Ballina | Sport

Sport

Serbi-Shqipëri, "Marca": Ja vendimet e mundshme të UEFA-s

Në vrullin e opinioneve të mundshme që lidhen me vendimin e Komisionit Disiplinor të UEFA-s për ngjarjet e ndodhura në ndeshjen Serbi-Shqipëri shfaqet edhe gazeta ... Më shumë

Alves ka nënshkruar për Manchester United

Mbrojtësi i djathtë i Barcelonës, Dani Alves, ka nënshkruar marrëveshje paraprake me Manchester Unitedin, dhe do të transferohet në Old Trafford në fund të sezonit, ... Më shumë

Januzaj nuk e ka ndërmend të largohet nga Unitedi

Andan Januzaj është i vendosur të mbetet në Manchester United dhe të luftoj p֝r një vend në formacionin e Louis Van Gaal Adnan Januzaj këtë ... Më shumë

Ronaldo vs Messi - Barazim 349:349

Nëse mblidhen golat dhe asistimet për 10 vitet e fundit, që kur ka debutuar për Barcelonën Leo Messi dhe krahasohen me Cristiano Ronaldon, atherë do ... Më shumë

Cana rrezikon të dënohet për 6-18 muaj

Kapiteni i Shqipërisë, Lorik Cana rrezikon të dënohet nga gjashtë deri në 18 muaj moslojë për shkak të përfshirjes së tij në incidentin e ndeshjes ... Më shumë

Real Madridi kërkon Alaban

Real Madrid është i interesuar për transferimin e mbrojtësit të Real Madridit, David Alaba, ka njoftuar portali “Infoticker.ch”. Pas transferimit të Xabi Alonsos nga Real Madrid ... Më shumë

Dosja e plotë e UEFA-s

UEFA ka nisur procedurat disiplinore ndaj Serbisë dhe Shqipërisë. Kjo është dosja e plotë e Shtëpisë Evropiane të Futbollit para vendimit përfundimtar më 23 tetor. UEFA ... Më shumë

Cana: Të dënohemi se mbrojtëm jetët tona?!

Kapiteni i kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana, thotë se UEFA nuk ka kurrfarë arsye për të ndëshkuar Kombëtaren kuqezi. Cana është cituar në një artikull ... Më shumë

Mjekët e Barcelonës kanë refuzuar transferimin e Vermaelen

Lojtari nga Belgjika verës verës ka arritur në Camp Nou, edhe pse kishte pasë kundërshtarim nga mjekët e klubit, i cili pas shumë testeve është ... Më shumë

Xherdan Shaqiri largohet në janar nga Bayern?

Aventura e Xherdan Shaqirit te Bayern Munchen duket se po i vjen fundi. Pep Guardiola ka vendosur të heqë dorë nga 23-vjeçari që në merkaton ... Më shumë

Rregullorja e UEFA-s parashikon fitore 3:0

Të gjithë shqiptarët presin që UEFA të veprojë me ashpërsinë e ligjit pas trazirave të shkaktuara në stadiumin e Partizanit të Beogradit duke e konsideruar ... Më shumë

Gjendet fluturakja që valëviti flamurin shqiptar në mes të Beogradit

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviç ka dhënë një deklaratë për mediat lidhur me incidentin në ndeshjen Serbi - Shqipëri. Stefanoviç tha se fluturakja që ... Më shumë

Guardiola: Do të doja një ditë të drejtoj Manchester Unitedin

Pep Guardiola ka qenë kandidat serioz për ta zëvendësuar Fergusonin tek United. Edhe pse lajmi nuk ishte konfirmuar kurrë, Ferguson kishte shkuar në Amerikë për ... Më shumë

Ibrahimoviç: Kosova është Serbi nëse nëna ime është e virgjër

Sulmuesi i famshëm, Zlatan Ibrahimovic, ka bërë një deklaratë interesante duke thënë se Kosova është Serbi, nëse nëna e tij është e virgjër. Sulmuesi i mirënjohur ... Më shumë

Çka nëse në vend të flamurit do ishte një bombë?

Si duket imagjinata e serbëve është duke shkuar jashtë normale, pasi tani janë duke raportuar se shqiptarët në vend të flamurit kanë mundur ta vendosin ... Më shumë

Uefa: Ja akuzat për Serbinë dhe Shqipërinë

Vendimi zyrtar i UEFA-së për ndeshjen e ndërprerë për shkak të incidenteve të krijuara nga tifozët e Serbisë, do të vendoset më 23 tetor. Ja ... Më shumë

Palmeri: Shqipëria mund ta marrë ndeshjen 3:0, ndërsa Serbia të suspendohet

Një nga gazetarët më të famshëm sportivë në Evropë, italiani Tancredi Palmeri, thotë se nga ndërprerja e ndeshjes së sotme futbollistike Shqipëri-Serbi, kanë fituar shqiptarët. "Sa ... Më shumë

Pse e shiti Ancelotti Di Marian?

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka bërë të ditur se klubi vendosi ta shesë Angel Di Marian në Manchester United për shkak të kërkesës ... Më shumë

Policia serbe ndalon 45 shqiptarë në aeroportin e Beogradit

Gazetari i Top Channel, Sokol Balla, përmes profilit të tij në Twitter, ka thënë se policia serbe i ka arrestuar 45 shqiptarë duke ua pamundësuar ... Më shumë

Iniesta: Suarez i gatshëm për Real Madridin

Futbollisti i Barcelonës Andreas Iniesta ka thënë se Luis Suarez është i gatshëm për derbin me Real Madridin. "Luis po duket shumë mirë. Eshtë stërvitur mirë ... Më shumë

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last Total: 9993 | Treguar: 21 - 40
Presheva Web Portal