Ballina | Lajme

Lajme

Në Kumanovë dy të rinj therren me thika, pas një zënke për një vajzë

Një sherrë midis të rinjve për motive xhelozie ka përfunduar me dy të rinj të therrur me thikë në Kumanovë.Një zënkë për një vajzë ka ... Më shumë

Të sqarohet vdekja e shqiptarit në burgun e Vranjës

Liderë të partive politike në Luginë të Preshevës do t’i shkruajnë kryeministrit dhe zëvendëskryeministrit të Serbisë Ivica Daçiq e Alekasandër Vuçiq për t’iu kërkuar garanci ... Më shumë

Lugina kërkon të drejta si serbët e Kosovës /video/

Udhëheqësit politikë të shqiptarëve në Luginën e Preshevës thanë se do t’u japin fund bisedimeve me qeverinë e Serbisë, derisa Beogradi nuk ndryshon qasjen ndaj ... Më shumë

Prokuroria: Reshat Bajrami vdiq në qeli, priten rezulatet e obduksionit

Siç thuhet në njoftimin e Prokurorisë së lartë publike, sips të dhënave që ka mbledhur prokuroria, Bajrami ka ndërruar jetë dje rreth orës 2:50 pas ... Më shumë

Të qartësohen shkaqet që çuan në vdekjen e të burgosurit Bajrami

Partia Demokratike me seli në Bujanoc I shprehë ngushllimet më të sinqerta familjes Bajrami nga fshati Tërrnoc  për humbjen e birit të tyre, gjithashtu  kërkon ... Më shumë

Liderët e Luginës ndërpresin bisedimet me qeverinë serbe

Liderët politik shqip tarë kanë marrë sot qëndrim unikë që të ndërpresin bisedimet me qeverinë serbe.Gjatë një takimi të përbashkët ata kanë konstatuar se politika ... Më shumë

LPD: Edhe një shqiptar vdes në burgjet e Serbisë

Lëvizja e Progresit Demokratik, me indinjatë të thellë ka pranuar lajmin për vdekjen tragjike të Reshat Bajramit, i arrestuar në burgun e Vranjës me akuzën ... Më shumë

PreFoto me 23 Nëntor në Shtëpinë e Kulturës në Preshevë

Më 23 Nëntore ( E Shtunë ) në fillimprej ores 19:00 në Shtëpinë e Kultures "Abdulla Krashnica" në Preshevë do bëhet hapja e ekspozitës/konkursit ndërkombëtar ... Më shumë

Shqiptarët e Luginës, një shekull të fyer

Në ditën e dytë dhe të fundit të konferencës për Preshevën, Medvegjën dhe Bujanovcit, të mbajtur në Institutin Albanologjik, u shtrua çështja e pozitës së ... Më shumë

Edhe një nuse nga Shqipëria arrin në Valevë të Serbisë

Në qytetin e Valevës ka arritur edhe një nuse nga Shqipëria. Një punëtor në një kompani, Srgjan Gjurgjeviq (36) nga fshati Oseçina është martuar ma ... Më shumë

Ka ndërruar jetë Reshat Bajrami, i arrestuari me rastin e aksidentit të policit në Tërrnoc

Ka ndërruar jetë Reshat Bajrami, i cili ishte arrestuar me rastin e policit që humbi jetën në fshatin Tërrnoc i madh.Rrethanat e vdekjes së Reshatit ... Më shumë

PVD: Akuzat lënë dyshime të bazuara mbi verzionin zyrtar preleminar të vdekjes së Reshatit

Në mbledhjen urgjente të mbajtur me prezencën e kryetarit të  PVD-së, Riza Halimi, kryesia e Degës së kësaj partie në Bujanoc ka shqyrtuar, me brengosjen ... Më shumë

Telegrame ngushëllimi me rastin e vdekjes së Sokol Olldashit

E nderuara familje Olldashi,I nderuar kryetar i PD-së Lulzim Basha,I nderuar kryetar i Kuvendit të Republikës së Shqipërisë Ilir Meta,të nderuar miq, dashamir e familjarë ... Më shumë

Daçiq, gazetarit shqiptar: Mos m'u ankoi për Preshevën (Video)

"Juve shqiptarëve ju kam dhënë zgjidhje më të mira dhe s'keni pranuar. S'keni pse të më ankoheni mua për Preshevën".Kështu i është përgjigjur kryeministri serb, ... Më shumë

Kursi i euros stagnohet në 114 dinarë!

Dinari edhe sot do të ketë vlerën e njejtë kundrejt euros, dhe kursi mesatar sot është 114.0501 dinarë për një euro.Valuta e dinarit këtë vit ... Më shumë

Humb jetën deputeti shqiptar Sokol Olldashi

Deputeti i Partisë Demokratike, Sokol Olldashi ka humbur jetën në aksidentin e ndodhur sonte rreth orës 21:18 në rrugën Elbasan- Tiranë tek lapidari i Krrabës ... Më shumë

Lugina e Preshevës, plagë dhe krenari

Lugina e Preshevës është plagë dhe krenari e jona dhe kjo plagë herë pushon pak sa e herë rritet më shumë, varësisht prej situatave politike ... Më shumë

Bokseri Sevdail Sherifi drejt titujve dhe fitoreve të mëdha /foto, video/

Menjëherë, me tu kthyer nga SHBA, e konkretisht nga New Yorku, për në Zvicër, boksieri nga Presheva, Sevdail Sherifi, falënderon organizatorët e meçit të 16 ... Më shumë

Sipas statistikave serbe: Beogradi – Prishtina 14:10

Beogradi merret edhe me këso statistikash. Sipas tij, ai në mbledhjen e mbrëmshme të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara e mundi diplomatikisht Prishtinën ... Më shumë

Shpërnguljet masive çame /video/

Një incizim i rrallë që dokumenton shpërnguljet masive çame nga Çamëria të xhiruar nga aeroplani italian.Dokumentari quhet “Historia e Shqipërisë shkurtimisht” dhe zgjat një orë ... Më shumë

first back 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 next last Total: 7749 | Treguar: 1681 - 1700
Presheva Web Portal