Ballina | Sport | Futboll | A ka ende shpresa për Barcelonën?

A ka ende shpresa për Barcelonën?

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font

 

11 xhiro deri në fund të kampionatit, Real Madrid është në plus 8 pikë në raport me Barcelonën, mirëpo edhe ndeshje më të vështira. A mund të bëjë Barcelona senazion dhe të mbrojë titullin kampion?

Real Madrid deri në fund të kampionatit pret Sociedad, Valencia, Gijon, Sevilla dhe Mallorca ndësa si mysafir luan kundër Villareal, Osasuna, Atletico Madrid, Barcelona, Atletic Bilbao dhe Granada.

Nga ana tjetër Barcelona deri në fund të kampionatit në Camp Nou pret Granadan, Atletic Bilbaon, Getafe, Real Madrid, Malaga dhe Espanyol, ndërsa do të luaj si mysafir kundër Mayorca, Saragosa, Levante, Rayo dhe Betis.

Deri në përfundim janë në opsion edhe 33 pikë. A mundet Barcelona ta përmbysë?

 

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (26 Publikuar)

avatar
20/03/2012 19:36:18
PO QKA JENI QU PESH MORE NJERZ,A SPO JU SHOHIN SYT A,DISA PO THOJN QE REALI MUND TE GABOJ PO NESE I NDODH REALIT ME BO NAJ GABIM MUNDET TI NDODH EDHE BARCES QE TE GABOJ,ENDE ESHT HERET POR MOS HARRONI SE REALI NUK ESHT VALENCI AS ATHLETIKO BILBAO AS ATLETIKO MADRID,AS REALI AS BARCA SKAN MUNDESI ME I FITU TE GJITHA NDESHJET DERI NE FUND,TE DYJAT KAN ME GABU KSHTU QE REALI PER KET VIT E KA SIGURU.
avatar
Lavdrim 20/03/2012 13:57:22
kto pik qe ja lishoj e ka kshty sa po that barcelona mi ju gzu pak se reali sivjet la ligen e kan te fitume po edhe ligen e kampionve e fitojm kismet te 10 real madrid loveeeeeeeeeeeeee
avatar
milan-barca 1:3 / barca-milan 3:0 20/03/2012 11:30:15
keshtu shkohet ne 1/2 finale te Champions league. E ne la liga ne fund champion!
avatar
20/03/2012 02:45:14
pershendetje te gjithve,dehsta ta them vetem ket se ne la liga ka ende shum ndeshje qe do te zhvillohen dhe eshte ende heret qe te themi se reali do ta mar la ligan pasi qe eshte ndeshja e par prej mujit dhjetor qe ka mbet baraz por eshte edhe tjetra se edhe reali nuk eshte perfekte qe te mos bej gabime e te shkoj vetem me fitore kshtu qe perfundimisht mendimi im eshte se reali do te gaboj ende se paku dy apo tri ndeshje por kjo mbetet te shifet pasi qe vetem me barcen e ka shum veshtir dhe nje humbje kshtu qe te shohim se
avatar
madrileni 20/03/2012 02:41:51
ka shpresa n'qofte se reali nuk lun hiq hahahhaha o mos u lodhnu bre shkoni flini rahat fitone chat kupen cka e kemi qit posht na ahhahaa
avatar
20/03/2012 13:36:33
Reali do te jete vetem 5 pike para Barcelones pas ndeshjes me Vilarealin, keshtu qe me fitoren eventuale te Barces ndaj Realit, duhet vetem nje gabim i Realit edhe gara per titull komplikohet
avatar
mensur 20/03/2012 13:33:37
Me vje keq qe po te them, por, Reali do te jete ne perparesi ndaj Barcelones vetem 5 pike pas ndeshjes me Vilarealin, e nese Bracelona e mund Realin ne Camp Nou, atehere ka gjasa qe Barcelona te luftoje per La Ligan
avatar
madridistet 20/03/2012 02:27:22
o ju te barcelones sat jen gjall madrilenet as nje ekip nuk mundet me mposht realin sivjet kjo kup osht e realit nime juve tifozeve te barcelones shpresa vdes e fundit amo reali eshte pak i meshirshem se ju gzon pak edhe prap ju le me gishta ngoj qaooooo +8 hahahahah hala madrid!!!!!!!!
avatar
Black&White 20/03/2012 17:05:28
A e kupton ti fjalen me u mposht?
avatar
ac milani 20/03/2012 01:30:06
hanu ju me fantazija se reali po hajke kasht me gjith qe hiq se du ajo pun ka mar fund per barcen sivjen sen sen mer barca ok pom vjen shum keq jeni te mir por sen marni sen kurgjo hiq ok ka mar fund ajo reali sivjet e mer 8 pik jan shum te mdhaja po edhe 3 pik per ni ekip si reali jan te mdhaja ok e le mo 8 pik shkoni fleni ju veq vetit ju te barcelones pi maroni qef vetit tash keni me hup pi milanit ne ligen e kampionve ae nditet guardiola qka tha ekipi ma i veshtir na ra qe skam pas deshir muret fund ju me milain ju shkatrron milani ne sansiro si arsenalit ja ban edhe mallaga esht nder nje ekipet mat fort ne la liga ok se po lufton per vendin e 4 ok mose merni sen ok po barca ka hup pi getefe qe esht ne fund te tabeles ok klm gjith ve ha buken tane baj gajlen e huj forze milan champion
avatar
camp nou 5:0 20/03/2012 01:04:32
8 pike minus 3 ne Camp Nou = 5 pike perpara, minus 3 pike me bilbaon = 2 pike perpara, minus 2 pike me Valencia = 0 pike perpara dhe minus 2 pike me sevilla = bojne -2 pike mrapa Barcelonas.
Dhe humbje ne 1/2 finale te Chapions Liges ndaj Bayern M
avatar
+ 8 20/03/2012 03:00:10
barca -3 pik nga bilbao - 3 pik nga valencia - 1 nga getafe edhe ku po jesni ju ahhaha reali oo kampion hahu ti me matematik ktuu ahhaha + 8 papa
avatar
fisi 19/03/2012 23:54:23
e more lavdim kollaj po flet ti amo u pa ndeshja me malagen ku qart u dok se reali sdi me ba loje a e pa se si e shkaterroi malaga qe se bante mall realin sa nje ekip te kosoves :DDDDD
avatar
HH 19/03/2012 23:45:53
ORARI I NDESHJEVE JU PERSHTATET ME SHUME BARCELONES POR NUK BESOJ SHUM SE REALI DO HUMB SHUME PIKE
avatar
barcelona 19/03/2012 23:20:10
ej shum po me vjen keq po liga esht e barcelones po me dhimnu ju te realit qe apet sun po marni kup
kurr nuk mundet me mujt at madridin edhe bilbaon edhe valencijen pi ktinve 2 ndejshe i humb 1 baraz dhe ne barcelon deklasohet 5-0 peseri hajde urime edhe sivjet pa kup reali gagaga
BARCELONA CHAMPION MESSI nr 1 edhe sivjet topin e art 4 vjet ngjit kysmet
avatar
Messi 19/03/2012 23:07:09
Po realli i kall,mi ja lidh ata tjert lojtar per goli hhehehehe,nuta harroje reali kanpionatin sivjet deri sat jen barca ska tjrer.
avatar
19/03/2012 21:44:08
shum e dopt barcaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
avatar
Black&White 20/03/2012 17:03:33
Dopt?
avatar
emy 19/03/2012 21:35:21
Barcelona do ta zen realin dhe do ta deklasoj keshtu qe nuk shkon tu i ble referat real madridi...
avatar
foca barcaaaaaaaaaaaaaaaaa 19/03/2012 21:32:43
po edhe 3 loja i paska reali te hupta sigurt dihet pi barces pi atletikos madrit si dhe pi bilbaos hehhehe kto bojn 9 pik skhtu qi barca me 1 pik ja mer kampionatin hehhehehehehhe
avatar
+ 8 20/03/2012 03:02:16
ti je ka i mund kejt ekipet le fitoni ju e tane kqyrne realin apo gabon ajo ekeni pru punen meu mvar prej realit
avatar
? 19/03/2012 21:11:48
Shpresa vdes e fundit .....valencia,sevilla.villareal,atletiko madrid dhe barcelona mujn mi shkaktu problem realit e nqoft se i shkaktojn problem ateher ka shpres
avatar
fcb 19/03/2012 20:59:46
Lavdim mdoket qe prom se paske pa tu lujt realin po kqyre ma mir edhe jep naj koment mat mir...Reali edhe 3pik ika t"hupta camP nou ndashta se din edhe njo dy gabime mi bo sduhet ma shum kqyr ma shum futbooll edhe fol per barcen kush fol per klubin mat mir nbot e ka gabim ok se per momentin o 1 nbot kshtu qe ti jep koment palidhje se nfund tfundit ktu shkrun naj kush bon vaki qe ska TV shpi e nuk sheh sen si ti tung fCb................................................................................FCB
avatar
i pavarur 19/03/2012 20:34:54
Ne futboll mund te ndodh gjithqka por vetem edhe nje mos ta harrojm sepse nje barazim apo humbje esht pritur nga reali sepse reali ka harruar kur ka humb dhe kur ka mbet baraz,humbja e fundit ka qen me barcelonen prej muajit dhjetor dhe ky barazim per mua ka qen i pritur,por nuk e besoj qe reali lishon pik perveq ndeshjen me barcelonen ndashta mund te ndodh edhe nje barazim apo nje humbje por jo me shum.ju pershendes.
avatar
19/03/2012 20:30:01
mbani shpresa ju te barces se kurr sen e zini realin hhehehe vamos madrid
avatar
lavdim 19/03/2012 20:25:34
hhhaa vec te endrojn tifozt e barcelones rali shti ikall ekipet kundushtare me gola
Total: 20 | Treguar: 1 - 20

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

0
Presheva Web Portal