Ballina | Sport | Futboll | Leo Messi demolon Valencian /video golat/

Leo Messi demolon Valencian /video golat/

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font

Barcelona ka shenuar fitore prej 5-1 ndaj Valencias.

Golin e parë e shënuan futbollistët e Valencias përmes Pablo Piattit në minutën e 9-të. Në minutën e 22-të, Lionel Andres Messi shënoi golin e parë personal dhe të barazimit për Barcelonën.

Pas vetëm 5 minutash, sërish Messi dhe Barcelona këtë herë kalon në epërsi, 2-1.

Në pjesën e dytë në minutën e 76-të shenon përsëri Messi për Hat-trick.

Në minutën e 85-të të ndeshjes ai shënoi edhe golin e katërt personal dhe për skuadrën e tij.

Në minutën e 90-të shënon edhe Hernandez Xavi, duke e çuar rezultatin në 5-1.

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (12 Publikuar)

suat 20/02/2012 20:48:46
ve 1 gol i valencijes sa krejt tbarces ahahahha e kish lon si tu kc ndeti me kry valldesin ish nis me rrok edhe u nal qfar lope ahahhaa
avatar
suat 20/02/2012 20:46:37
hahahahh qfar golla ka dhon po kto golla vet me gollman edhe un i jap bre niher njet vet i ka dhon 4 golla shti nuk qiten hec more kshyre jip ma shum e dili ronalldos se edhe sivjet po bohet ronalldo golla shenusi ma i mir
avatar
uefa 20/02/2012 19:22:09
une sjam as ka reali e as ka barca ama qe kjo loje po shihet pi aeroplan se eshte e trukume ( e shitme ) po mdoket la liga do mu bo si serie a mi shit lojat ekipeve tmedhaja.
Reali nashta la ligen pe fiton
ama super kupen e spanjes kush e fitoj kupen e botroreve per klube. kush o ne finale te kupes se mbretit kush e fitoj UEFA super kupen aaaa mos o reali , mfal harrova BARCA koka hahahahah