Ballina | Lifestyle | Auto | Mercedes SL63 AMG 2012

Mercedes SL63 AMG 2012

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
Mercedes SL63 AMG 2012

Mercedes gjatë prezantimit të makinës së Formula 1 të ekipit garues Mercedes AMG Petronas në Spanjë, ka prezantuar edhe modelin e ti të verzionit SL63 AMG.

Mercedes SL63 AMG ka motor 5.5 litra V8 biturbo motor me 529 KF. 0-100 km/h arrin për 4.3 sekonda, ndërsa me AMG Performance paketin arrin për 4.2 sekonda.

Merecedes SL63 si verzioni standard po ashtu edhe roadster kanë karoserinë e re nga alumini dhe magnezi, cka edhe ka rezultuar në zvoglim të peshës për rreth 110 kilogram për dallim nga verzioni i mëparshëm. Me AMG shtesat, kjo veturë duket më agresive, sidomos në pjesën e përparme. /presheva.com/

 

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (0 Publikuar)

Total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

0
Presheva Web Portal