Ballina | Lajme | Da

Da

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
Da

Përmendorja kushtuar pjesëtarëve të UÇPMB-së në qendër të Preshevës do të hiqet deri më 17 janar (me dëshirë, ose me forcë”, ka deklruar sot kryeministri serb Ivica Daçiq, transmeton gazeta serbe Blic.

Daçiqi ka thënë se është jologjike dhe joracionale që populli shqiptar do të ketë dy shtete në Ballkan.

Kryeministri serb u ka thënë sot gazetarëve në beograd se do të ishte mirë që të arrihet marrëveshje  dhe që shqiptarët nga Jugu i Serbisë vet ta heqin përmendoren, mirëpo nëse kjo nuk ndodhë, organet shtetërore do të veprojnë në pajtim me ligjin.

Daçiq ka përkujtuar se kjo përmendore nuk është e vetme në Jug të serbisë dhe ka theksuar se në Preshevë dhe në Bujanoc valojnë flamujt shqiptarë.

"Shikoni këtë jologjikëshmëri dhe joracionalitet. Ne jemi në situatë që në Jug të serbisë nuk jeton  pakica kombëtare kosovare, por ajo shqiptare dhe të mos valojë flamuri i Kosovës, por i Shqipërisë, që praktikisht do të thotë që populli shqiptar do të ketë dy shtete në Ballkan”, ka thënë Daçiq.

atikulli

v4.7

Regjistrohuni për komente Komente (17 Publikuar)

avatar
shkupi 07/01/2013 21:39:00
Hajdeni po si keni me shku ka ala burra ci i dalin zot kti vend me xhak e kena la me xhak do e mrojm ju lutem mosni me dhun se kini mi ra pishman po von ka me kan nuk ashte koha 2000 mo kan ndrishu sendet o shka ju presim zemersisht roft Balli Kombtar
avatar
Preshevar-Karadakli 07/01/2013 12:11:49
ooo Dacic deri sa te valojn Flamuri serb neper Kosove, ka me valu Flamuri Shqiptar edhe ne Preshev po ndash pate qef ti ndash jo ajo po valon , boll jeni mundu me dhun e skeni fitu send edhe qekjo qka ju ka mbet keni me hup
avatar
beimi 07/01/2013 05:59:01
Dacic mun me forc me jav nxhit Preshevarve te gjithve per K..i edhe me piskat UZBUNA.
avatar
besart 07/01/2013 00:43:15
BESA BES BESEN E KEM DHONE PER LUGIN JETEN DOJM ME DHONE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar
beli 06/01/2013 20:12:16
Flliqtija, vet
avatar
Presheva_x 06/01/2013 19:42:19
Oh Zotri Daqiq .. Sha po ta mer mendja ty qe mun me lujt me neve ah ? .. Jo Zotri Daqiq boll t'kena duru.. Gati jena per qdo sen.. Ski pun veq me Luginen po ki pun me krejt Shqipnin e Madhe siq tha zotri Aziri..
avatar
miratoca 06/01/2013 18:41:11
ky qeni lup mi ja qi kejt se ndryshe nuk mledh men pa e rre me konop tlakt
avatar
Shqipria Etnike 06/01/2013 16:50:09
O daqiq qka po ta nin ty ore se ne sa flaura i kemi cinin ne te kemi deshir e vendosim .Jemi nje shtet ,Nje Kombe.Nje Gjake .E askush nuk guxon te na sundoj ne se qka me bere se jemi vet te vedishem qka me ber e nje bi i shkines mena mesu ne qka me ber kurr nuk ka ndodhe e kurr nuk ka me ndodhen edhe 2 jo ty shtete ne ballakn po edhe 20 shtete behemi ne ballakn me shqiptar o Biri i shkines
avatar
norqa 06/01/2013 13:59:28
o shuni e rrini mes folni shum se mes e qoft zoti se e hek edhe skina sha bojm na ka desh ushtart e luftes e na ka bo polic e skina pas sha me bo e eni cop mur e bon copa po shuni mos u shtyni se sen bojm kurgjo
avatar
julija 06/01/2013 13:53:42
doci dacice ja te cekam kod lapidara ja doci ti sa zandarmeriju i colo serbiju vi dodite mamu mu jebem u seprsku
avatar
bimi 06/01/2013 11:47:36
o eja o shka i biri shkines e hjeke ta shohim qysh po e hjek
avatar
Aziz Aziri 06/01/2013 01:32:30
I Nderuar Z.Kryeminister i serbis IVICA DACIC , qka ta mer mendja ty ne mitrovic a lejohet me ligj dhe konventa europiane barikada nmes te rruges , ju neve na flitni per diqka qe nuk ja zen rrugen . ju folni per diqka qe edhe ju vet e veproni , Permandorja dhe uniforma e UCPMB-SE Kan amnesti nga ju ZOTI DACIC nga qeveria juaj . nga ish kryetari jot MILLOSEVIC , Nga kryetari trupit kordinues COVIC ne marveshjen e konculit , nese kan amnesti i lejohet permendore , flamuj , dhe uniforma , tubime tribuna ., Nese ju e hekni me forc ket permendore aher ne dote detyrohemi te kryengritemi dhe te veprojm kundra jush si ne 2001. Z.Dacic akoma djem ka shqiptarija , akoma lind nana djem per troje shqiptare , Z.DACIC ju dhe presidenti juaj shkoni e visitoni kosoven por nuk lejoni qe politikanet ton ta vizitojn presheven , Nese ju i quani djemt tan terorista , aher ju jeni me terorista Qe Keni ba GJENOCID NE : BOSNJE , KROACI , SLLOVENI , KOSOV .
i nderuar z.Dacic nese e don luginen e presheves , kujt i ke ndihmu ti ne preshev , sa vende pune ke hapur?
sa student ke shkolluar ?
sa bursa shtetrore ikan taku presheves?
ae din sa djem tan flejn ne burgjet tuaja ?
aedin sa fmij jetima ka kosova nga ju kan mbet?
ae din sa djem tan e motra tona kalben neper frigoriferet e juaj ?
Z.DACIC shqiptaret nuk do ti ken me 2 shtet KOSOV SHQIPERI MAQEDONI SERBI MAL TE ZI
por do ken nje shtet qe quhet SHQIPERI E MADHE apo ndryshe SHQIPERI NATYRALE ,
Ju lutem interesohu kerkoja turqis hartat e vjetra dhe shikoje dej ku ka qen shqiptaria , por ju terorosta i keni uzurpu pronat e juaja ..
Ju keni arrestu djem per krime lufte qe ai ne ate koh ka pas 10 vite , ska mund buk me blejt leje mo se me luftu . Me kaq perfundoj , dhe ne si popull i lugines presheves nuk do te merremi me keso deklarata femijesh dhe teroristash nacistash si ju ...
avatar
Interesant 06/01/2013 14:42:22
Mos i thuaj ketij cetniku ''i nderuar'' por thuaj ''i crregulluar'' edhe mos shkruaj sikur i shkruan dikuj qe ta var ty fort...
avatar
canada 06/01/2013 01:31:39
kao tvoja zastava u republiku srpsu idi u p....m....
avatar
SHTETI ETNIK SHIPTAR 06/01/2013 01:25:44
o daqiq o shka i shkines 5 shtete ballkan kimi muba shiptar shqipria kosova maqerdonia mali zi edhe xhysa e serbies kamukan shiptar edhe 220 kimi mu bashkue meni shtet qi dotquhet shteti etnik shiptar dhe na shiptaret kimi muba super fuqia ma emadhja ballkan kimi mi zhduk shtetet sllave pi ballkanit rroft kambi shiptar
rroft A.K.SHJA rroft AMERIKA POSHT RUSIA E SERBIA RROFT RAMUSH HAREDINI DHE ANTE GOTOVINA
avatar
corrotica 06/01/2013 01:24:38
o hajde heke se me forc jena tut prit o spec bujrum pushka top tu boft se jena pshtet nduvar ma hajde edhe e shofmi a mune hek i poshter?
avatar
isa boletini 06/01/2013 00:52:07
ooooo slobodan miloshevic o dacic kysmet 4 shtete po i bojm te shqiptareve e jo dy e ty ishalla vesht tkallen se ja kan nis me tu kallen vec
Total: 16 | Treguar: 1 - 16

Publikoni komentin tuaj

  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

2.00
Presheva Web Portal
v4.7
v4.7
v4.7