Ballina | Lajme

Lajme

Ja agjenda e kryeministrit Rama në Preshevë e Bujanoc me 11 nëntor!

Mediat serbe kanë raportuar se Beogradi zyrtar nuk e ka vendosur axhendën e saj zyrtare lidhur me vizitën që Edi Rama do të zhvillojë në ... Më shumë

Vetëvendosje: Thaçi e Jahjaga nuk bëzajnë për dhunën ndaj shqiptarëve në Serbi

Lëvizja VETËVENDOSJE! po përcjellë me vëmendje të plotë reagimet dhe zhvillimet e ngjarjeve pas lojës Shqipëri-Serbi që ndodhën në fillim të kësaj jave. Me shqetësim ... Më shumë

Presheva, shkaku i dilemave të Vuçiq për të pritur Ramën në Beograd?

24 orë pasi autoritetet shqiptare kanë paraqitur axhendën e vizitës së Kryeministrit në Serbi dhe turin e tij të së enjtes në Preshevë dhe Bujanoc, ... Më shumë

Vuçiq: Nuk e dimë se a do ta presim Ramën në Beograd

Në një kohë që kryeministri shqiptar Edi Rama po bën gati valixhet për të udhëtuar javën e ardhshme drejt Beogradit, vjen një deklaratë “bombë” nga ... Më shumë

Lugina me pesë lista për zgjedhjet e Këshillit Nacional

Komisioni republikan zgjedhor i Serbisë deri më tani ka publikuar 5 lista të subjekteve politike dhe grupeve të qytetarëve nga komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë ... Më shumë

Huliganët serbë vazhdojnë të thyejnë dyqanet shqiptare në Serbi

Lokali "Bash qebapë" dhe dy furrat e bukës, "Evropa" si dhe "As Pek", janë demoluar mbrëmë në Novi Sad nga huliganët. Rreth një orë pas mesnatës, ... Më shumë

Tek Dheu i bardhë, policia kufitare konfiskon fishekë nga një serb

Policia kufitare tek “Dheu i Bardhë” raportohet se gjatë kontrollit në veturën e të dyshuarit mashkull serb policia ka gjetur dhe konfiskuar 10 fishekë të ... Më shumë

Ironia e Baton Haxhiut: Të bëhemi gati për luftë, ta marrim veriun, Maqedoninë, Luginën...!!!

Duhet ta rishqyrtojmë pozicionin me Serbinë. Duhet ta rishqyrtojmë Rambujenë. Nuk besoj në Hashim Thaçin dhe politikën e tij që e ka bërë atëherë, thotë ... Më shumë

Nikoliq: Po të tentonin huliganat të hynin në shtëpi, do ta "pastroja" menjëherë

Në shtëpinë e Goran Nikoliqit, në rrugën 15 nëntori në Preshevë, iu janë thyer xhamat e shtëpisë, me çrast edhe është arrestuar një i ri ... Më shumë

Edi Rama pas Beogradit do të vizitojë edhe Preshevën

Vizita e kryeministrit shqiptar Edi Rama në Beograd do të ndodh edhe përskaj incidenteve që ndodhën në ndeshjen ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë, shkruan gazeta serbe ... Më shumë

Erioni 8-vjeçar kthehet nga Siria tek nëna e tij në Kosovë

Djaloshi 8-vjeçar Erion Sina, pas 100-ditësh në fronte të ashpra të luftës në Siri është kthyer sot në Kosovë.  Kthimi i tij u bë pas përpjekjeve ... Më shumë

Njerëz shpirtmirë dhe human: Ta ndihmojmë familjen Ismaili nga Presheva!

Antarët e Këshillit Drejtues të fondit humanitar iu janë përgjigjur kërkeses së familjes së Driton Ismailit nga Presheva, për ta vizituar dhe parë nga afër ... Më shumë

Serbia i dorëzon "notë proteste" Shqipërisë

Ambasadorit të Republikës së Shqipërisë në Beograd, Ilir Boçkës, i është dorëzuar në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës së Serbisë, nota e protestës ... Më shumë

Filipoviq: Sulmi me motiv etnik që të frigësohen serbët e mbetur në Preshevë

Dragoljub Filipoviq, nga partia socialiste Serbe në Preshevë, në lidhje me incidentin që ka ndodhë mbrëmë në Preshevë, ku një i ri shqiptar ka thyer ... Më shumë

Arrestohet Muhamed Aliu pas gjuajtes me gurë të një shtëpie serbe në Preshevë

Muhamed Aliu (28) nga Presheva është arrestuar për shkak të dyshimit se ka thyer xhamat e një shtëpie të Goran Nikoliq, drejtuesit të partisë së ... Më shumë

Shefqet Krasniqi lirohet nga paraburgimi

Gjykata Themelore e ka liruar sot Imamin e Xhamisë së Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqin nga paraburgimi, duke i caktuar masën e arrestit shtëpiak për ... Më shumë

Ja si festoi Presheva pas ndeshjes Serbi - Shqipëri /video, foto/

Pas ndërprerjes së ndeshjes ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë në Beograd, është festuar në të gjitha trojet shqiptare. Ajo që shkaktoi më shumë ovacione ishte ulja e ... Më shumë

Daçiq: Serbia nuk ka asnjë përgjegjësi

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar se incidenti një ndeshjen Serbi-Shqipëri është i paramenduar dhe më herët i planifikuar si ... Më shumë

Arritja në Tiranë: Ja çfarë thanë Lorik Cana, De Biasi, Duka.. /video/

Kombëtarja shqiptare ka mbërritur në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” të Rinasit rreth orës 03:25 minuta të mëngjesit të së mërkurës por pavarësisht orës së vonë, ... Më shumë

Shqiptarët e Kosovës që jetojnë në Zvicër, e ngritën flamurin në Beograd

Gazetari dhe shkrimtari Faruk Tasholli, tregon për Telegrafin se flamurin shqiptar në qiellin e Beogradit e ngritën shqiptarët e Kosovës që jetojnë në Zvicër, por ... Më shumë

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last Total: 7744 | Treguar: 21 - 40
Presheva Web Portal