Ballina | Lajme

Lajme

Iniciativë e re për heqjen e taksës së sigurimit për Luginën

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramiz Kelmendi, ka marrë përsipër misionin e uljes së shpenzimeve për qytetarët e Luginës së Preshevës dhe atyre ... Më shumë

92 familjeve i paguen dëmet nga vërshimet e 25 shkurtit

Lajmërohen familjet që kanë pësuar dëme nga vërshimet e datës 25.02.2013. se shpërndarja e mjeteve materiale për kompenzim të dëmeve prej 2.233.000.oo din. për 92 ... Më shumë

Kush e dëmtoi Kosovën Lindore?

Të premten, më 31.5.2013, në Kuvendin e Kosovës u debatua dhe nuk u arrit të votohet Rezolutë për Kosovën Lindore. Për ironi, para kuvendarëve dhe ... Më shumë

Gjenerata XXIX /1992-93/ feston 20 vjetorin e maturës

Ftohen të gjithë ish nxënësit që kanë mbaruar Shkollën e mesme në vitin shkollor 1992-1993, respektivisht gjenarata e XXIX e Gjimnazit “Skënderbeu” dhe Sh.M.T. “Presheva” ... Më shumë

Hidhet shorti për raundin e dytë në turnirin "Musa Musahu 2013"

Është hedhur shorti për ndeshjet e raundit të dytë, në Turnirin Tradicional "Musa Musahu". Ndeshjet do të luhen ditën e martë dhe të mërkurë sipas ... Më shumë

Nuk do të lejojmë shkatërrimin e pronës të ish-ndërmarrjeve shoqërore

Përderisa procesi i pravatizimit në Serbi është në fazën e përfundimit, ngase gati tetëdhjetë përqind e ndërmarrjeve shoqërore dhe publike tashmë janë privatizuar, në komunën ... Më shumë

Vera e vërtetë arrin në fillim të korrikut

Sipas parashikimeve të meteorologëve të rajonit, në qershor na pret një mot jo stabil, që do të karakterizohet me ditë të shumta me shi. Sipas pritjeve ... Më shumë

Telekomi serb zyrtarizohet në Kosovë

Me marrëveshjen e fundit në Bruksel, palët janë pajtuar që Kosova ta marrë kodin e saj telefonik (+383 apo +384), ndërsa si konsensus Serbia fiton ... Më shumë

Ahtisaari: Pa njohjen e Kosovës s’ka BE për Serbinë

Ish presidenti i Finlandës dhe ndërmjetësi i OKB-së për Kosovën, Martti Ahtisaarit thotë se Serbia e ka kuptuar se nëse dëshiron anëtarësimin në BE, duhet ... Më shumë

"Vatra" apelon për miratimin e Rezolutës për Kosovën Lindore

Shoqata që tubon shqiptarët e shpërngulur nga Kosova Lindore “Vatra” shpreson se Parlamenti i Kosovës do të miratojë Rezolutën për përkujdesje për këtë zonë të ... Më shumë

Futbollistët "Presheva U12" zënë vendin e dytë në garimet ndërkombëtare

Futbollistë nga Presheva, gjenerata U12, nën drejtimin e trajnerëve Qani Nezirit dhe Sherafedin Jonuzit ditën e shtunë kanë arritur një sukses të madh në futboll.Ata ... Më shumë

Drejt Luginës së Preshevës, e përsëri mendja e shpirti me Kosovë…

E premtja e 31 majit, do të jetë një kujtesë e re e mirë historike për bashkëvendasit e mi të Luginës së Preshevës, kudo që ... Më shumë

Haziri: Propozimi i kryeministrit për Luginën, i drejtë por jokushtetues

Kryetari i Komisionit parlamentar për Integrime Evropiane, Lutfi Haziri ka theksuar se propozimi i kryeministrit Hashim Thaçi për të futur në Kushtetutë mbrojtjen e të ... Më shumë

Dita e dytë e ndeshjeve "Musa Musahu 2013" - rezultatet

E SHTUNË01.06.2013                                          OKF- KF  - VLLAZNIJA SLLUPÇAN /15:20/ - 5:91.RAINCA - ÇUKARKA  /16:00/  - 4:2     2.INTERMEDIKA—  ZYRA PER TË RINJ /16:40/ - 5:13.FURRA HOTI - ... Më shumë

Bajrami: Kryeministri ka të drejtë për Luginën

Njëri prej hartuesve të Kushtetutës së Kosovës, Arsim Bajrami, ka thënë e Kushtetuta e Kosovës është e ndërtuar mbi kompromisin ndërmjet elementeve qytetare dhe elementeve ... Më shumë

Lufta në Siri dhe shqiptarët e Kosovës

“Shkuarja ime në Siri ka qenë e bazuar në aspektin fetar, edhe e kam parë se në Siri është filluar lufta mes sunitëve dhe shiitëve ... Më shumë

Daci: Lugina e Preshevës po zbrazet

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, tashmë kryetar i Lidhjes Demokratike të Dardanisë, Nexha Daci, ka thënë se i gjithë spektri politik në Kosovë duhet të ... Më shumë

Arifi: Shqiptarët e Luginës u zhgënjyen, por shpresojnë!

Shqiptarët në tri komunat në Luginën e Preshevës i kanë pasur sytë e drejtuar në mediat e Kosovës duke përcjellë debatin në Kuvendin e Kosovës. ... Më shumë

Ymeri: Qytetarë të Luginës, mos pritni diçka të mirë prej Thaçit

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka thënë se ndryshimet kushtetuese të cilat po i propozon kryeministri Hashim Thaçi, në fakt synojnë një ... Më shumë

Hoxhaj preshevarëve: Drejtojuni Beogradit me dialog

Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, u ka bërë thirrje përfaqësuesve politikë të Luginës së Preshevës, që të zhvillojnë dialog politik me zyrtarë shtetërorë në Beograd.Ai ... Më shumë

first back 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 next last Total: 6911 | Treguar: 1681 - 1700
Presheva Web Portal