Ballina | Sport | Futboll | CR7 provokon Guardiolan: Treneri i madh duhet të fitojë Liga të ndryshme

CR7 provokon Guardiolan: Treneri i madh duhet të fitojë Liga të ndryshme

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
CR7 provokon Guardiolan: Treneri i madh duhet të fitojë Liga të ndryshme

Cristiano Ronaldo konsideron se një trener i suksesshëm, sikur Mourinho, të triumfojë në Liga të ndryshme. Ai ka aluduar tek Guardiola që ka pasur sukses vetëm në Spanjë.

"Secili trener i madh duhet të ketë sukses në liga të ndryshme. Mourinho këtë ia ka arritur. E njejta gjë është edhe me lojtarët" ka thënë Ronaldo.

Pep Guardiola ka pasur sukses të madh vetëm në Spanjë ku shumica besojnë se ai nuk do të ketë sukses në ndonjë Ligë tjetër, ndërsa Mourinho ka pasur sukses në Portugali, Angli dhe Itali dhe tani është në rrugë të mirë edhe në Spanjë.

Ronaldo pohon se nuk do të largohet nga Real Madrid nëse largohet edhe Mourinho.

"Dua të vazhdoj të luaj tek Real Madrid. Nuk dua të shkoj me dikend. Luaj për të përparuar e jo për miqësi" ka përfunduar CR7.

atikulli

v4.7

Regjistrohuni për komente Komente (14 Publikuar)

avatar
messi 01/04/2012 02:58:18
messi nr 1 oshte
avatar
messi 01/04/2012 02:57:43
SHoki ndash me diten barcelona gjithmone i ka pas punete ma mire se reali aj atletiko bilabao i ka pas punet ma mire se reali krejte kupet reali qka i ka fituhen reali me ndimen e diktatorit
avatar
Pep-Teamm 01/04/2012 02:37:53
Ha Ha Ha 100% te sigurt te jeni qe Mourinhoo i ka thon me fol keshtuu:):)
avatar
01/04/2012 02:31:28
hahhaha po ku guxon guardiola me dal pi barcelones po i hup karriera se njeh mo kurkush,edhe mesit qashtu.
avatar
njeriu i thjeshte 01/04/2012 02:11:49
Pershendetje juve qe po e njohni futbollin apo po mendoni se e njohni vetem se vetem jeni simpatizues i nje ekipi por gabim e keni se Ronaldo ket vleresim e ka gabim sepse ai po mundohet me zor me ngrit Mourinjon dhe njekohsishte vehten, por si njera si tjetra nuk behen se dikush ka deshire qe ashtu te jet por flasin te tjeret sidomos ekspertet dhe titujt pamvaresisht se ku luan...dhe mos harroni se lojtari me i mire i gjitha koherave ka luajtur vetem se ne Brazil edhe ne SHBA por prapeseprape eshte lojtari me i mire i gjitha koherave.Pershendetje.
avatar
01/04/2012 00:48:16
ILLLA ILLA CRISTIANO MARA VILLAA
avatar
Black&White 31/03/2012 20:16:21
Oj Lulija jone me limona...
avatar
Leo 31/03/2012 20:13:00
Kisha dasht me vet se Sir alex Ferguson a asht i madh a ja be gomar
avatar
uki 31/03/2012 20:07:40
kujt poi tregon o kristijano qe kta te barcelones smarin vesh sa her duhet meju thon per messin e guardiolen per mu bo trenjer shembullor duhesh me lujt me ekipe tjera dhe messi per mu bo lojtar i famshem e shembullor duhet spaku ti kaloj 3 ekipe te tregoj zotnin e vet e jo vetum ne barcelon sepse aty eka xavin inestan edhe guardioles i them let dale tjeter kund si trenier aja mun prapanica sepse me veti se ka fifan uefan illuminatin sepse ata jon vetem ne barcelona ahhahahahahha ala te vegjel jeni te krahasoni me morinjon edhe kristijanon edhe realmadridin jeni 1 shekull mbrapa gjithave sepse futbolli nuk kshyret vetem per 3 vite po kshyret thell rrenjesisht historija se qfar ke ber ne te kaluaren edhe thojn nje fjal PER TE QEN I MIR DUHESH TE KISHE QEN ME I MIRI.kurse ket realmadridi eka.
avatar
31/03/2012 19:44:16
kjo qka ka then ronaldo nuk esht provokim,e vertet se ashtu esht,per ta vleresuar veten se qfar treneri apo lojtari je ndrroje kapionatin dhe e sheh veten.
avatar
Mesi 31/03/2012 18:40:34
Fitoni ju titujt lene guardijolen
avatar
31/03/2012 15:48:44
BASH ASHTU ESHT
avatar
31/03/2012 15:22:12
ooo ylll ooo ylll ....
avatar
31/03/2012 15:21:54
te lumt zvezdoo ...
Total: 14 | Treguar: 1 - 14

Publikoni komentin tuaj

  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

0
Presheva Web Portal
v4.7
v4.7
v4.7