Ballina | Sport | Futboll | Ndeshjet Real Madrid - Barcelona për 350 milionë teleshikues

Ndeshjet Real Madrid - Barcelona për 350 milionë teleshikues

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
Ndeshjet Real Madrid - Barcelona për 350 milionë teleshikues

Një ditë para ndeshjes së "El Classico" në Spanjë është publikuar një studim i cili parashef se në katër ndeshjet ndërmjet duelit Real Madrid dhe Barcelona në 20 ditët e ardhshëm do ta shohin ndeshjen rreth 350 milionë njerëz në të gjithë botën.
Këtë analizë e ka bë "Esteve Kalsada", të specializur në këtë lëmi, gjegjësisht në bazë të 10 faktorëve, nga koha e fillimt të ndeshjet nga TV deri tek rezultati i ndeshjes së parë (në gjysmëfinalen e ligës së kampionëve).

Eshtë llogaritur që ditën e shtunë derbin ndërmjet Real Madrid dhe Barcelona në Santiago Bernabeu do të shikojnë 78 milionë njerëz, finale e kupës së mbretit ditën e mërkurë në Valencia 77 milionë njerëz, ndeshjen e parë gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve në Bernabeu do ta shikojnë 90 milionë njerëz kurse ndeshjen e kthimit në Barcelonë mbi 100 milionë, ku numri i shikuesve do të mvaret edhe nga rezultati i ndeshjes së parë.

Rekordin e mban ndeshja e finales së Ligës së Kampionëve në vitin 2009 ndërmjet Barcelonës dhe Manchester United me 109 milionë teleshikues.

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (4 Publikuar)

avatar
16/04/2011 01:32:01
o skama te fort se barca
avatar
rahovica 15/04/2011 19:43:26
sivjet ska barc mu aty osht ronalldo bindshem ka me hup
avatar
rrreal is in my herat 4 everrr 15/04/2011 18:11:30
ahhaha pofar barce bre ju ajeni ne mend,, reali siguriishhttttttttttt
avatar
15/04/2011 15:02:40
barca ma e forta
ne bot
Total: 4 | Treguar: 1 - 4

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin që shikoni në imazh:

Captcha
  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

5.00
Presheva Web Portal