Ballina | Lajme | Futbollisti preshevar Shpëtim Arifi përzgjidhet në ekipin e kombëtares Zvicerane U15

Futbollisti preshevar Shpëtim Arifi përzgjidhet në ekipin e kombëtares Zvicerane U15

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
Futbollisti preshevar Shpëtim Arifi përzgjidhet në ekipin e kombëtares Zvicerane U15

Ëndrrat dhe pasioni i madh për  futbollin që nga femijëria e tij e hershme duke treguar angazhim intensiv përkushtim, dashuri, po arrijnë të bëhen realitet  për djaloshin nga Rainca e Preshevës Shpëtim Arifi.

Shpëtimi e filloi karrierën e tij në klubin e SC Derendingenit prej 06.07.2005 dhe e vazhdoi deri më 14.08.2010. Si pasojë e shkathtësive dhe talentit të tij  me lojën e mesfushorit  sulmues  cilësorë, arriti të avancohet duke u bërë pjesë e klubit prestigjioz të Zvicrrës BSC Young Boys që nga 25.08.2010.

Nga 1 prill 2011, Shpëtimi është seleksionuar  si pjesë e U-15  ekipit kombëtarë të Zvicrrës ,që përbëjnë grupi prej 30-40 futbollist  nga gara prej 150 futbollistëve më të talentuar të Zvicrrës të udhëhequr nga trajneri Heinz Moser.

Rrugëtimi i tij drejt suksesit dhe gara për ti prekur majat e arritjeve  vazhdon me plotë zell, energji, dhe mosha e tij, personi i tij është premtues në perspektivën e së ardhmes për ti përmbushur ëndrrat e fëmijërisë.
 

The  Swiss U-15 National Team (Shpetim Arifi, me fanellën me numër 17, poshtë - djathtas)

atikulli

v4.7

Regjistrohuni për komente Komente (25 Publikuar)

avatar
boY- 26/01/2013 00:11:43
O BERAT RAINCA U-18 E KAN PRANU SHPUTIMIN, URIMEEEEE NJERIIIII SUKSESE DHE ME TUTJEE
avatar
adil 14/08/2011 15:07:01
shpetim urime dhe sukses dhe ne te ardhmen
avatar
mergimtari 24/05/2011 14:01:21
e pergezoj te riun nga rainca i deshirojm ardhmeri te ndritshme.Po ju redaksi e nderuar a nuk keni tjeter material se u bo banal.
avatar
Emrush 01/05/2011 16:02:32
Urime dhe shum suksese ne te ardhmen i deshiroj shpetimit, veç vazhdo e puno edhe më shumë në të ardhmen se vetëm me punë arrihen rezultatet e mira.më pëlqej shumë loja jote me ekipin e Carouge nga gjeneva me dy golat e tu dhe 4 asistat dhe rezultati final 9:1për YB,URIMEEEEE
avatar
junuz 01/05/2011 11:03:11
Shumm Uriimee dhe shumm Suksese nga Daja=D Klm
avatar
shpetim arifi 25/04/2011 16:45:12
ju faleminderoj te gjithve per komentat e juaj !! KLM =)
avatar
Liridoni 24/04/2011 16:34:25
Bravoo bre Shpëtim Bravoooooo te uroj sukses ......................................
avatar
fam.Bakiji 24/04/2011 13:07:19
Urime Urime e shum sukses.te uroj edhe ne ardhmen vetem te mirat,jemi teper dgzuar per talentin qe e kemi nfamilje;)

Wünsche dir nume sbeste i dinre karriere und freut mi mega das so talentiert bisch.

Grüessli vo Höri:)
avatar
mizaferi 24/04/2011 04:32:41
urime
avatar
remi 23/04/2011 06:09:48
Shpetim shum urime per kèt sukses te madh qe e ke arrit,
Gjithashtu te urojm shendet dhe shum suksese tjera.
i Fort je.
avatar
ardian jahiu rainc 22/04/2011 19:16:57
bravo voglush te lumt gjith ajo qe e ke realizuar dhe e ke merituar keshtu qe gjithmon perpara u befsh i pari ne bote
avatar
fezche 22/04/2011 15:55:08
urime shpetim dhe suksese te miraa
avatar
armendi 22/04/2011 11:15:30
te uroj suksese shpetim,ishalla ne te ardhmen te shohim ne ekipet evropiane,suksese
avatar
Lavderim 22/04/2011 10:47:13
Kusho turoj edhe un shum suksese ntardhmen, e jom i sigurt se ki me kallxu veten edhe ma shum...

faleminderit presheva.com
avatar
kf bukuroca 22/04/2011 09:57:33
suksese edhe me tutje...
avatar
didi cena prehsevari 22/04/2011 05:46:42
te urojm me gjith zemer e shum sukses gjith familja jon .edhe une deshiroj te behem kur te rritem si ti,bravoooo e veq vazhdo...
avatar
Seadi 22/04/2011 05:30:35
I deshiroj vllaut tim Shpétimit shum suksese ne jete dhe te ardhmen ne talentin e futobollit qe eka éndrruar prej femirise.
avatar
shuka 22/04/2011 05:02:35
jam terper i gezuar me ket lajm .shpresojm nje te ardhme ma te ndritur dhe i uroj perzgjedhje edhe me te mir te riut nga LUGINA E PRESHEVES "Shpetim Arifi".
avatar
rossonero 22/04/2011 03:18:38
Gezohemi per talentin e tij,por besoj se edhe ky nuk ka aspak vler sikur te tjeret nese mbron ngjyrat e shteti zvicrran.
avatar
tati 22/04/2011 02:53:29
urime shum dhe suksese te medha ju deshiron shum shum tati u10 nga presheva o sa mir me qen shqiptar ole ole
avatar
berati 21/04/2011 19:52:04
Jam teper i gezuar per lajmin e shpëtimit qe asht një e ardhme e fudbollit preshevar qe u radhit ne u 15 te swisss national team.. dhe i deshiroj suksese te medha shpëtimit.dhe lojra te mira leje qe krenohemi tërë lugina e presheves por ne vecanti rainca i gezohet shum sepse rainca ka pas gjithmon talenta edhe ka me pas nese punojn me fudboll kaq kisha i uroj fat.dhe e pershendes shpëtimin......tung flm presheva .com. per lajmin e dhënë..klm------......
avatar
Rainca 21/04/2011 19:10:50
Urime Shpëtim edhe suksese ne te ardhmen
avatar
adil 14/08/2011 15:05:34
shpetim urime dhe sukse dhe ne te ardhmen
avatar
Arifi 21/04/2011 19:04:34
o Kush hajde urime e shum sukses
shpresojm nje te ardhme te ndritur se te kemi nje talent te madh
e ke meritu aty me hi
ti je ardhmeria jon e gjith presheves
Flm presheva per ket lajm
avatar
blerim 21/04/2011 19:02:39
Per gjithe ata qe duan me shume informacion rreth djaloshit nga Rainca e Presheves ja faqja zyrtare ne zvicerr http://www.football.ch/nm/de/U15_Po_3762.aspx
Total: 24 | Treguar: 1 - 24

Publikoni komentin tuaj

  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

3.00
Presheva Web Portal
v4.7
v4.7
v4.7