Ballina | Lifestyle | Auto | LED Matrix teknologjia tek dritat e veturave /video/

LED Matrix teknologjia tek dritat e veturave /video/

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
LED Matrix teknologjia tek dritat e veturave /video/

Opel ka prezantuar mundësitë e LED Matrix teknologjisë të cilën mund ta implementojë në automobilat e saj në vitet e ardhshme. Dritat e reja LED janë të krijuara që vozitjen natën ta bëjnë më të sigurtë, duke mos rrezikuar pengimin e vozitësit në anën e kundërt.

Sistemi funksionin në atë mënyrë që dritat e përparme ndricojnë me dritë të zakontë, deri sa të arrijë ndonjë veturë nga ana e kundërt.

Në atë moment, kamera e cila gjendet në pjesën e përparme të veturës detekton praninë e veturës tjetër dhe automatikisht i shëndrron faret në LED.

Opel ka prezantur edhe me video këtë teknologji:

 

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (0 Publikuar)

Total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

0
Presheva Web Portal