Ballina | Shes/Blej | Acer aspire 7738G (gamer / biznis)

Acer aspire 7738G (gamer / biznis)

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
Acer aspire 7738G (gamer / biznis)

 

TUBA virtual surrondsound 

Intel core 2 quad cpu q9000 2.00ghz x4 (core 4 thread 4) 

ram: 4gb 

Hdd: 250gb 

nvidia geforce GT240m up to 2815mb turbocache (nuk oshte e integrume 1GB) 

17.3 HD+LED LCD 

dvd super multiDL driver 

acer nplify 802.11a/b/g/n 

camera 1.3mpz video chatin HD 720p 

wi-fi

Baterija mban minimum 3 orë (testuar në punë duke përdore wi-fi gjatë tere kohes dhe njekohesishte duke luajtur lojra ne FB)

 windows 7 i licencuar

Tastature franceze po ajo lete perkthehet kush done ja rregulloj  ANG (AZERTY) 

 

P.S. Procesori eshte me i forte se core i5 !!  Dhuratë çanta

Çmimi: 390e

info: wati_presh@hotmail.com dhe 0612316771


 

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (15 Publikuar)

avatar
hej 20/04/2012 00:13:29
hej me ni IPHONE 3 dhe sa pare i don me madhon qeket laptopp /!/
avatar
wwww 20/04/2012 16:37:15
qfar iphone eshte 3 apo 3gs dhe ne cfar gjendje eshte !?
avatar
miratoca 13/04/2012 14:37:57
Sa e mban rrymen....
avatar
wwww 20/04/2012 16:36:08
varet nga perdorimi po nen 2 ore jo nese perdoret wi-fi rregullishte perndryshe e mbane edhe 3 ore po minimumi 2 ore!

Mfale per vonese!
avatar
wwww 14/03/2012 15:51:49
Mbase munde te jete per dike shtrenjte cti beshe ka edhe me lire kerkoni po me kto karakteristika sbesoj!!!
avatar
aaa 13/03/2012 23:17:44
mes eshte pak shtenjt
avatar
wwww 07/03/2012 01:11:36
Jo flm, ndrrim nuk boj
avatar
haxhi zeka 05/03/2012 20:33:44
a e ndrron me samsung llaptop pa cd rom i vogel osht para 2 mujve tri e kom ble n vraj. osht shum i mir..???
avatar
h 22/02/2012 00:09:23
ti bj nese e ki nje i5 per 200 euro ta blej une, po nese nuk e ki mos jep cmime pa lidhje
avatar
b.J 23/02/2012 18:17:09
Pse sa po thu jon ti ??
avatar
Bruslija 19/02/2012 21:33:58
Si tja nxhes klladionices po vi pe blej.
avatar
wwww 18/02/2012 03:36:24
ja edhe linket e cmimave te procesoreve ne amazon krahasoje vete :
nje i5 kushton 200 dollare ndersa core quad 380dollare

i5
http://www.amazon.com/Intel-BX80623I52500K-Core-i5-2500K-Processor/dp/B004EBUXHQ/ref=as_li_tf_sw?&linkCode=wsw&tag=mythebest-20

Core quad

http://www.amazon.com/Core-Quad-Q9000-Mobile-Processor/dp/B001UAPQBM/ref=sr_1_2?s=electronics&ie=UTF8&qid=1329525248&sr=1-2
avatar
www 18/02/2012 03:27:33
B.J. E kam shite nje hp i5 i cili ka pas 2core (koka te procesorit ) ndersa 4 berthama (4 thread) kurse ky procesor ka 4 core(4 koka te procesorit) ndersa berthama 4 (thread), ndersa sa i perket cmimit kerko ne gogle shikoje nuk kushtone hiqe me pak se 200e (me sakte, diku 380 dollare) ky procesor (po pjeste spo ja shese ;) ) vetem komplet. pastaj varion edhe nga modeli i procesorit psh. 4mb cesh i5 ka qen ky qe flas une, nderasa ky te acer eshte me 6mb cesh memori.


per I. gjithchka ne rregull eshte, mundemi me testu eshte shum lete kjo: me kontakton ne tel edhe e provojme besoj se e qon archikadin se me sa kam njohuri per archicadin pa problem e qon, po megjithate e teston po se qone e kthene paret ti kthejme ;)

Pershendetje
avatar
i 17/02/2012 21:13:14
a e qon archikadin edhe a eshte gjithcka ne rregull
avatar
b.J 17/02/2012 16:16:42
ni procesor corei5 kushton rreth 200 euro, e ti kreit laptopin 390 euro.. nuk po mdoket ma i fort se corei5 ky i joti .. ;) nejse ishalla e shet se boll i paska performancat e mira ;)
Total: 12 | Treguar: 1 - 12

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

3.50
Presheva Web Portal