Ballina | Lajme | Musliu: Le të vijë Daçiqi ta heq lapidarin e UÇPMB-së nëse guxon

Musliu: Le të vijë Daçiqi ta heq lapidarin e UÇPMB-së nëse guxon

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
Musliu: Le të vijë Daçiqi ta heq lapidarin e UÇPMB-së nëse guxon

Kryeministri i Serbisë dhe ministri i punëve të brendshme Ivica Daciq ka ftuar shqiptarët e Luginës së Preshevës ta heqin vet përmendoren e dëshmorëve të UCPMB-së, të vendosur para komunës së Preshevës.

Kryetari i Lëvizjes për progres demokratik, Jonuz Musliu e ka ftuar ministrin Dacic të vijë ta largoj vet.

"Nuk do ta largojmë lapidarin pasi ai është simbol i yni i luftës për liri. Ndërsa kryeministri le të vijë ta heq vet. Le të vij ta heq vet nëse guxon dhe nëse don trazira në Luginën e Preshevës.

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (36 Publikuar)

avatar
ismail miratoca zvicrr 25/11/2012 04:00:57
vec te para trima titombas lufte kish pas than sa luftetar ulajmrun mi pas pas nfront me botn kishna liftu raga kur eka ndu eka nu me vdek ejo me hek
avatar
SHQIPERIA-ETNIKE-FBKSH 25/11/2012 01:59:42
Muhabet Pak Pune Shume??Qysh Pe Shoh Ju Tu Shkru Ketu Lapidari Mrrini Ne Nish?Mos u Per
avatar
RAHOVICA 24/11/2012 22:28:45
welkome dacic se kish trima lugina qe frym shkijet sen po marrin veq po dridhen le te preke eshe gjen me te vogel dhe do e bejm shqiperin etnike
avatar
Fukaraja 24/11/2012 02:12:49
Po ju fryka dove fllad.Skemi nevoj per trima ne presheva.com po kur te vin me hek pllaken me dal mi than mos e prekni.
avatar
shqiptari 26/11/2012 11:03:14
jo askush nuk oshte trim ne presheva .com por kur te vin ja tregojm qefin edhe daqiqeve edhe zagarve te daqiqit
avatar
uqk 23/11/2012 20:26:14
kur vjen puna te lugina e presheves xhdo shqiptar ne teritorin te shqipris dardani asht me faj se na ilam femit ton te robruar ner kamet e ciganave serb se vet jemi ashtu ne pranojm roberi per popullin ton per familjet tona per femit ton dhe per te ardhmen ton ne sod duhet jem xhithmon e ma te bashkur dhe ti pregadim te keqes si e kemi perpara ne lam dyret qel luftes se vet si popull jemi te atill sot duhet takemi nji ushtri te pregaditur te armatosur ,me raketa qe te sulmojm anmikun ne qdo sep te serbis qe ata mos te jen te mbrojtur kerku vetm ashta ata do harojn dardanin lindore ne duhem te kerkoj xhdo shqiptar nga turqi qe te kthen neper tokat e tyre derna te molla kuqe neqoft se flem e bahemi si punet jan tuna shkue mir ather do ju vie koha sa apet do ikeni malit duhet luftoj burra se pa luft nuk ka lir te xhith ne kam per nji shqipri ndryshe kena vdek
avatar
florijani 23/11/2012 19:52:44
ala ka shiptar qe ne zemr ikan serbet
matni fjalt oj shipe
jonuzi kurkuj situtet
eju do flejni flejni
avatar
agron jashari 23/11/2012 19:36:33
ka trima presheva qe dheun nen kemb po ja dridh da
avatar
agron jashari 23/11/2012 18:08:10
shqiperi etnike
avatar
LUGINA 23/11/2012 18:02:16
O NEVE TE LUGINES nuk na duhet mu mar vvesh me kta serbt por nese dojn probleme rroft pushka e E lleshit qe ta dridh serbin.se pa u bashku e me luftu edhe 1 her e mu bashku meSHQIPRIN e madhe se lojna Z.JONUZ ti veq nise se do burra qka si tuten plumbit vetem jan duke te pritur ty.TRIM
avatar
ch... 23/11/2012 17:03:01
oti made in lugina ato frje ruaj per veti se ishalla nuk eka pernime dacici se kena mubo si IZRAELI ME GAZN ata me armatin e na me gur po mos e thirrni ukin ne turisht tu u livdue se shum mir e dini kush eshte dacici qe kur po don vjen i mer shqiptart ne burg edhe qki qka bon
avatar
nga europa 23/11/2012 14:45:56
shuni se valla ju shtin me hjek e bile bile ede me kendu e me kcy veq thot niher ajde pjevaj srbski da te bog cuje aaha si stupcat edhe e kceni dimko dimko papova mllada devojka hahhaha shuni se tash dimer ftoft sna duet lufta
avatar
"Kumanova Ne Sherbim te Atdheut" 23/11/2012 14:42:20
Jeni te mire se ardhur Daqiq dhe gjithe serbia ne Lugin dhe ne Veri vetem pastaj do te mbetet vetem pashalleku i Beogradit
avatar
dikush 23/11/2012 13:52:27
JONUZ vazhdo zbraze edhe Preshev
avatar
xxxy 23/11/2012 13:16:19
o ti made in 2001 dirt e mia kan qet te hapura per gjith ushtaet e ucpmb as nje dit apo nat nuk ka pas qe nuk ka pas ushtar ne shtpin tyme e un nuk jom srb tvi me dacicin dor per dore e nse ka nevoj un prap se prap dot jem me arm ndor
avatar
UCPMB 23/11/2012 11:57:49
veq te para jonuz me ideat e jote e bojm shpejt shqipri te malle
avatar
MADEIN LUGINA 23/11/2012 11:47:22
XXXy Hajde Provoje Se A jan trima Kta Te Lugines Shko mire Edhe Dacicin Me gjith At Dor Per Dore Se Qisi Qen Sikur Ti Edhe Dacic Luginen As me Fjal nuk muni me mujt as me kurgjo bre qen i biri qenit shuj mshel gojen Le comen Ashtu qysh ika hije 1 Shqiptarit ejo veq me lon coment qaty je i mir se ardhur edhe tii me gjith dacic me hek lapidarin nese guxoni hajde bujrem Dyrt qel ika presheva nda per te mira ndesh per te kqija ndesh me Trazira ndesh pa trazira veq bujrem
avatar
bushtrani 23/11/2012 11:09:55
welcome daqiq !
avatar
xxxy 23/11/2012 10:41:39
oooooooohoho qfar trima paska lugina more vin e hekin dhe nuk guxon kush mebo zo se ata gjith ikan ndor eju me qka dot mbroni me llosa a
avatar
valton 23/11/2012 10:29:16
pershendetje t nderuar me kit rast t pllakates t ish deshmorve t ucpmbs duhet ta ruajn kit pllakat kryetart e komunave qe mos t japin dorheqje per ta hekur nese perdorin dhun serbija per ta hekur ket pllakat n preshev at her duhet ti thojm daqiqit duhesh edhe ti ta hekesh pllakaten te ura n qukark qi ekan vra nje ushtar xhandar edhe mus ta lejojn me ndu pllakaten n lluqan t 2 policve serb qi po don mendu daqiqi 4 hektar vend po skemi politikan qi osht rrocome qi mus meja rras kerkujt hiq mukon kryetart e lugines s presheves bujanocit dhe medvegjes t behen se bashku t bisedojn per kit qeshtje e nese vin forcat serbe per ta hequr duhet kryetart t dalin perball pllakates per ti mus i lejuar ta heqin pllakaten se serb edin pak tuten po prej tute flasin keshtu kqyrin mos po na tutin edhe neve shqiptarve ta dini se per me 28 nentor n luginen e presheves kamu bo diqka duhet me rujt pllakaten e deshmorve tan qi kan dhan jet per kit vend
avatar
Mentor Presheva 23/11/2012 09:10:35
ata vet mujn me bombardu po na nuk duhemi m ehek m edor tonen s eo nencmim i gjith kombit ata leta hekin se forca e ban te veten po na duhemi me reagu
Se nese tash as nje nuk ban zo ne te ardhmen skeme guxu m emar frym se edin se ne ekem veq m egoj e sen nuk bajm tash si thojn pleqt e moqem au bo tash qeli dyrt e duro .shkijet ne mitrovic qe sa vite spo dorzohen kurr po ballafaqohen me kforin dhe prap po vazhdojm e ne patem guxim me be ket permendore e me ardh shkau me naj bombardu lapidarin e mos me reagu kjo asht marri per neve ,ju lutem te gjithve sipas mundesive te gjith me embrojt deri sa te mundemi
avatar
jetimi 23/11/2012 08:38:38
zotri s.isahu ma pak kshyr filma se paske shku perpara shum
avatar
s.isahu 23/11/2012 22:11:35
O kastravec mos fol shum se ti thmi je hala se ki mrri me pa kush osht shkavi po trus qaty paloje mos bon muhabet shum
avatar
toni ch 23/11/2012 08:36:49
O Z.Musliu po a e dini ju se daqiqi kshtu si ju as qi i llogarit ama hiq bash ai shka mas pi bon kosoves qi oshtmo gati shtet nveti e ktu te na mo pe dini. po ishalla nuk e mer seriozisht at pun se e hek bile as qi ja ndin zonin dikujt mo.
avatar
mina zaimovic 23/11/2012 08:36:16
ne plasite braca samo tako pricaju serbi drzhite mamo mu jebem mi znamo ko su oni cetnici.
avatar
dorarti 23/11/2012 08:22:50
daqiqi pa trazira as nuk flen.duhet me pas kujdes se ky lloj mileti\\serbet]].. nuk kan turp as marre. apo vendosni roje 24 0re pa nderpre... xhandarmeria gjithnje kalon atypari qka nese e demolojne pllaken.. apo e pagujne ndonji patriot..apo ne lugin ka shum shlepera ne mbremje a thue nuk bon me i parkue para pllakes ne mengjes me e largue.. sidoqofte duhet mu rujt shume se kta pa bagatella smundin me jetue.....zoti e ruft luginen prej telasheve......
avatar
Ledion Kosova 23/11/2012 03:22:38
I madh je edhe gjithmonm eki perkrahjen e shiptrarve te lugines.. eti s,isahu tii koke hala ne rrjedha te komunizmit e sna vyn ksi njerz ...
TE BASHKUAR GJITHMON LUGINA .
avatar
azilanti pi brukseli 23/11/2012 03:22:24
hajde per hajr o junuz musliu darsmja na koft na nga brukseli jemi gati mu nis per darsem vetem nisnja ju na jemi atje ejo shkau me lujt me neve me xhakun e deshmorve
avatar
idrizi 23/11/2012 03:16:20
as neve nuk na duhet shum 1minut pun e hekmi flamurin e shkive e ndojm flamurin ton..duhen me mendu se ka kisha ktu ne rethin ton bohen rafsh per 5min..nuk rim edhe na duart kryq..
avatar
skenderi 23/11/2012 03:09:26
eshte e drejt ekskluzive e pushtetit lokal vendosja e lapidareve dhe plakave perkujtimore , per ate Daciqi kot e ka.
SHKRIM I V.N i publikuar ne b92 22.11.012
Zbog zamucene podele nadle
avatar
skenderi 23/11/2012 02:59:54
Si duket z. Musliu me kete deklarat po e fton Daciqin te veproj,se se ka gajlen e pllakes perkujtimore po dicka tjeter....Z. Musliu rri urt ma mire do ishte edhe per ty edhe per te tjeret.
avatar
Driton ferizi 23/11/2012 02:55:47
mir ka than Z. Jonuzi ki eshte politikan e jo si kta tjert rrin pin me shkie mashtrohen per karrik.Mundem me than sot qeki Jonuzi eka bo luginen te lire sedi aja dini sot po jetoni te lire perpara si kan pas drejttat shqiptar si sot qe jon policet shqiptar kryetar shqiptar e plot sene. QEshtu mbrohet me ket fjalim drejtat e shqiptareve more vllazni.
avatar
qanka 23/11/2012 02:34:01
mare net vjen si tja maje se po ja iqi qiken e nones , bomba bomb t`bjen , belaja bela t`bjen , mir ke fol Jonuz se jon msu ata kur ti qohet **** me ardh me bo shat dojn ata , n`token teme jom ka e ndoj , ivica **** spo gzohet qe pi lojm me jetu hala n`tokat tona krejt shkijet , rrnoft SHQIPERIA ETNIKE .. rrespekte nga AGALLART MADE IN LUGINA ..
mahhallskastrukarska #1
avatar
s.isahu 23/11/2012 02:16:56
o Z.Musliu nuk vjen aj vet,por mos harro se armata serbe per cdo dit kalon at rrug me kamiona atynve nuk i duhet shum 2min pun e gjujn nje bomb ose diqka edhe qe bile na as qe e shohim ;)
avatar
Shqiponja 23/11/2012 09:15:58
Ata jane rrespija dhe bejne gjithcka e hjekin, por ne prap e vendosim dhe do ta vendosim ne pafundesi!!!
avatar
caja 23/11/2012 09:13:51
flej rahat zotri ..ok se nuk osht hera e par qe qesin bomba ne preshev le ta cesin se prap e ndojn populli ..as gje nuk mund te na ,ndal jemi te fort lugina e presheves vet i dlim gjithave ne skaj........... me gjith se kemi kundushtar ..
Total: 32 | Treguar: 1 - 32

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

3.67
Presheva Web Portal