Ballina | Lajme

Lajme

Gjermania pushton botën

Për herë të katërt në histori, dhe 24 vjet pas finales së Romës duke mundur sërish në takimin e fundit Argjentinën, këtë herë pas 120 ... Më shumë

Objekte sakrale të krishtera në rajonin e Bujanocit /Kisha, Manastire, Nekropole/

Trashëgimia kulturore ortodokse e Luginës së Preshevës është edhe shqiptareLugina e Preshevës (Kosova Lindore) është e banuar me shumicë shqiptare dhe aktualisht shtrihet në jug ... Më shumë

Aeroporti i Cyrihut për Prishtinë dhe Shkup, shumë aeroplanë me bashkatdhetarë

Mëngjesi na gjeti në Aeroportin e Cyrihut për ta përcjellë se si po shkojnë bashkatdhetarët tanë për në atdhe. Dihet se nga dita e sotme, ... Më shumë

Pse, qytetarët e Luginës së Preshevës duhet të paguajnë polisat e sigurimit në disa pika kufitare?

Trajtim joserioz, jo real dhe që të ngjall nervozizëm me rastin e hyrjes apo rikthimit të qytetarëve të Luginës, të cilët kalojnë në rrugën e ... Më shumë

Ja teksti i draft - marrëveshjes së koalicionit LDK- AAK-Nisma dhe VV

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit, ka përpiluar një dokument me të cilin synon të arrij marrëveshje me partitë opozitare LDK-AAK-Nisma, me qëllim të formimin e ... Më shumë

Protesta "Ndal proceseve të montuara ndaj shqiptarëve" qetë dhe pa incidente (FOTO/VIDEO)

Mijëra protestues shqiptarë me pankarata dhe thirrje për drejtësi sot protestuan në Shkup. Protesta ka kaluar pa incidente dhe se protestuesit janë ndaluar afër qendrës ... Më shumë

Vetëm 11 nxënës shqiptarë janë paraqitur në afatin e parë të regjistrimit për shkollë të mesme

Ministria e arsimit, shkencës dhe zhvillimit teknologjik të Republikës së Serbisë ka shpallë rezultatet e rrethit të parë të regjistrimit në shkolla të mesme në ... Më shumë

Zbardhen SMS'të e Lavdrim Muhaxherit dhe 4 të dyshuarve për terrorizëm

Katër të dyshuar për terrorizëm: Ilir Berisha, Sadat Topojani, Jetmir Kyçyku dhe Burim Ballazhi vazhdimisht kishin komunikuar me udhëheqësin e shqiptarëve të ISIS'it në Siri, ... Më shumë

Baza "Jug" në Bujanoc do të bëhet qendra më e madhe për stërvitjeje ushtarake ndërkombëtare

Ministri i mbrojtjes në qeverinë Serbe Bratislav Gashiq ka marrë pjesë ditën e enjte në stërvitjet ushtarake "Ujku i platinës 2014" në bazën "Jug" të ... Më shumë

Vazhdon ofensiva ajrore e Izraelit kundër Gazës (Foto/Video)

Në konfliktin mes Izraelit dhe palestinezëve të gjitha shenjat flasin për luftë. Izraeli nuk përjashton as mundësinë e ofensivës tokësore. Presidenti palestinez Abas akuzon Izraelin ... Më shumë

Tërrnoci i madh, borxhlinjt më të mëdhenj për rrymë elektrike

Elektrodistribucioni i Vranjës në një njoftim për medie ka shkruar se 6000 shtëpi janë borxhlinj, me një vlerë prej 150 milionë dinarë. Nga 6000 prej tyre, ... Më shumë

Gjermania i kërkon Serbisë nënshkrimin e traktatit për fqinjësi me Kosovën

Një delegacion i deputetëve gjermanë i udhëhequr nga Andreas Shokenhof ka arritur për një vizitë zyrtare në Serbi. Në takimet me zyrtarët më të lartë ... Më shumë

Objektet sakrale islame /Xhami, teqe, tyrbe, varreza/ në rajonin e Bujanocit

Përhapja e Fesë islame në Luginën e PreshevësShqiptarët e Luginës së Preshevës i përkasin me shumicë fesë islame. Lidhur me islamizimin e Shqiptarëve të Luginës ... Më shumë

Turniri tradicional në futboll të vogël "Komandant Miratoca"

Bashkësia lokale Miratoc njofton gjithë qytetarët e luginës së Preshevës se me datë  17.07.2014. fillon turneu tradicional në futboll të vogël për nder të dëshmorit ... Më shumë

Partia e Gruevskit reagon ashpër ndaj Ramës: Nuk do jesh gjatë kryeministër i Shqipërisë

Partia VMRO-DPMNE e kryeministrit Nikola Gruevski ka reaguar kundër deklaratave të lëshuara mbrëmë nga kryeministri shqiptar Edi Rama për zhvillimet e fundit në Maqedoni. VMRO-DPMNE deklaroi ... Më shumë

Në Nish arrestohen tre preshevar me kontraband 20 afgan

Policia e Nishit rreth orës 2 ka gjetur 20 shtetas afgan pa dokumente personale, që kishin hyrë ilegalisht në Serbi, në veturë të tipit "Renault ... Më shumë

Gjenerali maqedonas, veteranëve të UÇK-së: Ju presim!

Gjenerali maqedonas i cili ka qenë pjesëmarrës edhe në konfliktin e vitit 2001 në Maqedoni, Stojançe Angellov iu është kudërpëgjigjur veteranëve të UÇK-së. "Ju jeni këtu, ... Më shumë

A do të zbulohen spiunët në Kosovë?‏

Ka mbi 20 vjet që Kosova është shkëputur nga regjimi komunist në ish-Jugosllavi. Megjithatë, ish-zyrtarë të asaj kohe, ende mbajnë poste vendimmarrëse në Kosovë. Njohësit ... Më shumë

Si ta lajmëroni një polic i cili ju kërkon korrupsion?

Friga apo mos dija janë arsyet kryesore të qytetarëve të mos lajmërojnë korrupsionin në polici, ku kanë qenë dëshmitar të ndonjë rasti apo vet si ... Më shumë

Djali i Jonuz Musliut iku me ndihmën e pesë policëve

Djali i kryetarit të LPD-së dhe kryetarit të Kuvendit komunal ka pasë ndihmës në uniformat policore në momentin kur ka ikur nga ndërtesa e stacionit ... Më shumë

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last Total: 7310 | Treguar: 61 - 80
Presheva Web Portal