Ballina | Lajme

Lajme

Në aksident të rëndë me motor, humb jetën I.S (30) nga Bukuroca

Në aksidentin e rëndë në fshatin Bukuroc të Preshevës humbi jetën aksidentalisht 30 vjeçari I.S. Siç mëson presheva.com, I.S nga Bukuroca me një motor, humbi kontrollin ... Më shumë

Finalizohet marrëveshja për pikat e përbashkëta kufitare Kosovë – Serbi

Marrëveshja e nënshkruar në Bruksel mes delegacioneve shtetërore të Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, për ndërtimin e ndërtesave të përhershme e të ... Më shumë

Myftiu i Sanxhakut “me ushtri” në Novi Pazar (Video)

Myftiu i Sanxhakut, Muahmer Zukorliq, i njohur për qëndrimet e tij të forta kundër Serbisë dhe deklarata kontroverse sa i përket luftës xhihadiste në Siri ... Më shumë

Shqiptari që dha një milion euro për luftën e Kosovës

Shumë shqiptarë kanë ndihmuar në drejtim të çështjes kombëtare shqiptare, me aq sa kanë mundur. Kurse shqiptarit nga Prespa, Nazer Mehmeti, që jeton aktualisht në ... Më shumë

Njoh shumë që e paguajnë rrymën!

Obligimi i shtetit është që të siguroj kushte të njejta për të gjithë nxënësit, e paguajnë apo jo rrymën, dhe njejtë dhe obligim i të ... Më shumë

Halimi: Nxënësit në Bujanoc nuk morën tekste shkollore falas

Deputeti popullor në Parlamentin Serb Riza Halimi ka kërkuar ditën e enjte në seancën e kuvendit përgjigje nga Ministria e Arsimit që pse për filloristët ... Më shumë

I jepet lamtumira e fundit regjisorit dhe dramaturgut Preshevar Agron Boriçit ( Foto & Video )

Në prani të shumë qytetarëve nga Lugina e Preshevës, aktorë e bashkëpunëtor të Agronit sot I kanë dhënë lamtumirën e fundit Agron Boriçit. Një numer mjaft ... Më shumë

Policia e Kosovës: Arrestuam Krasniqin, bastisëm 10 lokacione - dy OJQ islame

Policia e Kosovës përmes një njoftimi zyrtar ka treguar se ka shoqëruar Shefqet Krasniqin, si të dyshuar për veprën penale “nxitje e urrejtjes, përçarje ose ... Më shumë

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtesat e përhershme të IBM

Në Bruksel sot u nënshkrua marrëveshja në mes të delegacioneve shtetërore të Kosovës dhe Serbisë me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, për ndërtimin e ndërtesave të ... Më shumë

Halimi: Diskriminimi po nxit spastrimin etnik

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Riza Halimi, e ka kritikuar qeverinë e këtij vendi se nuk po bën asgjë për ta ndaluar diskriminimin e ... Më shumë

Do të shtrenjtohet rryma: Tarifa e kuqe nga 1400 kilovat

Qytetarët që kanë paguar llogari për rrymë rreth 4000 dinarë, pas shtrenjtimit do të paguajnë 4400 dinarë, ndërsa ata në kufi me zonën e kuqe, ... Më shumë

Kapet në Nish kontrabandisti me cigare nga Kosova

Policia e Nishit ka arrestuar D.K (55) nga Banja e Nishit për shkak të dyshimit se nga 1  janari 2013 deri me 1 shtator 2014 ... Më shumë

Varrimi i Agron Boriçit bëhet ditën e enjte, 4 Shtator me namazin e drekës

E plotësuar/  Varrimi i Agron Boriçit bëhet ditën e enjte, 4 shtator me namazin e drekës ********** Ka ndëruar jetë regjisori dhe dramaturgu preshevar Agron Boriçi në ... Më shumë

Në Muçibabë arrestohen dy shqiptarë nga Serbia për kalim të paautorizuar të kufirit

Në pikën kufitare në Muçibabë, njësiti policor ka arrestuar dy të dyshuar meshkuj shqiptarë, shtetas të Serbisë, pasi që të njëjtit në mënyrë ilegale kanë ... Më shumë

Jasini nga Presheva në botën e tenisit, një ëndërr larg Rafa Nadal /foto, video/

Njëri ndër teniserët më të ri shqiptar nga Lugina e Preshvës që jeton në Zvicër momentalisht gjendet në ranking të shtetit të Zvicrës i radhitur ... Më shumë

Universiteti shtetërorë i Tetovës dyfishon çmimin e semestrit pët studentët jashtë Maqedonisë

Universiteti Shtetëroë i Tetovës(USHT) këtë vit ka bërë ngritje të çmimit të regjistrimit të semestrit për sudentët që nuk janë shtetas të Maqedonisë. Ngritja e pagesës ... Më shumë

Bujanoc: Shuplakë protestave demagogjike!

Shoqëria Civile “Perspektiva”, përshëndet mospjesëmarrjen e prindërve në protestat e zhvilluara para shkollave, duke mos rënë pre e manipulimeve të disa liderëve politikë, të cilët ... Më shumë

Emigrantët sirian zbulohen në tren në stacionin hekurudhor të Preshevës

Në kontrollimin e trenit, është konstatuar se në vagonin e nëntë fshihen pesë persona pa asnjë dokument personal, dhe sipas deklaratave të tyre, të gjithë ... Më shumë

Shtohet numri i vehabistëve në Luginë

Në Luginën e Preshevës së fundi është shtuar numri i ithtarëve të sekti selefistë apo përkrahës edhe të vehabizmit. Prania e tyre dita ditës po ... Më shumë

Daçiq: Serbia nuk do të nënshkruajë marrëveshje paqeje me Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme dhe zëvendëskryeministër i Serbisë, Ivica Dacic, ka deklaruar se Serbia nuk do të nënshkruajë marrëveshje ndërkombëtare të paqes me Kosovën. Mediat ... Më shumë

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last Total: 7572 | Treguar: 61 - 80
Presheva Web Portal