Ballina | Lajme

Lajme

Ligjeratë "Kanceri i gjirit dhe qafës së mitrës"

Me rastin e muajit te kancerit, përmes fushatës "Gjeni kohë" njoftohen gratë dhe vajzat, se me datën 15 Mars 2014, në ora 13, ne lokalet ... Më shumë

Gjilani hap zyrën për Luginën e Preshevës

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutëfi Haziri, ka informuar përfaqësuesit e Luginës së Preshevës se po fillon implementimi i Zyrës për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë. Ai ... Më shumë

Hapet konkurs për 480 policë të ri

Ministria e punëve të brendshme e Serbisë ka hapur konkurs për regjistrim të 480 policëve të ri.Në këtë konkurs përfshihen 210 kandidatë për rrethin e ... Më shumë

A është Sllobodan Millosheviq i gjallë, ka vdekur apo është vrarë?

Para 8 viteve në gjyqin e Hagës ka ndërruar jetë ish presidenti i Serbisë dhe Jugosllavisë Sllobodan Millosheviq. Sipas verzionit zyrtar të Hagës, lideri i ... Më shumë

Halimi: Eshtë momenti që të zhduket kjo politikë dyftyrëshe /video/

Edhe para banorëve të BL Corroticë PVD shpalosi programin parazgjedhor të zgjedghjeve parlamentare të 16 marsit. Pjesmarrja në zgjedhjet Pralamentare do të thotë ngritja e ... Më shumë

33 vjet nga demonstratat e ‘81-shit

Demonstratat gjithëpopullore të Marsit dhe Prillit të viti 1981, shënuan kthesën vendimtare të ndarjes definitive të shqiptarëve të robëruar nga ish-RSFJ. Protesta spontane e studentëve të ... Më shumë

Presheva - "7 Shkronjat e Arta"

Presheva – binjakja ime siameze, që e dua dhe e urrejë njëkohësisht. Ku realiteti më shtyen të iki, e ku kthehem sapo të largohem. Presheva ... Më shumë

Kamberi: Është momenti... /video/

Nëkryetari i partisë për Veprim Demokratik dhe bartësi i listës zgjedhore Shqip Kamberi, në një video të publikuar në rrjetin social, iu është drejtuar elektoratit ... Më shumë

Në Shkodër nxënësit përsëri fillojnë të mësojnë gjuhën serbe me planprogram të Serbisë

Para një jave, në hapsirat e shoqatvs serbo-malazeze "Moraça-Rozafa" në Shkodër ka filluar mësimi i nxënësve në gjuhën serbe.Siç mësohet, këta nxënës do të mësojnë ... Më shumë

As 100 mijë eurot nuk ia dhanë ende Luginës - Ragmi Mustafa i bën thirrje Thaçit e Ramës ta mbajnë premtimin

Premtimi i dy kryeministrave shqiptarë në mbledhjen e Prizrenit, Edi Ramës dhe Hashim Thaçit, për t’i ndarë 100 mijë euro për Lugën e Preshevës ishte ... Më shumë

Turniri në futboll të vogël i organizuar nga "Miratoca jonë" në Zvicër

Turnir i mbajtur në Walenstadt të Zvicrrës nga organizatoret "Miratoca jonë",  në futboll të vogël, ku ishin pjesmarrese afro 20 ekipe, vendi i parë i ... Më shumë

Makolli: Pa shqiptarët e Luginës, regjistrimi i diasporës s'është i kompletuar

Ministria e Diasporës në qeverinë e Kosovës ka si objektiv përkujdesni për diasporën shqiptare në kontinente të ndryshme të botës. Sipas tij mbi 25 për ... Më shumë

A.H nga Presheva dhe S.A nga Bujanoci kapen me 1 kilogram heroinë

Në vendkalimin kufitar Kelebia, janë arrestuar dy persona meshkuj për shkak të dyshimit se kanë prodhuar dhe shitur drogë. Me kontrollimin e veturës së tyre ... Më shumë

Hivzi Islami dhe Edi Shukriu u inaguruan anëtarë të Akademisë Evropiane

Shërbimi profesional i Akademisë së Shkencave dhe të Arteve e Kosovës njofton se më 8 mars 2014, në Asamblenë e përgjithshme të Akademisë Evropiane të ... Më shumë

Doganierët parandalojnë kontrabandë 20 kilogram duhan

Duhani është gjetur gjatë një kontrolle të detajuar të veturës "Mazda" me targa VR, ku janë gjetur 20 paketime të vendosura në vend special.14 paketime ... Më shumë

Kamberi : PD e Nagip Arifit që po trumbeton patriotizëm, po e udhëheq Bujanocin falë votave të Daçiqit, Vuçiqit dhe Kishës Ortodokse Serbe /video/

"Partia në pushtet është mbase e obliguar që 50% të buxhetit që merr nga Trupi Koordinues, t’i investoj në vendbanimet serbe. Kjo praktikë po ndodhë ... Më shumë

Daçiq i vendosur: Zgjedhjet parlamentare të Serbisë do të mbahen edhe në Kosovë

Zgjedhjet parlamentare të Serbisë do të mbahen edhe në Kosovë, ndërsa serbët do të shfrytëzojnë të drejtën për të votuar dhe zgjedhur pushtetin shtetëror, ka ... Më shumë

Shqiptarët e Luginës në bisedimet me Serbinë dhe mundësia për t’iu bashkuar Kosovës? (Video)

Ku janë shqiptarët e Luginës së Preshevës në bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë? Ministri i Diasporës, Ibrahim Makolli, thotë për Top Channel se beson që ... Më shumë

Nëna që i vrau 3 vajzat e saj: Shmanga të ardhmen e tyre të dëshpëruar

“I vrava unë për të shmangur të ardhmen e dëshpëruar që i priste përpara”. Kështu u tha karabinierëve 38-vjeçarja shqiptare Edlira Dobrushi, e cila vrau ... Më shumë

Ekrem Pajaziti, veterani i UÇK-së që po paralajmëron vetëvrasjen

Në një mesazh telefonik dërguar Xhevdet Qeriqit, kryetar i Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave të Veteranëve të UÇK’së, Ekremi thotë se nuk i ka ... Më shumë

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last Total: 6888 | Treguar: 181 - 200
Presheva Web Portal