Ballina | Sport | Futboll | Muamban e ka shpëtuar një mjek kardiolog që ka qenë në stadium si tifoz

Muamban e ka shpëtuar një mjek kardiolog që ka qenë në stadium si tifoz

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font

Fabrice Muamba, futbollisti i Bolton në ndihmë i ka ardhë një njeri i cili i ka ndihmuar pas sulmit në zemër në ndeshjen kundër Tottenham.

Mjeku Andrew Deaner i ka shpëtuar jetën lojtarit të ri të Boltonit, edhe pse nuk ka qenë pjesë e ekipit mjeksor në stadium.

Kur ka pasë se çfarë po ndodh, mjeku Andrew Deaner ka kërcyer nga tribunat në fushë dhe ka reaguar në mënyrën më të mirë të mundshme, ku pastaj me veturë të ambulancës e ka përcjellë deri në spital.

Andrew Deaner është një mjek kardiolog i njohur, që shëron të gjitha problemet me zemër, ndërsa ka specializuar për Angina Pectoris, sulmet në zemër dhe sëmundjet e arterieve koronare.

Gjendja shëndetsore e Muamba ka pak përmirësime.

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (0 Publikuar)

Total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

0
Presheva Web Portal