!!
ISHPREHI NGUSHLLIME FAMILJES ELSHANI NGA TERRNOCI
avatar
elhamija 07/04/2012 23:28:36
ngushlime allahu ja flladit t zemren familjes alishani
avatar
imrani franc 07/04/2012 23:25:28
ngushllime familjes alshani zoti ju zbute dhimbjet, ki laj na tronditi dhe desha ta ndaj dhimbjen me ju me rrespekt nga parisi;
avatar
hulusi 07/04/2012 23:17:49
ngushllime familjes elshani zoti e shberbleft endritin me xhenetin me te lart padyshim se ky eshte percaktim i zotit andaj behuni te fort dhe ta kaloni ket dhimbje
avatar
07/04/2012 23:16:21
ngushllime familjes Elshani Allau e pranoft shehid inshaAlla dhe juve durimin, te Allahut jemi dhe vetem tek Ai eshte kthimi.
avatar
driton-nasalca- berlin 07/04/2012 23:16:10
i shprehi ngushllime familjes elshani per gjalin e tyre endritin e inshalla zoti ja flladit zemrat e ja dhasht sabrin e gajretin familjes kurse endritin e vogel zoti e shperbleft ne xhenetin firdaus amin
avatar
07/04/2012 23:14:06
ngusgllime familjes endritit ishalla zoti jaflladit zemren adi dikush mem kallxu aka qeter fmi kjo nan e bab se shum rand juka ba me humb nje fmi si me humb shpresat e jetes
avatar
Shaip Aliu Presheve 07/04/2012 23:10:50
Ngushllime familjes Elshani.
avatar
Shaip Aliu Presheve 07/04/2012 23:08:23
Ngushllime familjes Elshani.
avatar
Hevzi 07/04/2012 23:07:58
ALL-LLAHU jav shtoft sabrin juve familjareve, a Endritin e vogel ALL-LLAHU e shperbleft
avatar
Aurora 07/04/2012 23:01:18
Ngushllimee familjes alishanii ishalla ne lula te xhenetit e qon :'(
avatar
diedon 07/04/2012 23:00:42
ngushllime
avatar
preshevari_wien 07/04/2012 22:58:27
ngushllime per familjen alishani zoti ne xhenet ket melaqe
1 2 3 next Total: 326 | Treguar: 1 - 150

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

4.05
Presheva Web Portal