Ballina | Sport

Sport

Lorik Cana: Allahu qoftë me ne nesër!

Kapiteni legjendar i Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana, i është lutur Zotit që të jetë në anën e tyre nesër kur të përballen me Serbinë. Në ... Më shumë

Serbia frikësohet për mungesë të tifozëve kundër Shqipërisë

Kombëtarja serbe e futbollit nuk i ka filluar mirë kualifikimet për kampionatin evropian në Francë, ku në Yerevan, ka luajtur vetëm 1: 1 kundër Armenisë, ... Më shumë

Ronaldo i bindur se e fiton Topin e artë?! /video/

Deri sa po qëndron me kombëtaren e Portugalisë, Cristiano Ronaldo ka folë edhe për Topin e artë dhe shanset për ta fituar ai. "Numrat flasin për ... Më shumë

Ozil drejt Bayernit për 38 milion euro?

Ozil dhe Arsenal duket se do të ndahen në janarin e ardhshëm pasi Bayern është pas lojtarit dhe janë të gatshëm të japin 38 milion ... Më shumë

Advokat: Me Shqipërinë e kemi të lehtë

Trajneri i Serbisë Dick Advokat sërish ka folur për përgaditjet e ndeshjes kundër Shqiperisë, ka thënë se duhet ta lë pas krahëve barazimin me Armenin ... Më shumë

Xhaka: Në Serbi për fitore

Taulant Xhaka ëahtë shprehur mjaft optimist për ndeshjen me Serbinë, ku sipas tij "Kuqezinjtë" do të kërkojnë fitoren, por kryesorja është që të mos humbasim. “Ishte ... Më shumë

Shqiptarët me plisa në stadium gjatë ndeshjes Jugosllavi - Shqipëri në vitin 1967 (Video)

Kombëtarja shqiptare më 14 tetor do të zhvilloj njërën ndër ndeshjet më të rëndësishme për eliminatorët e Euro 2016, ku do të udhëtoj në Serbi, ... Më shumë

Zyrtare: Në Serbi shkohet pa tifozë

Federata Shqiptare e Futbollit ka konfirmuar se Shqipëria do të udhëtojë në Serbi pa tifozët e saj, për të zhvilluar ndeshjen kualifikuese të Euro 2016. Federata ... Më shumë

Mourinho: Nuk do ketë kurrë një CR7 tjetër

Trajneri i Chelseas, Jose Mourinho ka befasuar me fjalë të mira për Cristiano Ronaldon, duke thënë se nuk do të ekzistojë më ndonjë lojtar tjetër ... Më shumë

Moyes: Januzaj do bëhet "njëshi" në botë

Ish-tekniku i Manchester United, David Moyes, nuk i kursen elozhet për 19-vjeçarin me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj. Në një intervistë për mediat britanike, skocezi e ... Më shumë

Shqipëri - Danimarkë, masa të rrepta në Elbasan

Policia e Elbasanit ka filluar që ditën e djeshme të marrë masat e ndeshjes që luhet sot, duke vendosur barriera te rrugët që do të ... Më shumë

Ja formacioni i kombëtares kundër Danimarkës

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pritet që përballë Danimarkës të bëjë pak ndryshime në formacion, ndërkohë që taktika do të jetë pothuajse e ... Më shumë

Neymar: Messi është më i miri

Neymar ka deklaruar nga Pekini se Lionel Messi është futbollisti më i mirë në botë. Lojtari i cili ndan repartin e sulmit te Barcelona bashkë ... Më shumë

Kroos: Mos më krahasoni me Xabi Alonson

Toni Kroos nuk dëshiron ta krahasojnë me Xabi Alonson. Edhe pse afrimi i tij te Real Madrid hapi rrugën për largimin e ish mesfushorit merengues, ... Më shumë

Alexis Sanchez kishte punuar në autolarje

Alexis Sanchez bëri punë të ndryshme përfshirë pastrimin e veturave për të përfituar para për familjen e tij. Sot është sulmues i madh në Arsenal, ... Më shumë

Reus në Liverpool?

Liverpool është favorit për transferimin e yllit të Borussia Dortmundit, Marco Reus, menjëherë gjatë afatit kalimtar të janarit. Liverpool është afër arritjes së marrëveshjes për transferimin ... Më shumë

Ja 20 klubet futbollistike shqiptare të Zvicrës

Sipas faqes zyrtare të Federatës Zvicerane dhe duke u bazuar në emrat me domethënie në gjuhën shqipe, në Zvicër veprojnë 20 klube shqiptare të futbollit. Në ... Më shumë

Mendes: "Cristiano Ronaldo nuk largohet nga Real Madrid"

Tifozët e Real Madrid të rrinë të qetë. Agjenti i famshëm Jorge Mendes është shprehur se ylli portugez Cristiano Ronaldo do të qëndrojë edhe për ... Më shumë

Statistikat e Leo Messit 2007-2014

Gazeta prestigjoze madrilene "Marca" ka publikuar një grafik interesant me statistikat e Lionel Messit me Barcelonën që prej sezonit 2007-08 e deri më sot.  Sipas këtyre ... Më shumë

Tifozët spanjoll fyejnë Piquen: Largohu nga kombëtarja /video/

Tifozë të Spanjës e kanë ofenduar Gerard Piquen nga tribunat, gjatë stërvitjes së Spanjës, për mbështetjen e tij për pavarësinë e Katalonisë. Në periudhën kur në ... Më shumë

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last Total: 10031 | Treguar: 81 - 100
Presheva Web Portal