Ballina | Lajme | Kush po e pengon RTK Diasporën?

Kush po e pengon RTK Diasporën?

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
Kush po e pengon RTK Diasporën?

TV Diaspora e vetmja dritare informative e mërgatës

Na shqetëson lajmi i mbrëmshëm në edicionin e lajmeve qendore në Radio Televizionin Publik të Kosovës, se persona të pandërgjegjshëm, janë duke e penguar siç u tha, në lajme partnerin e RTK-së, TV Diaspora, dritarja e vetme për ne bashkatdhetarët, që së bashku me RTK, TV Diaspora, janë duke bërë të pamundurën, për ta pasqyruar, jetën dhe veprimtarinë e mërgatës shqiptare në botë. TV Diaspora, ka qenë gjithmonë, aty kur kemi pasur nevojë ne, për të shprehur dhe pasqyruar, aktivitetet tona, brengat, por edhe sukseset që i kemi arritur. Prandaj, edhe ne, solidarizohemi, me TV Diaspora, por edhe me RTK-në, sepse, së bashku, do ti kalojmë të gjitha pengesat dhe besojë, se edhe dora e keqe, që e ka prekur TV Diaspora, nuk do të ketë guxim më ta bëjë ate. Edhe njëherë, ngrejmë zërin tonë, kundër keqbërësve, që dëmtojnë fjalën e lirë, jo vetëm të TV Diaspora, por të gjitha mediave shqiptare. Me këtë rast, i drejtohemi, organeve kopetente, që të reagojnë sa më shpejt, që të mos pengohet puna e TV Diaspora.

Shoqata humanitare "Lugina e Preshevës"-Gosau Zvicër
Shoqata humanitare "Medvegja"-Fully-Valis

___________________________________________________________________________________________

Jemi te  shqetësuar pas  lajmit te dates 30 Dhjetore 2010 në edicionin e lajmeve qendore në RTK se dikush , po e pengon siç u tha në lajme, partnerin e RTK-së, TV Diaspora, i vetmi për ne bashkatdhetarët, që së bashku me RTK,  janë duke bërë të pamundurën, për ta pasqyruar, jetën dhe veprimtarinë e mërgatës shqiptare në botë. TV Diaspora, ka qenë dhe eshte gjithmonë, aty kur kemi pasur dhe kemi nevojë, për të shprehur dhe pasqyruar, aktivitetet, brengat, por edhe sukseset tona.

Ne emrin timë personal dhe në emrin e Kryesisë së Shoqatës Kulturore ONUFRI me seli në Vjenë, ngrejmë Zërin tonë kundër gjithe atyre cë mundohen ta pengojnë TV Diaspora dhe shpresoj se te gjithë ne së bashku të mund të behemi penges e ketyre cë duan të rrënojn cdo gjë cë me mund, ne dhe partneret tanë, e kemi ngritur.

Me respekt,
Islam Cunaku
President
Kulturverein „ONUFRI“
Simmeringer Hauptstrasse 114//1/8
1110 Wien
Tel.+4369911592738
M: lami@wro.at

atikulli

v4.7

Regjistrohuni për komente Komente (3 Publikuar)

avatar
rexhep 04/01/2011 17:52:48
ju lumt o rtk julumt se program mate bukur e matemir se naten e e vitit te ri ,naten e dyte kurr ne jet skapas televizioni shqiptar ju lumt ju veq vazhdoni se neve na knaqet ne diaspor rrofshit
avatar
Argus TV 03/01/2011 16:15:09
TV Diaspora ka qene me shume reklama dhe promovime per Persona dhe Kompani te caktuara se sa informacione per bashkatdhetaret.
avatar
goni 03/01/2011 06:36:10
po normal e pengon qeveria se kan korruptue boll dhe tash nuk kan nevoje per te mbledhur te holla se keta qeverisa ju e pate se qfar programi ne naten e vitit te ri na jepshin sikur ka vdekur kosova e me ata muzika vorrosen dhe perkujtohen te ndjeret e ajo nat ishte nate festive po bajata jan bo ne gjith popullin kan depertue me korrupsion met vertet hajna te mdhej e pengojn se neve ne diaspor spo mujn mena blejt me pak te holla per me korruptue se japim vetem drejtesi dhe realitet jam krenar qe jetoj ne diaspor qe 23 vjet qeveri mafioze i harruan te gjitha ndihmat e diaspores
Total: 3 | Treguar: 1 - 3

Publikoni komentin tuaj

  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

0
Presheva Web Portal
v4.7
v4.7
v4.7